Kezdőoldal » Állatok » Macskák » A ti cicátok mennyire doboz...

A ti cicátok mennyire doboz mániás?

Figyelt kérdés

Nagyon sok olyan videó van, hogy a macskák egészen apró dobozokba is bepréselik magukat, pedig tudják hogy nem férnek bele rendesen.

Nekem ez mindkét cicámból hiányzott, ők is szeretik a dobozt, de csak akkor mennek bele, ha nagyon nagy, és az oldalára van fordítva. Kis dobozok meg szűk helyek egyáltalán nm érdeklik őket, nem is szeretik.


2017. okt. 21. 01:49
 1/7 anonim ***** válasza:
24%

Szeretik a dobozokat, de csak azokat, amikben kényelmesen elférnek. Egyszer játszott ilyen "préselősdit" az egyik macskám, akkor épp fel volt zaklatva valami miatt.

Tehát ha engem kérdezel, szerintem azok a macskák próbálják szűk dobozba gyömöszölni magukat, akik nem érzik jól vagy biztonságban magukat.

2017. okt. 21. 04:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
53%
Az én macskáim nagyon doboz mániásak- a kicsiket is szeretik, Vicces hogy addig ficeregnek míg bele nem férnek. És biztosan nem zaklatottak. Talán ez azért van, mert nálunk sokszor van a kiscicáknak játszó-doboz kialakítva, jó érzés hagy bennük a maga a doboz - játszanak benne, abban alszanak, bujkálnak, vagy ugranak ki hirtelen belőle. Szóval nekik is vicces.
2017. okt. 21. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim válasza:
63%

Egyetértek a 2-el.

Nálunk is a legkisebb doboza is képesek belepréselni magukat. Sőt, talán még az jobban is tetszik nekik mint a nagy.

Talán kihívásként tekintenek a kisebb dobozok "megszelidítésére ". Egy biztos egyáltalán nem zaklatottak. Már-már úgy élnek nálunk mint a királyok.

Ez a zaklatott duma egy óriási baromság.

2017. okt. 21. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
72%

Az enyémet hidegen hagyják a dobozok.

A szűk helyeket viszont szereti. Mindig felmegy a szekrényemre, leborítja a cuccaimat és befekszik

2017. okt. 21. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
55%
Az enyémet sem érdeklik a dobozok. Egyszer egy, a földön felejtett üres sporttáskába jól bemászott, akkor mondogatta is a párom, hogy bizony, mint minden macska, szeret bemászni. De próbáltunk már direkt különböző méretű dobozokat szanaszét hagyni, sose mászott be egybe sem.
2017. okt. 21. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
84%

Szeretik a dobozokat, legalábbis kölyökként, ahogy a réseket is. Volt, hogy elhúztam a házukat, mert feltétlenül mögé akartak bújni, miközben sehogysem fértek be... Akkor boldogan masíroztak fel és alá...

Ilyen videós extrém préselődés kis dobozba viszont nem volt. Úgy tűnik, a nagy kartondobozokon kívül inkább a nyitott helyeket kedvelik. Virágcserépbe imádtak belepréselődni a kiscicák, napi programjuk volt egy időben. Amíg épphogy elférnek, nagyon tetszik nekik a dolog. A papucs nagy kedvenc még sok cicának (nekünk már rengeteg macskánk volt). Az egyik beleállt és csak állt, mint egy friss, lelkes kapitány a hajóorrban, miközben a hajó szeli a tengert... Mi zajlott a fejében, nem tudom, de jól nézett ki.

Zsákokba is másznak, pl. most, hogy szedjük a leveleket a kertben. Ó, ez is zárt, mégis tetszik nekik.


Viszont a macskáink mindig utálták az utazódobozukat. Ha jól emlékszem, akár utaztak már benne, akár nem.

2017. okt. 21. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
55%

Az enyéim időszakos dobozimádók. Van, hogy hetekig abban ücsörögnek, ugrálnak ki-be, borogatják fel, nagyon jókat játszanak benne (egy nagyobb dobozuk van jelenleg), aztán pár hétig rá se bagóznak.

Az egyik macskám nagyon szereti a kis dobozokat (cipős és annál kisebb). Ez nála állandó. Ha meglát egyet, azonnal beleül. De ő szerintem magát a papír anyagot imádja, mert a nyitott könyvekre, füzetekre is azon nyomban ráül.

Volt egy játszódobozuk is, ez egy nagyobbacska doboz, amire különböző méretű lyukakat vágtam, aggattam rá ilyen kis fityegőket is. Általában az egyikük belebújt, kidugta a mancsát az egyik kis lyukon, amit a másikuk próbált elkapni, majd ő dugta be a mancsát a dobozba. Meg össze-vissza tekergőztek benne, öröm volt nézni :D Nagyon imádták, csak jócskán szét volt már rágva, így kukába került. Egyenlőre még nincs utánpótlása, de hamarosan készítek egy újat. Próbáld ki te is :) ha érdekel, esetleg írj rám, priviben küldhetek képet a miénkről ötletadónak.

2017. okt. 24. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!