Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Miért müködik rosszul hazánkba...

Miért müködik rosszul hazánkban a beteg sürgös haldoklo állatokkal szemben a megmentés vidéken főleg? így meghalnak

Figyelt kérdés
Én macskatartó budapesti lakos vagyok, ha sos el tudom vinni egyböl a cicám. Gondolom nagyob városokban is van ez igy, de lakik egy ismim vidéken tőlem270kmre és mult szombat reggel fejbe verte valaki a cicáját aztán bedobta az árokba. Sajnos már rendelés nem volt de kinéztem a megyei ügyeletes orvosokat ö és én is reggeltöl estig hivogattunk mindenkit aki listán volt. És ismerösöktöl kért még tel számokat ezen felül. Nem vették fel. Üzenetrögzitö.. egy lett volna aki házhoz megy..nuku vizsgálat. Rá nézés..altatás. hétfön tudta csak dokihoz vinni addigra 34 fok volt már csak a testhöje. Ma is vitte de mivel ennyi idö telt el már az infulzio sem semmi nem segitett. Megmondta a doki ha azonnal kap el.látást felépül. Ma e miatt meghalt este.. kérdés..miért zajlik ez igy vidéki helyeken...?lehet nem mindenhol de többnyire

2017. okt. 17. 23:05
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
80%

Vidéken minden így működik, nem tudtad ?


Mikor még élt a kutyám (5 évvel ezelőtt ment el csillagom) egy kötelező kombinált injekciótól beallergizálódott. Az orvos meg sem említette, hogyha esetleg bármi gond lenne, akkor őt ne keresem mert elutazik 2 hétre külföldre. Fene se gondolta volna, de pár óra eltel-teltével beütött a nem-várt, kutyám majdnem megfulladt, zihált, tele lett a teste kiütésekkel, teljesen eltorzult az arca, a hasán tenyérnyi vörös foltok jelentek meg. Hívtam az orvost, nem vette fel a telefont, elmentem a házához/rendelőjéhez szurok sötét volt. Kiderítettem ki az ügyeletes orvos, nem vette fel a telefont. Már annyi idő eltelt, hogy félő volt elpusztul a kutyusom, nem volt időm tovább sz a r a kodni, berontottam egy idősek otthonába, elmeséltem, hogy mi a gondom (ez volt este 22:00 körül) és kértem a nővérektől antihisztamint. Haza rohantam vele, beadtam a kutyának, 10-15 perc telt el minden kezdett elcsendesedni, megnyugodott, a zihálás elmúlt és bealudt. Mikor felébredt tök jól volt.

Másnap reggel ismét elmentem az orvoshoz, asszisztenseket találtam ott. Akkor derült ki , hogy az orvos külföldön van, és az is, hogy akkora mennyiséget adott be az injekcióból a 25 kilós kutyámnak ami egy 100 kilósnak is sok lett volna, és a többi, és a többi.


De még sorolhatnám neked a hasonló történeteimet. Úgy különben megyeszékhelyen vagyok.

Itt nincs állatkórház, intenzív osztály, meg ilyenek, nincs itt semmi.

2017. okt. 17. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
79%

Vidéken, különösen falun, ha nincs autód és nagyon sok pénzed, akkor vagy kitanulod a dolgokat (pl egyes mérgekre K vitamin injekció, macskának allergiára Suprastin, és ezekből tartasz is otthon) vagy az állatodnak búcsút mondhatsz!

A kötelező oltás?

Az oltás után az utcánkban MINDEN 10 év környéki kutya 1 héten belül elpusztult.

Siralmas és gyalázatos a helyzet!

2017. okt. 18. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
34%
Szánalmas ez a vidékezés. Mintha valami elmaradott falu lenne mind, ami nem a nagyságos Budapest. Én nekem vannak ismerőseim nagyobb városokból és egyikre sem jellemző, amiről szó van.
2017. okt. 18. 03:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
59%
Az emberek ellàtàsa talán jobban működik?Egy fostalicska ebben az orszàgban minden .
2017. okt. 18. 06:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
75%

Amíg ha te Pesten meghalhatsz mert bxnak ellátni, miröl beszélünk?

