Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mi baja lehet a kiscicának?

Mi baja lehet a kiscicának?

Figyelt kérdés
A tegnapi nap folyamán az úttesten egy kismacskát találtunk a párommal. A kismacskának az orrocskája vérzett, meg mintha hánynia kellett volna. Körülötte kisebb vércseppek voltak. Semmi más baja nem volt, csak az orrocskája vérzett. Aznap hazahoztuk, betakargattuk, és meg szerettük volna etetni, de nem eszik és nem is iszik. Mászkálni mászkál, nyávogni nyávog, tehát nem mutatja jelét, hogy valami fájdalma lenne. Nagyon kis pici cica lehet, a korát sajnos nem tudom, csak elég picike még. Állatorvoshoz most nem tudjuk elvinni, csak a hétvége után, tehát leghamarabb kedden :( addig valakinek valami ötlete, hogy hogy lehetne rávenni, hogy egyen, vagy legalább igyon? Ja és kifejezett macskakajával próbáltuk etetni, meg tejjel itatni. Előre is köszönöm a normális válaszokat. :)
2017. okt. 21. 11:19
 1/9 anonim ***** válasza:
86%
Fecskendővel tápszert (véletlen sem emberi fogyasztásra való tejet) kell adni. Ha nem eszik akkor el fog pusztulni, viszont így hogy nem akartok foglalkozni vele keddig így kár volt elhozni is. Lehet valaki más hazavitte volna aki képes egy haldokló macskát elvinni orvoshoz, nem pedig végignézi ahogy elpusztul.
2017. okt. 21. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

A kiscica valószínűleg haldoklik, és nem éri meg a keddet.

Nem az lenne a lényeg, hogy rávegyétek az evésre, hanem hogy azonnal orvoshoz kerüljön. Azért nem eszik-iszik, mert súlyos baja van.

Egyébként tejjel nem szabad macskát itatni, de a kérdés szempontjából ez most a legkevésbé lényeges.

Tehát: vagy elviszitek állatorvoshoz ma, sőt most, vagy végignézitek, ahogy elpusztul.

2017. okt. 21. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
köszönöm a 2.kommentelőnek a normális választ. az 1.nek meg fel vehetne egy kevésbé lenéző stílust, talán így megfogadná valaki amit mond. #2. Köszönöm a válaszod. Minél hamarabb elvisszük dokihoz.
2017. okt. 21. 11:32
 4/9 anonim ***** válasza:
68%
Talán örülnöm kéne és megerősíteni téged, hogy nagyon jó amit tettél és nyugodtan várj keddig mert kit érdekel ha óriási kínok közt éhen hal az a szerencsétlen macska? Sajnálom ha belegázoltam az önbecsülésedbe. Remélem észre veszed magad és nem kezded az áldozatot játszani.
2017. okt. 21. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem írtad, merre laktok, keress a környéken civil alapítványokat (pl. Noé), kérj segítséget. Országszerte vannak önkéntesek, akik tudnak segíteni, orvoshoz juttatni, de ne várjatok keddig.
2017. okt. 21. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
80%

Hiába irogatsz privátban, hogy te mennyire jót akarsz ennek a szerencsétlen macskának, attól még nem lesz jobb neki. Egyedül a lelkiismereted nyugtatod azzal, hogy te mindent megtettél, kiírtad gyakorikérdésekre és hát nincs mit tenni inkább végignézed ahogy elpusztul. Gratulálok..

Ha bármit is számítana, hogy megéli e a holnapot az a macska akkor már rég az állatorvosnál lennétek és nem privátban irogatnál.

2017. okt. 21. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Keressetek fel alapítványokat és nézzétek meg ki a helyi ügyeletes állatorvos.
2017. okt. 21. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Én a múlt szombaton ugyanígy jártam majdnem. Nem az én cicám volt hanem egy tőlem 300kre lako ismim cicáját csapták meg. Ki gugliztam az összes megyei állatorvost aki ügyeletes. A legtöb fel sem vette aki igen az meg csak házhoz menős volt..szóval csak altatni ment volna ki..én is ő is a telon lógtunk hétfőig. Senkit nem találtunk. Elpusztult. Igaz alapitványokat nem hivtunk. Probálkozz te is hátha szerencsével jársz. Szoritok.
2017. okt. 21. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:

Ez a 80%os valaszolo nagyon okos am!

Kar hogy a stilus valami ocsmany...


Kerdezo a cicanak azonnali orvosi ellatasra van szuksege

Ugyeletes allatorvos a kozelben esetleg?

2017. okt. 21. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!