Kezdőoldal » Állatok » Macskák » A cicám beleivott a tűzhelyen...

Ihnihbf kérdése:

A cicám beleivott a tűzhelyen felejtett használt olajba. Lehet tőle komolyabb baja? SOS

Figyelt kérdés

Kérlek ne küldjetek "milyenfelelőtlenvagynemvalónekedállat" jellegű kommenteket. Thanks.

Csak 3 percre hagytam magára...bárkivel megtörténhet. Hosszú szőrű, ráadásul fehér!, úgyhogy esedékes a fürdetés, de most egyenlőre áttöröltem. Az eset után cirka 10 percre lefeküdt a vizes tál mellé és vedelt.

Nos. Ami fontosabb, hogy hasmars biztos lesz, de ezen kívül valami komolyabb ? Állatorvoshoz több okból kifolyólag sem tudom ma elvinni (nincs túlságosan közel, nincs itthon felnőtt, aki elvinne kocsival, én meg csak most hamarosan fogom kezdeni a tanfolyamot az autóssuliban, na meg amilyen csillagászati árakat szokott felszámolni az itteni állatorvos semmiségekeért is..most nem 100 %, hogy lenne rá keret...)

Szóval várom az értelmes hozzászólásokat. Előre is köszönöm :)



2017. okt. 11. 16:00
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Forró volt az olaj?

Ha nem égette meg, akkor nincs gond. Egy kis olajtól semmi baja sem lesz.

Hogy lett olajos a szőre? Vagy csak a szája körül?

2017. okt. 11. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Hasmarsra számíts, ha amúgy egészséges a cica, akkor nem várható komoly baj. Ha hajlamos bélrendszeri, máj- vagy hasnyálmirigy-problémákra, akkor viszont okozhat gondot.
2017. okt. 11. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Hasmenésnél nem valószínű, hogy lesz komolyabb baja.
2017. okt. 11. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Az étolaj felszívódik, ezért székrekedéses macskának is paraffinolajat ajánlanak. Úgyhogy lehet, hogy még hasmenése sem lesz. De biztos rossznak találta végül az ízét, lehet azért ivott utána.
2017. okt. 11. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
A macska ragadozó, és a természetes zsákmányállatoknak is van zsíros része, szóval fel van készülve zsiradékok emésztésére és felhasználására. A használt olaj töményen kiválthat hasmenést, meg gondolom hasi fájdalmakat (azért az egér meg a macskakaja sem nettó zsír), de nem hinném, hogy ennél nagyobb bajt okozna.
2017. okt. 11. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Hú köszönöm szépen, megnyugodtam :)

Úgy lett olajos, hogy- mint írtam- hosszú szőrű. Olyan lett a szája körül, meg az egész nyaka és kicsit a mancsai (gondolom mosakodás közben).

Tudom, hogy a macska húsevő, úgyhogy fel van készülve az ilyesmik megemésztésre, nyersezek a cicáimmal, úgyhogy tudom :D (nyerskosztos cicák fb)

De azért mégis más pl. egy bőrös zsíros csirkefarhát meg a (használ) étolaj. A vadonban valószínű ( :D ), hogy nem túl gyakran találnak olajat. Azért tettem ki a kérdést, hogy meggyőződjek róla, hogy nem lesz komolyabb baja. Ilyenkor kell egy kis pihenés a gyomrának, igaz ? Hagyjuk ki a vacsit ? Most mélyen alszik, pedig ilyenkor elég hiperaktív szokott lenni.

A kajával sokat kísérleteztünk, most 2 és fél éves, az már elég korán kiderült, hogy a házi kosztot (nem maradék! főtt hús, rizs só nélkül...ilyesmik), na meg a gyenge minőségű macskakaját (amit nem én vettem és adtam neki) nem bírja. Kölyök korában volt egyszer gyomor és bélgyulladása. Elég érzékeny a gyomra... Ezek fényében, elvigyem holnap állatorvoshoz ?

2017. okt. 11. 17:04
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Ne maradjon ki a vacsi! Jobb, ha eszik rá, így jobban felhígul a gyomrában, beleiben az olaj.

Szerintem felesleges állatorvoshoz vinni, ha semmi rendelleneset nem produkál.

2017. okt. 11. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Rendben. Köszönöm válaszod. :)

Már felkelt, járkál és egyenlőre semmi sem történt.

Ja és valaki kérdezte, nem nem volt forró az olaj.

2017. okt. 11. 17:25
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem lesz komolyabb baja. És senki nem fogja neked írni, hogy felelőtlen vagy és nem való neked állat, mert az itt kommentelők ismerik a cicákat. Az enyém is egy szempillantás alatt kortyol bele kávéba, kakaóba, teába. Bár olajat meg nem kóstolt :)
2017. okt. 11. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm, ez jól esett. :)
2017. okt. 12. 00:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!