Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Milyen volt a kiscicád első...

Milyen volt a kiscicád első 24 órája nálatok? Hány hetes volt ekkor?

Figyelt kérdés
2017. okt. 20. 18:20
 1/4 anonim válasza:
28%
Szia, nem tudom, mennyire számít kiscicának egy 3 hónapos macsek, de mamámtól hoztuk el őket, még kicsit félősek voltak, és az első 24 órában csak járkáltak, szaglásztak, felfedezték az új területet (kinti macskák, házba nem engedjük őket) A második nap egy picit zűrös volt, mert rengeteget nyávogtak, kapartak, be akartak jönni a lakásba, gondolom hiányzott nekik az anyjuk. A harmadik nap már egész jó volt, azóta semmi baj nincs, hozzászoktak mindenhez, és nem próbálnak elszökni.
2017. okt. 20. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Az egyik cicám 9 hetesen került hozzám. Szerintem alig érintette őt ember azelőtt. Az első nap bebújt egy fotel alá és nem volt hajlandó kijönni, csak ha senki sem volt a szobában. Éjjel bújt ki enni és a dolgát elvégezni (szerencsére az alomba). Második nap játékkal sikerült kicsalogatni, viszont megsimogatni még mindig nem. Hosszú és nehéz út volt. Mára már minden érkező vendégnek (akár idegennek) dorombol, bújik az ölébe, igazán barátságos macsek vált belőle.

A másik cicám nagyon apró volt, mikor hozzám került, egy hétig még cumiztattam, nem tudott enni. Ő az első napján bolha elleni fürdőt kapott, felfedezte a lakást, játszottunk is, ölben is aludt,. Az első éjjele pedig emlékezetes marad nagyon. Kb 1 órát aludtam, mert a kis lelkemnek be nem állt a szája, folyamatosan nyávogott ill karmolta, harapta a lábujjaim, fülem és gyúrta a fejbőröm, kereste a csecsbimbót a hajam között. Az alvás sokáig nehézkes volt mellette, bekucorodott mindig a vállam és a fejem közé, sokszor megharapta a fülcimpám közben eszeveszettül dorombolt. Ezt azóta is néha csinálja, pedig már másfél éves. A szobatisztasággal is gondok voltak sokáig, valamiért a rongyszőnyegek és szobapapucsok tetszettek neki jobban, mint az alomláda. Szóval első nap takarítani kellett utána.

2017. okt. 20. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Közel 14 hetesen hoztuk haza. A hordozóból kiengedve óvatosan szimatolt körbe és fedezte fel a szobát, minket, de alapvetően inkább kíváncsi volt, mintsem félénk. Megmutattuk neki, hogy hol találja a kaparófát, az enni-innivalót a konyhában (nappali és konyha egyben van). A lakás többi részébe csak fokozatosan engedtük be, hogy ne legyen egyszerre túl sok neki..

Hagytuk, hogy magától találja meg a cica WC-t, de utána beraktuk, hogy megmutassuk neki, oda végezheti a dolgát. (Az este folyamán egyébként többször is beraktam, amikor azt hittem, keresné a helyet. Egyetlen baleset sem volt, mióta nálunk van.)


Sokáig csak felfedezett, játszottunk, de már aznap is csak úgy aludt el, hogy közben hozzámbújt. Az első 2 hétben szintr minden alkalommal, ha 10 mp-nél tovább kikerültünk a látóköréből, hangosan nyávogva keresett, de aztán idővel megszokta, hogy nem tűnünk el örökre, ha átmegyünk a másik szobába...


Azóta is minden nap az ajtóban vár, amikor hazajövök. :)

2017. okt. 20. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Kb 2,5 hónapos lehetett, mikor elhoztam, de pontosan nem tudom. Vidéken találtam, bolhás és rettentő koszos volt meg a korához képest irtó pöttöm. Hazaúton kapott egy jutalomfalatot és onnantól kezdve megvettem kilóra, csak aludt és várt, hogy hova megyünk. Itthon kapott egy bolha mentesítő fürdőt, annak nem örült, adtam neki enni, onnantól kezdve levakarhatatlan volt. Az ölemben aludt éjjel nappal és folyamatosan dagasztott. Másnap rendelt az orvos, elvittem oda is, ő mondta meg kb mennyi idős, ilyesmi. Kapott kezeléseket, azóta velem él. Összesítve rettentő nyugodt macska, nem nagyon érdekli semmi, ha emelgetem és simogatom, elalszik dorombolva.
2017. okt. 22. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!