Egy állat pedig (noha SOKKAL értékesebb, mint az emberek 90%-a) "csak egy" állat.

2017. okt. 18. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Győrben éjszakai ügyelet nincs, ha kedd este 7kor rosszul lesz a kutyád imádkozhatsz jogy reggel 9ig kibírja

Össze kell haverkodni egy állatorvossal aki elnézi hogy hajnal 2kor az ajtaján dörömbölsz a haldokló állatoddal vagy irány budapest, röpke másfél óra egy irányba

2017. okt. 18. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Ez nem vidékezés, hanem tények. Én vidéken nőttem fel, egy húszezer fős városban, most Budapesten élek. Ha hazamegyek, és a viszem a kutyáimat, mindig átfut az agyamon, hogy ha itt bajuk lesz akkor annyi. Meghalnak. Arra fele csak lódoktorok vannak, akik szerint a kutya egy kertidísz, és ha beteg akkor el kell altatni. Ilyenhez minek vigyem? Ha egyáltalán tudom vinni, mert már egy szombat délelőtt esélytelen, hogy bárkit is elérjek, 50(!) km-es körzeben. El kell mennem a legközelebbi megyeszékhelyre, úgy, hogy az én kisvárosom az adott megye egyik csücske, a megyeszékhely a másik... Minimum két órás út autóval. Annyi idő alatt vészhelyzet esetén meghal bármilyen háziállat. Úgyhogy ez nem a tipikus vidékezés, hanem tények, ennyire rossz arra a helyzet. Ott nincs olyan, mint itt, hogy 20 perc alatt ott vagyok a legközelebbi ügyeletes állatorvosnál, meg hétvégén is mehetek hozzájuk, meg minden lakótelepre jut három rendelő... Sajnos ez van, nagyon jó lenne ha ez változna. Nagyon szomorú, hogy így áll a legtöbb vidéki VÁROS, még falunak se kell lenniük...
2017. okt. 18. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Én megyeszékhelyen lakom, és ez tényleg nem vidékezés, szinte mindenhol így megy. Az én városomban sincs folyamatos ügyelet, se állatkórház, 30 km-re tőlünk volt, de már megszűnt. Mondjuk szerencsére a mi dokijaink (kettő van a rendelőben, ahova járunk) szombaton is rendelnek, illetve van egy a városban, aki vasárnap is rendel pár órát. Szóval ha valami nagy gáz lenne a macskákkal péntek este, akkor nem az lenne, hogy hétfőig el sem tudnám vinni sehova, úgyhogy nálunk még nem olyan rossz a helyzet.

Kijárós állatorvos van, de én arra nem szívesen hagyatkoznék. Állatkórház meg legközelebb 120 km-re van. Nekünk van kocsink, szóval még az is opció lenne, de akinek nincs, annak az állata sajnos tényleg megszívta.

2017. okt. 18. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
42%

Vidéken ha nincs kocsid akkor te is felfordulhatsz nemhogy az állataid! Az állatorvosnak a kutya macska az nem állat hanem eldobható tárgy. Az állat az a disznó ,ló,meg a marha ,birka no meg a lábasjószág, azokat nem is hanyagolja el mert a paraszt vasvillával szúrná keresztül ha a tehénállományát félrekezelné és ezzel a megélhetését tenné tönkre. De meg is fizeti rendesen! Hozzá ki is fog jönni éjjel is. Fejbevágott macskáért mit tud elkérni? Kb egy borra valót.


A nagy híres fővárosban persze nincs haszonállat jó hogy az orvosok a macskára kutyára állnak, rá mert abból van a pénz!

2017. okt. 18. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
#9 attól függ mennyire vidék, kisalföldön pl azért még a kisállatokhoz (tengerimalac, madár, hüllő, stb) is szoktak érteni a dokik bár nyilván Taktaharkányon ahol furán néznek ha azt mondod szakállas agáma már más a helyzet de ennyire nem kell a Budapesten kívüli helyeken parasztnak nézni.
2017. okt. 18. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!