Ahogy a legtöbb weboldal az interneten, ez a webhely is cookie-kat használ, melyekre szükség van a weboldal teljes működéséhez. Weboldalunk böngészésével Ön elfogadja a cookie-k használatát. További információ

Főoldal Belépés/Regisztráció Egy véletlen kérdés Facebook

Kategória: Állatok » Macskák

A kérdés

Könnyezik és csipás a cicám szeme, mitől?

Sziasztok.

Kiskorától kezdve mindig szinte van csipa a szeménél, de erre azt a választ kaptuk, hogy perzsa cicáknál ez gyakori és normális jelenség.

Mostanában tűnt fel, hogy mindig, miután eszik a cica, el is kezd könnyezni a szeme. Kb úgy néz ki mintha sírna.

Ilyenkor mindig letöröljük stb. A csipát is, lemossuk mindig, de másnapra megint ott van.

8 hetesen hoztuk el, azóta folyamatosan csipás volt a szeme, de a könnyezést csak mostanában vettük észre. És mindig csak evés után - ez mitől lehet?

6 Hónapos kandúr cica.

10-11 23:17  Privát üzenet  Tetszik 

A válaszok
Orvosra még nem gondoltatok? Miért lenne normális bármelyik macskánál, hogy könnyezik és csipás a szeme??
Ilyen volt már akkor is, mikor elhoztátok? De miért kell a szaporítókat támogatni, könyörgöm? :(
Ha nem nézetitek meg orvossal a szemét, csúnya vége is lehet, be is gyulladhat, legrosszabb esetben csúnyán elfertőződik és elveszítheti a látását is akár.

A válasz 100%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 80%-ban hasznos válaszokat ad.
# 1/5Időpont 10-11 23:36 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

Amikor elhoztuk, csak csipás volt. Arra mondták, hogy normális perzsa cicáknál. Orvos is azt mondta...
Most pár napja vettük észre a könnyezést. De az a furcsa, csak evés után, máskor nem.

természetesen visszük orvoshoz, csak előbb itt szerettem volna tudni, esetleg tud-e valaki valamit tanácsolni addig is, illetve tapasztaltatok-e már ilyet.

# 2/5Időpont 10-11 23:39 Privát üzenet
Nem tudom milyen orvos, aki szerint normális, ha csipás a szeme, de az biztos, hogy a szaporító azért mondta azt, hogy perzsáknál normális, hogy le ne bukjon.

A válaszíró 80%-ban hasznos válaszokat ad.
# 3/5Időpont 10-11 23:49 Privát üzenet
Ha enyhén csipás a perzsa macska szeme, az tényleg normális, sajnos ez a rövid könnycsatorna velejárója, a nyomott orrú fajtákra jellemző. Egy kis mértékű könnyezés is normális lehet. A macska szemét naponta meg kell tisztogatni langyos vizes ronggyal. Gond akkor van, ha fehér/sárga/zöld váladék jön a cica szeméből, vagy ha lehúzod a szemhéját, és pirosnak látod a szemét. Azt azért én is megjegyezném, hogy a cica nyilván nem tenyésztőtől van, mivel az nem adta volna oda 8 hetesen. Egy szaporítós cicánál pedig nem meglepőek a kisebb-nagyobb egészségügyi gondok, szóval szerintem örülj, ha ennyivel megúszod.

A válasz 100%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 91%-ban hasznos válaszokat ad.
# 4/5Időpont 10-12 00:19 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

Nincsen semmilyen zöldes sárgás váladék. Sötét színű a csipa a cica szeménél. A könnyezés kis mértékű.

Ettől függetlenül, elviszem orvoshoz.

Nem tenysztőtől van, utolsó kiscica volt, nem tartották túl jó helyen, ezért hoztuk el, mi vigyázunk rá.

# 5/5Időpont 10-12 20:56 Privát üzenet

Értesítsünk róla, ha új válasz érkezik? Válasz küldése

Kapcsolódó kérdések
Ha egy cica orra varas, mi az a gyógymód, amivel meg tudom gyógyítani? Ha egy cica szeme csipás, könnyezik mi az a gyógymód, amivel meg tudom gyógyítani? Köszönöm előre is a..
6.5 hónapos a babám, vigyem szemészetre mert amióta megszületett a jobb szeme könnyezik és csipás?
Mivel lehet kezelni egy 4,5 hós kislány szemét, eléggé könnyezik, csipás? Holnap reggel viszem orvoshoz, de addig is szeretnék neki segíteni valahogyan.
Miért könnyezik illetve miért nagyon csipás 3hós babám?
Kislányom jobb szeme könnyezik és kicsit csipás is? Mitől lehet?
Babó 4hós, és elég gyakran könnyezik a bal szeme, de csak az, a másik nem csípás, nincs vele semmi. Szerintetek miért?

Kérdések a Állatok rovatbólKérdések a Macskák rovatból

Minden jog fenntartva © 2017, www.gyakorikerdesek.hu | GYIK | Szabályzat | Sitemap | Médiaajánlat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelmi szabályok | Kapcsolat: info (kukac) gyakorikerdesek.hu