Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Hogyan fürdessem meg a cicát?

Hogyan fürdessem meg a cicát?

Figyelt kérdés
Mindig nagyon piszkos a bundája, mivel kijárós cica, de így nem igazán szeretem felengedi a székre, ágyra, stb. Tegnap megsimogattam, gyurmáztam kicsit, de tiszta kosz lett a kezem tőle. Viszont nem olyan cica, aki engedné magát megfürdetni, mert ha engedem a vizet, már attól megijed. Simogatni is csak a fejét lehet. Nagyon eleven. Javaslatok?
2017. okt. 16. 15:32
 1/7 anonim ***** válasza:
Mi eddig kétszer fürdettük meg a macskánkat. Először lavórban próbáltuk mosdatni, de esélytelenek voltunk. Aztán vettünk egy cicapórázt, azt rátettük. (Nagyon örült nekünk). A pórázzal berángattuk szegényt a zuhanykabinba, és ráengedtük a vizet. Szerencsétlen végigordìtotta a procedúrát, de muszáj volt. (Bolhairtó samponoztuk, mert találtunk rajta egy bolhát). Miután megszáradt, eltűnt 3 napra. :D
2017. okt. 16. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:
Próbáld nyugtatni,miközben fürdeted, de ha ez sem működik, akkor mosdasd meg egy szivaccsal, vagy bármi ilyen dologgal.
2017. okt. 16. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Csak fűtött meleg lakásban szárazra törléssel szabad intézni . Enélkül megfázik belehal , vegyél száraz sampont vagy vidd el macskakozmetikushoz akik elintézik .
2017. okt. 16. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
#3 Te most viccelsz? Szárazra törlés? A MI macskánknál? Teljesen kizárt. Mondjuk volt vagy 40 fok, így elég gyorsan megszáradt.
2017. okt. 16. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
67%

Ha nem életvágóan fontos, akkor lehetőleg sehogy. Keféld ki a bundájából a port, koszt, egyébként a cicák tisztogatják magukat, ritka tiszta állatok.

A fürdetés nem igazán tesz jót nekik.

2017. okt. 16. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

A fürdés akkor jó megoldás, ha pl bolhairtózni kell. Szóval nem szabad gyakran. Talált cicám van, tele volt bolhákkal, így fürdettem, amint hazaértünk, meg még néhányszor őt és párszor a másik macskám (azóta már spot ont használunk). Meg egyszer lepisilte (!!) A szomszéd néni kandúrja szegény csöppemet. Utána is fürdés volt.


Macskahámot a cicára, hogy ne tudjon elszökni, zuhanytálába/kádba egy nedves törölközőt, rá a macskát. Ha nem csúszkál a lábuk, viszonylag nyugodtak maradnak még a vízgyűlölő macsekok is. Langyos, kézmeleg vízzel kell lemosni ügyelve arra, hogy a fülébe-szemébe-orrába ne menyjen víz, tehát lényegében az egész feje száraz maradjon. Aztán sampon, aztán azt jó alaposan kimosni. Közben nyugtatgatni a cicát. Utána törölközőbe bugyolálni és a lehető legszárazabbra törölni. Ilyenkorra már általában elegük van az egészből, nem szökik el, ha megfogod a grabancát. Ha kijárós a cica, egy-két napig nem szabad kiengedni (kivéve persze nyáron, hőségben), mert nagyon könnyen komolyan megfázhatnak. Hajszárítózással is meg lehet próbálkozni, bár így -ha a fürdetés során ne is- tuti szerzel pár vérző karmolást az alkarodra... jobb esetben csak oda :)


Koszos bundára én a következőt próbálnám ki : egy lavórba engedsz kézmeleg vizet, cirmost az öledbe ülteted és simogatás közben áttörölgeted nedves, jól kicsavart szivaccsal. Mondjuk ezt este, vacsora után és akkor éjjelre nem engeded ki, hogy tuti megszáradjék őnagysága.

2017. okt. 16. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Én mindkét cicámat fürdettem.

Próbáltam állóvízben, de azt nagyon utálták, féltek, szerintem azt hitték, vízbe akarom fojtani őket.

Utána próbáltam a tusolós módszert, ez jól bevált. Gyorsan letusolom, csak hogy vizes legyen, aztán átsamponozom. Utána öblítés, szárazra törlés. Hajszárítóval is szoktam, úgy gyorsabb.

Ha zuhanykabinod van, akkor nem lesz nagy gond, bemész a cicával együtt és magatokra csukod, hogy ne tudjon elmenekülni. Ennek hiányában, esetleg tehetsz rá valami hámot hogy annál fogva fogd, bár abból gyakran houdini módon ki tudnak bújni, ha nagyon akarnak.

Egyébként az nem igaz hogy egyáltalán nincs szükségük fürdésre meg nem is tesz jót. Érdemes fürdetni őket, csak nem szabad túl gyakran. Pl. évente 2-3 alkalom elég. Az én cicám csak benti, és nem is tűnik alapból koszosnak, mégis fürdetés után észrevehetően tisztább lesz, és egy csomó fölös szőrtől megszabadulunk, ami amúgy fésüléssel nem jön ki.

2017. okt. 16. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!