Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Valóban "hipoallergén" a kék...

Valóban "hipoallergén" a kék orosz macska? Van, aki allergiásként tartja ezt a fajtát, és nincsenek tünetei?

Figyelt kérdés
Párom allergiás a macskaszőrre, elég hamar kijön rajta a könnyezés, orrfolyás, stb. Viszont nagyon szereti a macskákat. Olvastam, hogy vannak "hipoallergén" fajok, amiknek a szervezetében nem, vagy alig található meg az allergizáló fehérje, és többek között ez az orosz kék macska is fel volt sorolva. Van valakinek tapasztalata, hogy valóban nem okoz-e allergiát?

2017. okt. 25. 15:27
 1/6 anonim ***** válasza:
12%

Én ebben nem hiszek. Az uszkárra meg a csau csaura is azt mondják aztán mégis folyik tőlük az orrom.

Érdekesség, hogy a saját macskámra nem voltam allergiás pedig az ágyban aludt. Az orvos azt mondta azért mert annyira szeretem ❤❤

2017. okt. 25. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
73%

Van macskaszőrallergia, meg van a macska nyálában egy enzim, arra is lehet allergiásnak lenni. Ez kettő. Ha kivizsgáltatjátok, tudjatok róla.

Nem az orosz kék az, hanem a szibériai. Valamint a szfinxnél értelemszerűen nem játszik a szőrallergia.

2017. okt. 25. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Nem az. Ami elvileg hipoallergén, az a szibériai. A szibériai tényleg kevesebbet termel ebből a fehérjéből. De valamennyit azért termel, vagyis teljesen nem hipoallergén. Ha macskát akartok, beszéljétek meg a tenyésztővel, hogy a párod meglátogathassa, és igazából csak akkor derül ki, hogy előjön-e az allergiája.
2017. okt. 25. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
50%

Az előzőek tévednek, nem csak a szibériai hipoallergén, hanem az orosz kék is.

[link]

Egyébként azt fontos megjegyezni, hogy ezek a fajták csak az allergiások 95%-ának megfelelőek, mivel ők azok, akik a macskanyálban lévő fehérjére allergiásak amiből ugye a felsorolt fajták kevesebbet termelnek. Viszont az allergiások 5%-a ténylegesen a szőrre allergiás, így nekik a hipoallergén fajták sem jók sajnos. :(

2017. okt. 31. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Írj rám privát üzenetben kérlek ha érdekel még ez a téma, linkelek neked egy tenyésztőt, akivel tudsz erről beszélni! Törzskönyves orosz kékekkel foglalkozik. Ő jobban ért hozzá, lehet meg is engedi hogy elmenjetek cicázni az allergia miatt. :)
2017. nov. 2. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

[link]

Náluk kérdezz rá

2018. jún. 20. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!