Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Helyes részemről, hogy a...

Helyes részemről, hogy a macskám elől elveszem az üres 100-as zsebkendő zacskóját?

Figyelt kérdés
Nem akarom, hogy megegye/megrágja vagy ilyesmi. Ki is dobtam rögtön. Most egy olyan 10 perce az asztalnál egy szatyor volt és belemászott úgy, hogy a feje volt a szatyor ,,alján". Szerencsére észrevettem, levettem a macskáról és elvittem olyan helyre a szatyrot, ahova nem tud bemenni. De meg is fulladhatott volna ha nem figyelek rá, szerencsére mindig igyekszek figyelni, természetesen ha mást csinálok akkor is. De úgy volt, hogy az asztal a fal mellett van és a szatyor az alján és a fal és az asztal közötti kicsi, szűk részen/résen szokott mászkálni és a szatyor a fejénél volt, és nem tudott volna kimászni de rögtön észrevettem szinte, pár másodpercen belül szóval nem lett baj. Most nagyon úgy tűnik szerintem, hogy magamat nyugtatom. Szombaton lesz 3. hete, hogy itt van és nálunk és próbáltam mindent ,,macska védetté tenni", csak ugye első macskám és nem voltam ezekre a ,,zacskós ügyekre" felkészülve. 15/L

2017. okt. 12. 20:33
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Jobb félni mint megijedni :)


Esetleg tegyél ki valahova valamilyen "csalit" neki - te is nyugodtabb leszel, ő is imádni fogja.


Például egy papírzacskót valahova, amibe belefér (az a tömörebb, nagyobb fajta) abba nem fulladhat bele, és nyugodtan belebújhat, játszhat

2017. okt. 12. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Jól tetted, hogy elvetted tőle, sok macska pánikba esik, ha belegabalyodik egy zacskóba. Ha szeret bemászkálni ilyen helyekre, adj neki egy dobozt! Nagyra fogja értékelni és nehezebben tudja majd magára borítani. Ha kibéleled, akkor még biztosabban fog állni. Sok cica szereti a nagy papírzacskókat is, amiből könnyen kibújnak. A nem túl macskabiztos helyekről pedig ki kell tiltani (a konyhából is ajánlatos), és akkor nem kell majd folyton aggódnod, hogy bajba keveredik.
2017. okt. 12. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 Platypus ***** válasza:
100%
Nyugi, a macskák seperc alatt légáteresztőre szabdalják a nejlonzacskókat. Persze jó, ha mindig elrakod, de rettegni nem kell a dologtól.
2017. okt. 12. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem helyesen tetted. Amikor kicsi volt a cicám (első), egy macskás könyvben olvastam, hogy ne hagyjunk elöl nylonzacskókat, mert idézem: "van úgy, hogy a kiscicák belebújnak a zacskóba, és többé nem jönnek ki".

Engem ez a mondat iszonyúan megütött. Kb. három hónapos volt a cicám, mikor elhoztam. Eltakarítottam a kis vacak nylonokat, ami nem is volt elöl (amiket vásárláskor adnak), vásárláskor azóta soha nem kérek zacsit, (régen se mindig, de azóta soha), egyébként is volt több textil szatyrom, amiket mi varrtunk. Erre egyszer anyósom adott valami szatyrot, aminek ilyen vágott füle volt, nem ez a mindennapos, kicsi rés volt rajta, kint felejtettem a földön az előszobában, én zuhanyoztam, a macska pedig belegabalyodott a szatyorba, mert persze átdugta a fejét a szatyor fülén. A vergődésre ugrottam ki a kádból. Vagy kétszer körbetekeredett a nyakán a szatyor. És itthon voltam! És csak egyszer hibáztam. Akkor már túl volt a féléves életkoron. Úgy szedtem le róla, szerencsére nem lett baj. Ami van egy-két szatyor az fel van akasztva, el van téve, nem éri el. Semmilyen nylont nem hagyok úgy, hogy ő hozzáférjen. De mostmár felnőtt, és azt az esetet ő is megjegyezte. Egyszer vettem egy csörgős macskazsákot, mikor megmutattam neki,csodálkozva nézett rám, hogy "Ezt szabad? Eddig azt mondtad, hogy nem". Úgyhogy gyorsan eladtam, nehogy kárba vesszen a nevelés. :)

Nagyon helyes, hogy gondoltál erre is!

2017. okt. 12. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat! Bocsánat, hogy nem köszöntem meg de nem nagyon voltam gyakorin, de jobb későn mint soha! :)
2017. okt. 18. 20:04
 6/6 A kérdező kommentje:
Ment a zöld kéz egyébként mindenkinek. :)
2017. okt. 18. 20:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!