Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Nőstény macska ivartalanítása?

Nőstény macska ivartalanítása?

Figyelt kérdés

Jövőhónapban szeretném ivartalanítani a nőstény cicámat. Hogyan zajlik egy ilyen? Reggel beviszem este meg már hozhatom is? Mennyire viselik meg őket egy ilyen műtét? Gallért is adnak rá? Varratszedésre vissza kell vinni?

Bocsi a sok kérdésért de nagyon szeretném ivartalanítani de viszont valamiért félek is kicsit.



2017. okt. 11. 21:37
 1/3 anonim ***** válasza:
Ez minden orvosnál változik, így ezt csak a dokid tudja megmondani. Nálunk például nőstény és kandúr esetében is bent maradhattam a műtéten, ugye az az igaz és biztos amit látok. Utána egyből vihettem is haza így nálam ébredezett már, nem a rendelőben egyedül.
2017. okt. 11. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Néhány hete ivartalanított az állatorvosunk egy nálam - akkor még ideiglenesen - lévő nőstény macskát. Műtét előtt mentünk, aznap már nem ehetett (inni ihatott), műtét után rögtön mehettünk is haza. Otthon ébredezett, szegénykém eléggé ki volt ütve aznap, még másnap is, de mondjuk ő utcáról lett befogva előtte pár nappal, épp csak túl volt egy betegségen is, ráadásul vemhes volt. Tehát szerintem a miénk triplán nehéz helyzet volt. De túl lettünk rajta, másnap már ivott, harmadnap enni is kért. Varratot olyat kapott, ami 45 nap után magától eltűnik, ha nem szedik ki, mert akkor még az volt a "B" tervünk, hogy visszakerül az utcára, ha nem találunk gazdit. (Gazdi azóta sincs, ő pedig nálunk boldogan.) Gallért nem kapott, én bevallom, aggódtam, hogy majd piszkálni fogja a varratokat, de megnyugtatott a doki, hogy külön-külön varratokat tett, tehát ha egyet szét is szed, akkor sincs nagy gond. De hozzá sem nyúlt, ellenben azt imádta, ha mi simogattuk a már gyógyuló varrat környékét (gondolom, viszketett neki).


Az előző cicámat fiatalon, egészségesen ivartalaníttattuk, abból annyira emlékszem, hogy nagyon aranyos volt, amíg ki volt ütve az altatótól. :D (Tehát ott nem volt semmi nehézség, komplikáció, de itt - mint írtam - nehezített pálya volt.)


Az biztos, hogy a lehető legfelelősségteljesebb döntés az ivartalanítás. Egy csomó betegséget megelőztök, kivédtek; nem születnek kölykök stb. Úgyhogy megértem, hogy aggódsz a ciccc' miatt, de rutinműtét, minden rendben lesz, és neki teszel jót vele. :)

2017. okt. 11. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Egyáltalán nem kell félni! :)

Rutinműtétnek számít, max egy óra alatt megvan. :)

Aznap már ne kapjon enni, inni a műtétig, de utána se nagyon, max pár falatot.


Az én macskám tavaly decemberben volt ivartalanítva, ő volt az első nőstény macskám, előtte csak kandúrokat vittünk ivartalanítani, úgyhogy nekem is új volt, de egyáltalán nem paráztam tőle.


Szóval, mint mondtam, max egy óra az egész, de fontos, hogy ne csak elkösse a doki, mert az nem biztonságos, sajnos előfordulhat, hogy mégis vemhes lesz a cica, ezért minimum a petefészkeket, de méhgyulladás elkerülése miatt az egész berendezést lenne a legjobb eltávolítani.


Az én cicám műtétje alig volt háromnegyed óra, de később mentem érte, addig az egyéb dolgaimat elintéztem. Mikor hazavittem még nagyon kába volt, és olyan 2-3 óráig még mozdulatlanul feküdt, a szeme nyitva volt, úgyhogy sokszor járkáltam oda becsukni neki. Aztán ahogy magához tért, nyugtalanná volt, ez persze normális, hiszen nem érzi jól magát, járkálni akart, ilyenkor ajánlatosabb bent tartani a hordozóban, vagy ha nagyon nem lehet vele bírni, akkor felügyelet mellett lehet kiengedni. Ne csodálkozz, ha szédeleg, lefekszik, alszik még, a hányás is előfordulhat, ez is normális.


Az én cicám viszonylag gyorsan magához tért, de még estefelé is lehetett rajta látni, hogy nem áll olyan biztos lábakon, de azért feltétlenül ugrálnia kellett, amit nem nagyon hagytam neki. Persze, mert nem fájt neki a seb a fájdalomcsillapító miatt. Kapott nagyon kevés kaját, mert már nagyon éhes volt, de nem szabad neki sokat adni, mert kihányhatja.


Mi nem kaptunk gallért, helyette a doki leragasztotta a hasát, ami szerintem nem volt olyan jó ötlet, mert igaz, a varratot megvédte, de beleragadt a szőrébe, és pár nap után a ragasztó elengedett, félig lógott le a hasáról, félig bele volt ragadva a szőrébe, úgyhogy elég nehéz volt szegénykémből leszedni, körömvágó ollóval vágtam le neki a szőrével együtt...


A varratot szerencsére nem piszkálta utána sem, mosakodáskor odaért a nyelve, de mintha észre sem vette volna, hogy ott van a varrat. Varratszedés 10 nap után van, nálunk pont akkor volt karácsony, doki nem rendelt, úgyhogy amíg aludt, szépen kiszedegettem neki, (ne próbáld ki otthon), persze felébredt rá, de hagyta magát. :)


Varratszedés után minden visszaáll a normál kerékvágásba, már csak a leborotvált szőrének kell visszanőnie. :)

2017. okt. 11. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!