Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Válogatós a cica?

Válogatós a cica?

Figyelt kérdés
Sziasztok. Van egy 6 honapos “kiscicám”, de már az 5. fajta tasakos kaját próbáljuk neki. Ideig óráig eszik egyfajtát (max pár hét) majd eggyik pillanatról a másikra nem eszi meg! Próbáltam váltogatva a fajtákat meg az izeket váltogatni, de semmi. Mit csináljak vele?
2017. okt. 17. 21:19
 1/10 anonim ***** válasza:
0%

Tasakos kaján él a kismacskád? A lehető legrosszabb dolog amit adhatsz neki, kb 0 tápértéke van, gyakorlatilag éhezteted azt a szerencsétlen cicát. De remélem ez csak vicc és mellette normális minőségi kiscicáknak való kölyök táppal eteted (bár ezt kétlem).


Szóval amit tenned kell, hogy kidobod ezeket a szemétből készült kakákat és veszel neki magas hústartalmú kölyökmacska tápot. Ha nem eszi meg, elveszed, és következő etetésnél ismét kínálod. Ezt addig csinálod amíg kénytelen lesz megenni. Ha már most ezt játszod vele akkor egész életében meg fogja csinálni hogy nem eszi meg a neki szánt kaját, majd elkunyerál ezt-azt és a fejedre nő.

2017. okt. 17. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Junior tasakosat kap és junior szárazat is, plussz házikosztot is kap ha olyan a kaja amit szeret és megeszik! Fél éves és 3,4 kg szóval nincs lefogyva.
2017. okt. 17. 21:29
 3/10 anonim ***** válasza:
35%
Ez borzasztó étrend, a házikoszt nem is való neki, a tasakosban semmi hasznos nincs neki (ezért hívják minőségi éheztetésnek, mert eszik csak nem hasznosítja). Ami miatt ilyen nehéz az a táp, de elég lenne csak azt venni neki, bár nem tudom milyen félét adsz. Ha meg a tasakost válogatja szimplán ne adj neki, az komolyan felesleges pénzkidobás, amit abba költesz ha azt hozzácsapnád a táp árához már szuperprémiummal etethetnéd.
2017. okt. 17. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
75%
Azért attól, hogy tasakos valami, még nem lesz feltétlenül sz*r. Vannak nagyon jó minőségű, magas hústartalmú tasakos meg konzerv kaják is, csak ezek baromi drágák. Olcsó tasakost tényleg tök fölösleges adni, nincs benne más csak víz meg ízfokozó. A jó hír, hogy ha nem eszik a cica tasakosat, attól se lesz semmi baja. Ha nem kéri, ne erőltesd. Adjál neki jó minőségű száraz tápot, abban minden benne van, ami kell neki. Ezt egész nap is előtte hagyhatod. A házi koszt amúgy mit takar? Ha ugyanazt, amit ti esztek, akkor azt nem kéne a macskának adni. Ha fűszerek nélkül főztök neki húst, az persze oké.
2017. okt. 17. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Ne erőltesd. két macskám van, havi 1x, ha hajlandóak megenni a tasakost. Csak a szárazat szeretik, abból kapnak jó minőségűt. A tasakos amúgy sem szükséges nekik.
2017. okt. 18. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Akkor tudnátok ajanlani premium minosegu tapot? A royal canint es az akanat ismerem. A cica 6 honapos 3,5 kilos main coon es bengali keverek kislany csak benti cica. Royal caninbol pl akkor melyik fajtat vegyem neki?
2017. okt. 18. 10:41
 7/10 anonim ***** válasza:

Royalt ne vegyél neki, azon az áron sokkal jobbat kapsz.

Mennyit szánsz rá? Jó középkategóriás tápok pl.:

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

Középprémium-szuperprémium tápok:

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]


Én a Real Nature felnőtt tápjával etetek jelenleg, és csak ajánlani tudom a márkát, a macskáim szépek, egészségesek tőle, az érzékeny gyomrú cicám emésztési panaszai megszűntek, szívesen eszik ezt a tápot, illetve ha a nagy, 7 kg-os kiszerelést veszem, akkor 1570 Ft/kg-ra jön ki (mondjuk azt pont nem tudom, hogy a kölyöktápjukból van-e nagy kiszerelés, mivel felnőtt macskáink vannak).

2017. okt. 18. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Hatalmas mancspacsi a részletes segítségért! Hát ha már veszek neki akkor inkább a prémium minőséget, azon a havi pár ezren nem fog múlni! És te is csak a száraztápot adod neki, vagy kap nedveset is?
2017. okt. 18. 19:39
 9/10 anonim ***** válasza:

Az én cicám csak száraz tápot eszik, Happy Cat Sensitive-t kap.

Petissimotól szoktam rendelni. Nincs aranyárban, és gluténmentes, és a cica is szereti, szép tőle.


Tartok itthon olcsó féle alutasakos kajákat is, és nagy ritkán adok neki 1-et, mert nagyon szereti, de ennél többet nem szoktam, mert tudom hogy nem valami jó neki.

2017. okt. 18. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 Maxitabi ***** válasza:

Igen, válogatós.. mind a legtöbb macska... Én naponta adok nekik tasakosból egy keveset-de mostanában csak egyfélét hajlandóak megenni (főként a maine coon...) a brit care tonhalast.. De szoktam venni nekik mac's, applaws,granatapet, grau, leonardo stb konzervet v tasakost.(Bár sokat isznak,mert több vizesedény van kitéve a lakásban, meg több cserép fű is, de inkább biztosra megyek) Mellette gabonamentes száraz van kitéve,az a fő táp. Kapnak néha nyers marhahúst, csirkenyakat v ilyesmit-persze minimális mennyiség kell ezekből.

Szerintem keresgélj, váltogasd a tasakos tápokat, de tényleg legyen jó minőségű.

Német fórumokon olvasgatva ott meglincselik azt, aki a macskának száraztápot ad! A nagy többség ott (jó mnóinőségű) konzervvel v nyersen (BARF) etet.

2017. okt. 18. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!