Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Hogyan babusgassam még inkább...

Hogyan babusgassam még inkább kiscicám magamhoz?

Figyelt kérdés
6 hónapja született. Anyjával néha átjár a szomszédba, iskolaidőben, amikor mi nem vagyunk otthon. Többször is elkelett menni érte, mert nem jött haza. Az őszi szünetben foglalkozunk vele, és este bezárjuk egy szobába. Falun élünk. Miket rakjak még a szobába? - alom,-alvóhely,-játék,-elegendő étel,-víz, És mivel babusgassam még magamhoz?: -lusi közösen,-játék-, egy kis kirándulás-, Kisnövésű, tehát nem nő meg, nagyjából 4 dm hosszú a farkával együtt.

2017. okt. 25. 21:20
 1/8 A kérdező kommentje:
Azt akarjuk, hogy nálunk legyen a helye, hogy oda csak néha menjen, ha ez nem segít, szólunk szomszédnek, h ne etesse egyiket sem. Az anyja már 6 éves
2017. okt. 25. 21:21
 2/8 anonim válasza:
24%

A kandúr cicák elmászkálnak de attól még szerethet téged. Az én cicáim is ilyenek.

Nem szabad a szereteteddel megfojtanod. Embereknél is igaz de állatoknál is.

Te csak gondozd, óvd őt, szeresd, simogasd és hagyd hogy szabad legyen. Ettől macska a macska. :)

2017. okt. 25. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Tudod, a kiscicák még szokják a helyet, ő még kicsinek számít, így ha ott van többet oda szokik. Amúgy azért megy oda mert az anyját követi, de az visszajön. Nőstény.
2017. okt. 25. 21:30
 4/8 anonim ***** válasza:

Ha kinti cica lesz továbbra is, azt tudnod kell, hogy a macskáknak megvan a saját területük, ami neki a szomszédot is jelenti. Akkor is át fog menni, ha nem eteti a szomszéd.

Viszont elvihetnétek ivartalaníttatni mindkettőjüket, vagy legalább a kicsit, jót tennétek vele.

2017. okt. 25. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Az étel-víz-alom ne legyen egymáshoz közel. A víz szagát nem érzi az ételétől és nem fog inni, értelemszerűen pedig a wc-től legyen távol mindkettő. Hát talán a kirándulást nem javasolnám, kirándul ő eleget. :). Igen, foglalkozz vele, beszélj hozzá, tanítgasd. Jó lenne, ha főleg benti cica lenne. Persze levegő kell neki. Esetleg még egy ötlet, itt olvastam erről - mi bérházban lakunk sajnos, - hogy hámmal sétáltasd a kertben, és így ahhoz szoktasd hozzá, hogy nem megy ki a telekről. Ha egy szobába zárod be (ami persze nektek lehet, hogy nagy), akkor egyrészt remélem, az a te szobád, másrészt a macskák nem szeretnek bezárva lenni. Tehát számítani lehet bosszúból kakikra a takaródon, ilyesmi. Magát a bezártságérzetet nem szeretik. Én egyszer húztam magunkra az ajtót, 17 m2 a szoba, két takarót mostam ki másnap. A lakásunk 5
2017. okt. 26. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Valahogy sikerült ellőnöm a válaszom, mielőtt befejezhettem volna. Szóval az én macskám bárhova mehet (majdnem, spájzba nem), ebben a hatalmas, ötven m2-es kéróban. Maga a m2 az kell neki, nyilván neki is kell élettér. A másik kérdést amit említettem, nem találom.

Az ideális az lenne, ha a cica inkább benti lenne, mint kinti, ehhez az kell, hogy több helyiségbe is bemehessen, különben nem jó, mert egyetlen szoba nem élettér neki. (Beszélj a szüleiddel). Ha akkor lenne csak kint az udvaron, amikor te is, magyarul veled együtt, és 90%-ban a lakásban lenne, elképzelhető, hogy kevesebbet mászkálna el. Macskánál is számít a szokatás. Ha éjjel van bezárva, amikor ti alszotok, nappal meg mehet amerre akar, amikor nem vagytok otthon, akkor fog is menni. (Van mondjuk macskabiztos kerítés, én eleve ilyesmiket találnék ki kertes házban).

2017. okt. 26. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Első és legfontosabb teendő az ivartalanítás, amire már kérhetsz is időpontot. Így kevésbé lesz késztetése a csavargásra, és egyébként is tanácsos.
2017. okt. 26. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Ivartalanítás után sokkal bújósabb, otthonülősebb lesz minden cica. Én ezt javasolnám.
2017. okt. 27. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!