Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Miért van rákattanva a macskám...

Miért van rákattanva a macskám a brokkolira és a karfiolra?

Figyelt kérdés

Más macskáknál is van ez így? Az enyém szabályosan sírva könyörög, ha brokkolit vagy karfiolt készítek, aztán úgy habzsolja, mintha nem evett volna egy hete semmit, pedig minden nap kap nedves tápot is reggel, a száraz tápos tálat meg állandóan újratöltjük, hogy mindig tele legyen. (Egyébként pár falatot eszik csak belőlük néha-néha, de nem hiszem, hogy éhezne, feltételezem van annyi esze, hogyha éhes, megeszi a macskakaját. Nem a legolcsóbb SPAR budget tápot kapja, hogy akkor is finnyázzon, ha éhes. :D )


De egyébként is kétlem, hogy az éhsége miatt sírna a brokkoliért és a karfiolért, ha csirkét készítek akkor maximum láb alatt van és figyel, hogy kap-e. Esetleg van bennük valami tápanyag, amit nem kap meg, vagy simán csak ilyen az ízlése és kész?


2017. okt. 24. 20:46
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Ezt én sem értem. Lehet simán csak az ízlése. Esetleg vitaminhiány lehet. (Tudod, azt kívánjuk, amire szüksége van a szervezetünknek).

[link]

[link]

Ha megnézed a felsorolt vitaminokat, majdnem mind B-vitamin, valamint C, ez a kettő jutott eszembe nekem is (plusz ha megnézed, mi a közös a két növényben).

Szerintem vegyél a macskádnak egy multivitamin pasztát (macskánál nem előny a tabletta), és csinálj vele egy kúrát. Annyit megér, ártani nem árt. Aztán majd meglátod, hogy később mit reagál a zöldségekre.

A másik ötlet a szőroldó paszta. (Ugye eleve nem tudom, kap-e ilyet, van-e gond a szőrhányással, vagy azzal, h hátul kijöjjön). A logikám az, hogy a macskák füvet, egyéb zöld növényeket esznek, elvileg azért, hogy hánytassa magát, hogy kijöjjön a szőr, amit lenyalt magáról, de mi van, ha a macskád ballasztanyagnak eszi a zöldséget? Mert a zöldség nekünk is ballasztanyag. Tehát bélproblémákra. Amit meg okozhat a mosdáskor lenyelt szőr. A szőroldó paszta ugyanez a logika: ballasztanyag, hogy a szőrszálak ne álljanak össze a macskában szőrlabdákká, bezoárokká. Az én macskám időnként aloe növényt kap (veszek neki egyet), azt addig eszi, amíg van, még gyönyörűbben kihozza a szőrt, de a paszta is jó. Szereti a sás szobanövényt (ha érdekel megkeresem a rendes nevét, fotóját megint, már ajánlottam itt a gyiken, de a hivatalos nevét elfelejtem), és kívánja a zöldet időnként. (Sok szobanövény mérgező, tehát vigyázat, fent felsoroltak nem).

Megnézheted a székletét (szét kell törni), több napon át is, hogy van-e benne szőr, mert ki kéne hogy jöjjön belőle valahol :). Illetve szokott-e szőrlabdákat hányni időnként?

És lehet tényleg, hogy simán neki ez az ízlése, a csemegéje. Azért fura, mert a macskák nem nagyon vannak a zöldségekért oda.

2017. okt. 24. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%
#1 a C-vitamin hiánya kizárható, mivel az macskáknak nem vitamin :)
2017. okt. 25. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!