Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Ha fél éves korban ivartalanít...

Ha fél éves korban ivartalaníttatom a kiscicám milyen étrenden éljen?

Figyelt kérdés

Van egy két éves ivartalan szobacica kandúrom, ő steril tápot eszik. A kicsi még csak 2-3 hónapos, mentett cica. Mindketten maine coon keverékek. Fél évesen tervezem a kis kandúrt ivartalanítani, és elgondolkoztam, hogy egy éves koráig a kölyök táp kell-e neki, vagy ő is kapja a steilt majd? Nem akarom hogy elhízzon, a nagy kandúr most kicsit túlsúlyos, kb 6 kg (mondjuk ő a maine coon vonal miatt amúgy is nagy testű), a kicsi most szerencsére fárasztja és rohangálásra, fárasztásra bírta így remélem meglesz a hozománya ennek.


Ti mivel etetnétek majd a kölyköt ivartalanítás után?


2017. okt. 18. 21:24
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Kölyök kajával. Ő meg nem ivarérett, nem felnőtt macskusz!
2017. okt. 18. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 Maxitabi ***** válasza:
100%

Mivel kölyök, még kölyök táppal. Az MC vonal miatt úgyis tovább tart a növekedés-fejlődés.

A nagynak meg én néznék gabonamentes tápot, de biztos, hogy kevesebbet kell adni neki.

Nálunk az ivartalanított cicák nem kapnak spéci tápot, csak magas hústartalmú, gabonamenteset, nincsenek elhízva-sőt, az mc-re ráférne még egy kis plusz súly...

2017. okt. 18. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Akkor jól gondoltam hogy még kölyök tápra lesz szüksége.


Csökkentve van a nagy adagja, a steril meg mondjuk tápanyag csökkentett is pont az elhízás elkerülése végett. Most amióta itt a kicsi sajnos rájár annak a kajájára ha fél pillanatra félre nézek (pedig őrzöm őket becs szó, de ezek nagyon furmányosak, már azon is kaptam őket hogy gyorsan tányért váltottak és egymás kajáját ették :D) és az is biztos rátesz a súlyára.

Plusz neki inkább a mozgáshiány tett rá egy kilót szerintem, mert amúgy egy lusta dög, de amióta a kicsi itt van meg van mozgatva rendesen.

2017. okt. 18. 21:53
 4/4 anonim ***** válasza:
Royal caninnak van ivartalanított kölyök tápja, én azt adtam neki. Más márkának nincs ilyen, vagyis én nem találtam. Felnőttként egyébként nem is ivartalanítottat kap, hanem egy tök drága prémium tápot, ami gabona mentes és elég spéci, ettől kicsit lefogyott és szebb is lett. Az enyém az ivartalanítás után se lett falánk, csak nem rohangál annyit.
2017. okt. 22. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!