Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Hány foga van egy macskának?

Hány foga van egy macskának?

Figyelt kérdés
2010. máj. 29. 19:53
 1/4 anonim ***** válasza:
A kifejlett, felnőtt macskának harminc foga van.
2010. máj. 29. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Mivel én tudom hogy kiírta ezt a választ, ezért mondhatom, hogy gyere el hozzánk és számold meg.....

Lolyna;)

2010. máj. 30. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Ha még mindig kételkedsz:


A macska fog nélkül születik, a 26 tejfog a második hónap végére nő ki. A felnőtt macska 30 foggal rendelkezik, ebből 12 metsző, 4 szemfog, 10 előzápfog és 4 záp-(bölcsesség) fog. A macskák nem rágják meg ételüket, hanem tépnek belőle egy darabot és egészben lenyelik. A fogak mind védekezésre, mind támadásra egyformán alkalmasak. Az egészséges macskafog hófehér és csillogó. A fogak sárgulása, a fogkő lerakódása intő jel az állatorvosi beavatkozás szükségességére. A legtöbb egészségügyi probléma a szájban kezdődik. A nyál és az étel együttes hatására alakul ki a lepedék a fogakon és az ínyen, ami aztán fogkővé merevedik. A lepedék, a fogkő és a szájban lévő baktériumok együtt felelősek a fogszuvasodás kialakulásáért. A szuvas, gennyes fog okozta fájdalom elveszi a macska étvágyát, az étvágyvesztés viszont veszélyezteti a macska egészségét. Ráadásul a szájból a test más részeibe, a szívbe és a májba is könnyen eljuthat a bakteriális fertőzés. Bűzös a macska lehelete? Érdemes odafigyelni. A rossz szájszag ínygyulladást, foggyulladást, de még daganatos betegséget is jelezhet a szájban. A macska nyelve is multifunkciós szerkezet. Segítségével a macska behúzza az ételt a szájába, felgörbítve viszont úgy működik, mint egy merőkanál. Négy-öt leffentés a szájba, majd nyelés, ez az ivás technikája macskáéknál. Mellesleg a macska 34 fokon szereti fogyasztani az ételét, mert ez megegyezik nyelvének hőmérsékletével. A macskanyelv kitűnő tisztítóeszköz is, fényesre simítja a bundát, közben a felületén lévő, erőteljes, hátrafelé álló, kampószerű tüskékbe (bimbókba) fennakadnak az elhalt szőrszálak, a por és más idegen test. Ugyanezek a tüskék jó szolgálatot tesznek, amikor a macska a csontról leszedi velük a hús maradékait. Éppen e tüskék miatt jelent nagy veszélyt a macskára, ha a szájába cérnaszál vagy fonal kerül, hiszen a tüskékbe akadt fonalat nem tudja kiköpni.

2010. máj. 30. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Jah bocsi!Nem kételkedek, hanem elírtamXD

Szóval sorry válaszoló ezt nem neked írtam......!

Hanem azt akartam írni hogy "mivel tudom ki írta a KÉRDÉST"

Csak közbe beszéltek hozzám és nem figyeltem.....

A kérdést az egyik ismerősöm írta és mivel még macskája sincs ezért fogalmam sincs mért írta ki a kérdést, ezért írtam ezt, csak kérdező helyett véletlenül válaszolót írtam!De am hiszek neked hogy harminc foga van=D

Bocsi válaszoló...XDEskü nem volt szándékosXD

Lolyna

2010. máj. 30. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!