Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Lelkiismeret furdalásom van...

Lelkiismeret furdalásom van egy befogadott cica miatt, mert van már egy nagyon idős cicám és félek, hogy nem szeretgetem őt majd annyit az új cica miatt?

Figyelt kérdés

Ez a befogadás nem tervezett dolog volt, kidobták a cicát és nem tudtam mit tenni és persze meg is szerettem őt, csak nekem a 15 éves cicám a mindenem és félek, hogy szinte észre sem veszem és nem szentelek neki annyi időt, mint előtte és nem tudhatom, mennyi időnk van még hátra együtt..:( persze remélem, hogy még rengeteg.

Apukám azt mondta, ez hülyeség és olyan ez, mintha valakinek két gyermeke lenne, azokat is egyformán szereti az ember, de nem tudom...:/


2017. okt. 18. 01:16
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Foglalkozz ugyanannyit mindkettővel, meg együtt is velük. Nem kell ezen aggódni.
2017. okt. 18. 05:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
76%
Ugyan már, ez csak rajtad múlik. A saját cselekvésedtől félsz?
2017. okt. 18. 06:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
60%

Gondolj bele, hogy végre van a macskának egy hasonszőrű ;) társa. Megszokják, megszeretik egymást: összebújva alszanak, mosdatják egymást, játszanak. Olyat kap egy másik macskától, amit te nem tudsz megadni.

És egyszerre is tudsz velük játszani és szeretgetni őket, nem csak felváltva.

2017. okt. 18. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
39%
Ilyen hülyeséget.
2017. okt. 18. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Ne aggódj miatta!

Én is paráztam rajta. Sőt, az én befogadott kiscicámat cumiztatni kellett még 2 hétig, miután hozzám került.

Az idősebb cicámmal elejében addig tudtam csak foglalkozni, amíg a kicsi aludt, s általában csak ölben aludt meg, ha otthon voltam. Úgyhogy az elején borzasztóan sajnáltam az idősebbiket, hogy ennyire hanyagolva van, s kandúr lévén a kicsivel sem tudott sok mindent kezdeni, félt tőle. Aztán telt-múlt az idő, a csöppség nőtt, kicsit önálóbb lett. Nagyjából a kicsi fél éves korától helyreállt a rend. Elkezdtek együtt játszani, tisztogatni egymást, megszeretni egymást. Amikor legelőször aludtak összebújva, el is pityeredtem, olyan édesek voltak :D

Amióta pedig a második cica felnőtt, mindkettejükre jut gazdi-cica idő, és hármasban is szoktunk játszani, bújni.

Belerázódtok mindhárman idővel, még sokkal jobb két cicás gazdinak lenni, mint egy macsekkal. Ha az egyik cicának nincs kedve egy kis simogatáshoz, még mindig ott a másik :)

Szóval nyugi.

Egyébként a macskák hogy jönnek ki egymással?

2017. okt. 18. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Apukádnak igaza van, ne aggódj! :)
2017. okt. 18. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat.

Bocsi, de azt nem írtam, hogy a befogadott cica kint van. Egyrészt azért, mert nagyon harcias más macskákkal szemben és már egyszer így is ráakart támadni a benti cicámra, aki nagyon érzékeny és nem akarom őt ennek kitenni, másrészt, amikor a befogadottat ivartalaníttattam, elég rosszul is bírta a bezártságot, ő mindig is kinti cica volt. Szóval, így nem tudok velük egyszerre foglalkozni..

2017. okt. 18. 11:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!