Kezdőoldal » Állatok » Macskák » 3 hónapos kismacska viselkedés...

3 hónapos kismacska viselkedése, normális?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Egy hete befogadtam egy 3 hónapos kislány cicát. Úgy hoztam el az ideiglenes befogadóitól, hogy bújós, dorombolós, kedves cica.

Az első pár napban az is volt, de aztán levetkőzhette a félelmeit vagy nem tudom, de se nem bújik, se nem dorombol, se nem kedves - igazából elég bunkó, harap, karmol (játékból is, dühből is, kb. mindenért, szóval nem nagyon tudok úgy hozzáérni hogy ne akarjon megharapni vagy karmolni). A tiltást letojja magasról.

Namost én értem, hogy kicsi még, de nem tudom, a későbbiekben meg szoktak-e nyugodni a macskák? Vagy felnőttnek is ilyen kiállhatatlan marad?


2017. okt. 18. 07:47
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Majd megnyugszik, csak most ért el abba a korba, hogy már nagyon ügyes és tele van energiával. Ha lenne társa, akkor most azt látnád, hogy folyton egymást gyepálják. Játsz vele sokat vadászósat, lógass fel neki mindenfelé játékokat.
2017. okt. 18. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Vettem ilyen hajlékony pálcát aminek tollak vannak a végén, meg csörgős labdát, meg mindenfélét, de kb. lemeríthetetlenek az energiái, minden játék most neki ami csak a lakásban van.

Ez még a kisebbik gond lenne, de az, hogy nem kedves, hanem harapós, az már baj.

2017. okt. 18. 07:59
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Normális igen. Felnőttként majd nyugodtabb lesz.
2017. okt. 18. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Pont abban a korban van, amikor a leginkább elemében van. :) Ez normális, ne haragudj rá, majd pár hét és lenyugszik, addig ki kell valahogy bírni. Az én cicám is kis kiállhatatlan volt ilyen idősen. Aztán mondjuk hoztunk még 1et, onnantól jobb lett, elkötötték egymást. De már felnőttek, sokkal nyugisabbak.
2017. okt. 18. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Hát, nem tudom!

Amelyik cicám bújós, dorombolós, az kicsinek is az volt, amelyik vad, az kicsinek is vad volt.

De ez csak az én tapasztalatom, a többség véleménye a mérvadó.

2017. okt. 18. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Ma itthon vagyok vele, és igaz hogy kb. 80x próbált eddig megharapni (főleg játékból, egy-két alkalommal "jusztis"), de volt negyed óra amikor dorombolós ölbecica volt.:) Persze elolvadtam.:) Nevelem és reménykedem, hogy még megfordulhat a trend.

Köszi a válaszokat, megy a zöld kéz mindenkinek!

2017. okt. 18. 10:40
 7/7 anonim ***** válasza:
Az én cicám lesoványodva, megárvultan került hozzám 5 hetesen. Rengeteget aludt az ölemben, próbáltam mindent, hogy megerősödjön és mint a mamájára úgy tekint rám. Ennek ellenére ugyan úgy elkezdett támadni minket. Nekiugrott a lábunknak vagy ránkugrott amikor feküdtünk. Persze játékból és nem sok minden használt ellene. Persze meg kell tanítani, hogy van egy limit, hogy amikor fáj azt ne hagyd. Most 7 hónapos és még mindig bezsong sokszor meg birkózik a kezünkkel, de már nyugodtabb mint volt. Most már többször bújik oda hozzánk amikor mi fekszünk.
2017. okt. 21. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!