Ahogy a legtöbb weboldal az interneten, ez a webhely is cookie-kat használ, melyekre szükség van a weboldal teljes működéséhez. Weboldalunk böngészésével Ön elfogadja a cookie-k használatát. További információ
Főoldal Belépés/Regisztráció Egy véletlen kérdés Facebook

Kategória: Állatok » Macskák

A kérdés
ihnihbf nevű felhasználó kérdése:

A cicám beleivott a tűzhelyen felejtett használt olajba. Lehet tőle komolyabb baja? SOS

Kérlek ne küldjetek "milyenfelelőtlenvagynemvalónekedállat" jellegű kommenteket. Thanks.
Csak 3 percre hagytam magára...bárkivel megtörténhet. Hosszú szőrű, ráadásul fehér!, úgyhogy esedékes a fürdetés, de most egyenlőre áttöröltem. Az eset után cirka 10 percre lefeküdt a vizes tál mellé és vedelt.
Nos. Ami fontosabb, hogy hasmars biztos lesz, de ezen kívül valami komolyabb ? Állatorvoshoz több okból kifolyólag sem tudom ma elvinni (nincs túlságosan közel, nincs itthon felnőtt, aki elvinne kocsival, én meg csak most hamarosan fogom kezdeni a tanfolyamot az autóssuliban, na meg amilyen csillagászati árakat szokott felszámolni az itteni állatorvos semmiségekeért is..most nem 100 %, hogy lenne rá keret...)
Szóval várom az értelmes hozzászólásokat. Előre is köszönöm :)

Keress kérdéseket hasonló témákban: cica, macska, állatorvos

10-11 16:00  Privát üzenet  Tetszik 

A válaszok
Forró volt az olaj?
Ha nem égette meg, akkor nincs gond. Egy kis olajtól semmi baja sem lesz.
Hogy lett olajos a szőre? Vagy csak a szája körül?

A válasz 100%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 74%-ban hasznos válaszokat ad.
# 1/10Időpont 10-11 16:02 Privát üzenet
Hasmarsra számíts, ha amúgy egészséges a cica, akkor nem várható komoly baj. Ha hajlamos bélrendszeri, máj- vagy hasnyálmirigy-problémákra, akkor viszont okozhat gondot.

A válasz 100%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 86%-ban hasznos válaszokat ad.
# 2/10Időpont 10-11 16:08 Privát üzenet
Hasmenésnél nem valószínű, hogy lesz komolyabb baja.

A válasz 100%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 80%-ban hasznos válaszokat ad.
# 3/10Időpont 10-11 16:16 Privát üzenet
Az étolaj felszívódik, ezért székrekedéses macskának is paraffinolajat ajánlanak. Úgyhogy lehet, hogy még hasmenése sem lesz. De biztos rossznak találta végül az ízét, lehet azért ivott utána.

# 4/10Időpont 10-11 16:36 Privát üzenet
A macska ragadozó, és a természetes zsákmányállatoknak is van zsíros része, szóval fel van készülve zsiradékok emésztésére és felhasználására. A használt olaj töményen kiválthat hasmenést, meg gondolom hasi fájdalmakat (azért az egér meg a macskakaja sem nettó zsír), de nem hinném, hogy ennél nagyobb bajt okozna.

A válasz 100%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 87%-ban hasznos válaszokat ad.
# 5/10Időpont 10-11 16:38 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

Hú köszönöm szépen, megnyugodtam :)
Úgy lett olajos, hogy- mint írtam- hosszú szőrű. Olyan lett a szája körül, meg az egész nyaka és kicsit a mancsai (gondolom mosakodás közben).
Tudom, hogy a macska húsevő, úgyhogy fel van készülve az ilyesmik megemésztésre, nyersezek a cicáimmal, úgyhogy tudom :D (nyerskosztos cicák fb)
De azért mégis más pl. egy bőrös zsíros csirkefarhát meg a (használ) étolaj. A vadonban valószínű ( :D ), hogy nem túl gyakran találnak olajat. Azért tettem ki a kérdést, hogy meggyőződjek róla, hogy nem lesz komolyabb baja. Ilyenkor kell egy kis pihenés a gyomrának, igaz ? Hagyjuk ki a vacsit ? Most mélyen alszik, pedig ilyenkor elég hiperaktív szokott lenni.
A kajával sokat kísérleteztünk, most 2 és fél éves, az már elég korán kiderült, hogy a házi kosztot (nem maradék! főtt hús, rizs só nélkül...ilyesmik), na meg a gyenge minőségű macskakaját (amit nem én vettem és adtam neki) nem bírja. Kölyök korában volt egyszer gyomor és bélgyulladása. Elég érzékeny a gyomra... Ezek fényében, elvigyem holnap állatorvoshoz ?

# 6/10Időpont 10-11 17:04 Privát üzenet
Ne maradjon ki a vacsi! Jobb, ha eszik rá, így jobban felhígul a gyomrában, beleiben az olaj.
Szerintem felesleges állatorvoshoz vinni, ha semmi rendelleneset nem produkál.

# 7/10Időpont 10-11 17:08 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

Rendben. Köszönöm válaszod. :)
Már felkelt, járkál és egyenlőre semmi sem történt.
Ja és valaki kérdezte, nem nem volt forró az olaj.

# 8/10Időpont 10-11 17:25 Privát üzenet
Nem lesz komolyabb baja. És senki nem fogja neked írni, hogy felelőtlen vagy és nem való neked állat, mert az itt kommentelők ismerik a cicákat. Az enyém is egy szempillantás alatt kortyol bele kávéba, kakaóba, teába. Bár olajat meg nem kóstolt :)

A válasz 100%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 76%-ban hasznos válaszokat ad.
# 9/10Időpont 10-11 23:42 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

Köszönöm, ez jól esett. :)

# 10/10Időpont 10-12 00:14 Privát üzenet

Értesítsünk róla, ha új válasz érkezik? Válasz küldése

Kapcsolódó kérdések
Van egy lány kiscicám kb.9-10 hetes, kakilni csak az alomba kakil, de viszont amikor pisilésről van szó akkor az almon kívül néha az ágyamra, bevásárláshoz használt szatyrokra és..
Kerti tűzhelyen használt tárcsát hogy készítitek elő illetve rakjátok el?
Ti hova teszitek a használt macska almot?
Somogy megyében hol tudok használt vagy hibás macskaboxot venni? Csurgohoz közel.1500-2000ftért
Használt már valaki sima betadinte-t az orrlyuka belsejébe akkor amikor belekapott a macska a karmával (ha igen hígítva? ), mert szétmarhatja a nyálkahártyát azt is hallottam?..
A macskám elkezdett jelölni, érdemes szagtalanító sprét venni? Használt valakinek?

Kérdések a Állatok rovatbólKérdések a Macskák rovatból

Minden jog fenntartva © 2017, www.gyakorikerdesek.hu | GYIK | Szabályzat | Sitemap | Médiaajánlat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelmi szabályok | Kapcsolat: info (kukac) gyakorikerdesek.hu