Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Szoptatás közben lehet terhes...

Szoptatás közben lehet terhes a macska?

Figyelt kérdés
4 hete születtek kiscicák,és most akarjuk az anyacicát beoltani hogy ne legyen terhes,de megakarjuk várni hogy abbahagyja a szoptatást.......addig nem lehet terhes ugye?
2010. máj. 29. 14:39
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Nem lehet.


De az oltás sokkal károsabb a macskára nézve, mint a műtét, huzamosabb ideig nem alkalmazható, ráadásul hosszú távon többe is kerül a műtétnél.

2010. máj. 29. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Igen. Nekem most megint helyet kell keresnem, hat kismacskának.. hurrá.. Én tudtam, hogy lehet terhes amíg szoptat, de addig nem lehet neki semmilyen fogamzásgátlót adni, mert az elapasztja a tejet. Amúgy az én kiscicám 3 hetes volt, mikor az anya mellett megjelentek az udvarlók, szóval még bőven szoptatott.
2010. máj. 29. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
84%
az ivartalanítás olcsóbb, humánusabb és egészségesebb és végleges
2010. máj. 29. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Ha mindenáron így akartok védekezni, akkor addig érdemes beadni, amíg szoptat, mert ha már elkezdett tüzelni, akkor veszett fejsze nyele, mivel 5 nap kell ahhoz, hogy kifejtse a hatását, azalatt meg a cica háromszor bekapja a legyet. Ettől függetlenül nem ajánlom ezt a módszert, mert elég randa következményei lehetnek a cicára nézve (emlődaganat, méhgyulladás stb.) Nekünk is egyszer kapott, a doki még a szoptatás alatt adta be, aztán olvastam, milyen rossz ez a cicának, és többet nem kapott.
2010. máj. 29. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
14:55 vagyok. Még annyit, hogy a szoptatási időszak alatt adta be a doki, de akkor már ettek is a kiscicák (5 hetesek voltak), szóval nem lett volna tragédia belőle, ha elapad a tej. Egyébként nem apadt el, vagy 10 hetes korukig még szopizgattak.
2010. máj. 29. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Először úgy volt hogy ivartalanítjuk őt,csak ő kinti macska,és anyáék 1-2 napra se engednék be, és ivartalanításnál meg el kell valahova zárni hogy a sebnek ne legyen baja nem?De nekünk nincs ilyen hely lakásba meg nem jöhet be, ezért akarjuk ezt az oltást adni neki(nem a pénz miatt mert tudom hogy nem sokkal kerülne többe,itt nálunk meg amúgy is olcsó....)De ha már így feljött milyen baja lehet az oltástól?(hátha így rátudom a műtétre beszélni anyáékat....)
2010. máj. 29. 15:18
 7/9 A kérdező kommentje:
14:55 de attól függetlenül hogy olvastad lett baja a cicádnak?
2010. máj. 29. 15:20
 8/9 anonim válasza:
Mostanában elég sokat hallottam arról is, hogy a nőstény macskánál a műtét elég sok szövődményt okozhat... szóval nem tudom, hogy mennyire egészséges...
2010. jún. 8. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Mostmár biztoshogy oltás lesz, de köszi így legalább tudom hogy a műtét sem tökéletes ahogy semmisem.....
2010. jún. 8. 21:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!