Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Miért pisil be a macskánk, ha...

Miért pisil be a macskánk, ha nem vagyunk itthon? Bárhova elmegyün bepisil.

Figyelt kérdés

2017. okt. 14. 19:22
 1/7 A kérdező kommentje:
K
2017. okt. 14. 19:48
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Valószínűleg stresszel, "haragszik", hogy magára hagytátok, és ezért csinálja. Lehet, hogy valami olyan inger éri ilyenkor (pl idegen macska), ami felizgatja, és azért jelöl. Ki lehet próbálni a Feliway párologtatót. Viszont az is előfordulhat, hogy egészségügyi problémát jelez ez a viselkedés, érdemes lenne kivizsgáltatni. Amúgy ivartalanítva van? Ha nem, akkor az ivartalanítás valószínűleg megoldaná a problémát.
2017. okt. 15. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm, még nincsen ivartalanítva, de akkor fogjuk, remélem majd használ❗
2017. okt. 15. 09:42
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

A szorongásához semmi köze az ivartalanításnak.

Mert gondolom benti cica, anélkül nem tűnne fel hogy bepisil. Ha vesebeteg, akkor arra nem tudom, miért lenne gyógyszer az ivartalanítás. Mondjuk az állatorvos konkrétan ki tudja zárni a fizikai betegséget (húgyúti gyulladás, kövek, vesepanaszok). Nagyon valószínű, hogy egyedül érzi magát, és így akarja a tudomásotokra hozni.

A feliway párologtató megoldás, de örökké azért mégse.

Egyébként nagyon jó termék. Nem tudom, mennyire van konkrét napirendetek, de a macskák nagyon szeretik a rendszerességet, a napirendet. Tehát pl. ha fix munkaidőtök, iskolaidőtök van, akkor ahhoz hozzá fog szokni, hogy reggel fél nyolckor elmentek, este fél ötkor hazamentek. Amit ingyen meg lehet csinálni hogy nem szó nélkül kimentek az ajtón, hanem elköszöntök a macskától és elmondjátok neki, hogy mentek dolgozni, este jöttök haza. Mindig ugyanazt. Meg fogja szokni. Este hazajöttök, ő is üdvözöl benneteket, ti is őt.

Viszont lehet hogy neki nagyon sok egyedül egy munkanap. Erre mondják azt, hogy rögtön két macskát kell venni, és majd elszórakoztatják egymást, de ezt természetesen nem is mindenki teheti meg, meg azért ez nem így megy. Amikor hazamentek foglalkozzatok vele, vonjátok be az életetekbe, pótoljátok be, hogy napközben távol voltatok. Igyekezzetek rendszerességet vinni az életébe, és azt megszokja majd, hogy melyik napszakban tudtok több időt rászánni. De azért valahogy ezt oldani kellene még ezen kívül is.

Ezt a linket olvasd el, mert ez a szeparációs szorongás lehet, amit leírtál, most jutott eszembe, és rákerestem. Pont az ellenkezőjét mondja a búcsúzkodásról, őszintén, ezt sosem értettem és nagyon ridegnek tartom ezt a felfogást (főleg kutyáknál ismert a jelenség), mert pont az mutatja a cica felé, hogy lelépünk, otthagyjuk, és sosem jövünk vissza, ha szó nélkül elmegyünk otthonról. Én a saját példámból írtam, én is elköszönök a macskámtól, de mondjuk ha azt mondom, hogy Chris Poole, azaz CatMan Chris, Cole and Marmalade gazdája (több évtized macskás tapasztalat, facen, youtube-on megtalálod, sőt nagymacskákkal is foglalkozott), kb. macskasuttogó ugyanezt mondja, akkor nem biztos, hogy én vagyok a furcsa.

[link]

2017. okt. 31. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
A szorongásra meg a vesebetegségre tényleg nem megoldás az ivartalanítás, viszont ha egy ivaros macska pisil ide-oda, akkor az valószínűleg egyszerűen jelöl.
2017. nov. 1. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Most már csak reggel pisil be, mert mi bent alszunk a szobába, ő meg az előszobába alszik...
2017. nov. 1. 16:13
 7/7 A kérdező kommentje:

Amúgy köszönöm a válaszokat!

😺

2017. nov. 1. 16:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!