Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Elegem van a macskámból, mit...

Elegem van a macskámból, mit tegyek?

Figyelt kérdés

Mindent tönkre tesz, karmol, harap, tép, rohangál, mint egy őrült. Szét karmolta a bőr székeket, a falról elkezdte letépni a bordűrt, ugrál a falra és kaparja, a függönyön lóg, tépi, hintázik rajta, az ablakból kiborítja a virágokat, az alomban játszik, össze-vissza kikapargatja, ugrál benne, tépi, szaggatja a ruháimat, cipőimet, az ágyneműt, mászik fel a lábamon, pörög-forog, körbe-körbe, rohangál, mintha gyogyós lenne, a kiteregetett ruhákat leszedi a szárogatóról. Minden éjjel 3 órakor kel, zörög, játszik, futkározik, kapar. Egyik éjjel arra ébredtem, hogy karmolja az arcomat és vérzem. A vizét és a tápját mindig kiborítja. A saját játékai nem érdeklik, kaparófa sem, mindig mindent ellop és azzal játszik, amivel nem kellene. Talán 2 percre lehet lefoglalni a játékaival. A karmait már levágtam. Egyszerűen nem hagyja abba a rosszalkodást, ha kiabálok vele akkor sem. Kövezzetek meg, de volt, hogy megütöttem, úgy, hogy nekem is fájt, de oda se neki. Volt, hogy meg is csíptem, az se használ, 3 másodperc után folytatja.

Mi a sz*rt csináljak vele? Már ott tartok, hogy ki fogom dobni az udvarra, hogy kapja el a kutya.



2017. okt. 12. 09:30
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
93%

Semmiképpen se dobd ki! Az én cicám ugyanilyen volt kicsinek! Ugye kiscicáról van szó? Sajnos eléggé hiperaktívak tudnak lenni, nálunk is leszedte a tapétát az egész előszobából, tönkretette a függönyöket stb. de bántani nem szabad, ő csak játszik/játszana.

Mivel eteted? Ivartalanítani tervezed?

Az enyémmel én nem tudtam semmit tenni, ivartalanítás segített kicsit, kinőtte, mára egy lusta cica, aki az egész éjszakát végig alussza velem.

Amit tanácsoltak így utólag: víz. Tegyél egy spriccelős flakonba vizet és mikor (nagyon!) rosszat csinál (pl. függönyre mászik, a bútort kaparja...) fújd le. Utálják, de bajuk nem lesz tőle. Nem kutya, nem lehet úgy nevelni, de ha pld. a kaparófát használja adj neki jutalomfalatot, simogasd, dicsérd érezze, hogy ez rendben van. Esetleg kutyát elzárni és hámmal kivinni sétálni.

2017. okt. 12. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:
21%
Cicahordozóba teszed, majd a bicikli első kosarára rögzíted és rászoktatod a biciklitúrára. Egy tanyasi ház nyújtana neki nagy természetes mozgásteret meg vadászati lehetőséget. Ahol nincs jármű- és kutyaveszély.
2017. okt. 12. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 A kérdező kommentje:
Akarom ivartalanítani, de még kicsi ahhoz. Kivinni nem akarom az udvarra.
2017. okt. 12. 09:54
 4/30 anonim ***** válasza:
59%
Nincs egy kis rész a kertben amit le tudsz zárni/keríteni, hogy biztonságban legyen? Ha jó az idő napközben/d.u. ki lehetne vinni játszani a játékaival.
2017. okt. 12. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 anonim ***** válasza:
75%

Te most komolyan megütöttél egy kiscicát mert nem bír magával? Ha az ivartalanításhoz túl kicsi, még kilenc hónapos sem lehet... Az meg ha egy kiscica igy viselkedik, azt jelenti hogy nagyon nem jól érzi magát, unatkozik, nem fárad el.


Az meg hogy ki a "gyogyós" Te csipkedsz meg versz egy kiscicát...

2017. okt. 12. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 anonim ***** válasza:
24%
Remek ragut lehet kèszíteni macsekból.
2017. okt. 12. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 anonim ***** válasza:
78%
Kiscica! !! Teljesen természetes, h ezt csinálja, majd kinövi! ! Minek vettél magadhoz cicát? ??
2017. okt. 12. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 anonim ***** válasza:
100%
Nekünk is ilyesmi volt az egyik cicánk, bár ennyire nem volt vészes. Kaparófára úgy szoktattuk rá, hogy mindig oda tettem, ahol kaparni szokott (Pl. nálunk az ágy sarkát akkor oda tettem) és hamar rájött, hogy az jobb. Végül az oldotta meg végleg a problémát, hogy kinti benti cica lett. Van olyan cica, ami nem való csak lakásba, nem éri annyi inger, mint kellene és nem tud úgy lefáradni bent. (Ha játszunk vele akkor sem.) Érdekes, hogy a testvére teljesen jól elvan bent, ha ki is megy, csak a ház előtt van, pihenget. Szerencsére mi jó helyen lakunk, falu szélén, csak egy búzamező van a ház előtt a következő faluig és az út is messze van, így ki merem engedni, de ha ti nem ilyen környéken laktok akkor érdemes lenne valami futtatót csinálni vagy felügyelettel kivinni. Ha semmiképp nem sikerül megoldani akkor keress neki új gazdit és szerezz egy idősebb macskát, aki már nem ilyen aktív. (Menhelyeken biztosan találsz.)
2017. okt. 12. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 anonim ***** válasza:
100%
8. vagyok, most olvastam, hogy kiscicáról van szó. Ez esetben teljesen normális, amit csinál. Több foglalkozást igényel. Még annyit, hogy nekünk evés után szívesebben alszanak, szóval mi lefekvés előtt adunk nekik enni, hogy este nyugi legyen, ha nem bír magával így sem akkor estére nyugodtan kizárhatod a hálóból, de ezzel az alap probléma nem oldódik meg.
2017. okt. 12. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 anonim ***** válasza:
59%

A mi cicánk is ilyen volt. Főleg miután elköltözünk másik lakásba. Az teljesen betett neki. Minden nap egy szenvedés volt, hiába játszottam vele órákat, éjjel mindent szétszedett, amit ért, a függönyön lógott, onnan ugrált mindenfelé, ha kicsuktuk a konyhába, nyávogott míg be nem engedtük. Ivartalanítottuk is, az sem segített.

Én levittem vidékre a szüleimhez, sajnos ott nem mehetett be a házba, de iszonyatosan jól érezte magát - csak aztán elütötte egy autó. Azóta is bánt a dolog, felelőtlen döntés volt magamhoz venni egy cicát, nem volt nekem való. Persze több ismerősömnek is van halálnyugodt macsekja, aki kölyökként is egész nap alszik meg cukiskodik, én nem ilyet fogtam ki.


Most kutyám van. Nagyon sokat készültem rá, már lassan egy éve nálam van. Sokszor gondolok vissza a cicára, ma már hihetetlen elképzelni, hogy felmászik mindenhová, konyhapultra, asztalra, ágyba az almos seggével :D hogy nem tudom nevelni, lefárasztani. Nem hallgat arra, amit mondok, nem tudok vele sétálni, nem tudom elvinni magammal helyekre.


Neked azt javaslom, próbálj meg másik gazdát keresni neki, hátha sikerül, esetleg olyan helyre, ahol van másik cica is, és tudna játszani vele sokat. Vigasztaljon, hogy én is nagyon megjártam a cicával, és soha többet. De olyan rossz döntést, ne hozz, mint én :/

2017. okt. 12. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!