Kezdőoldal » Állatok » Macskák » S. O. S. Többi lent. (? ) : -...

S. O. S. Többi lent. (? ) : - ). Sürgösen választ várok.

Figyelt kérdés

Tegnap kaptunk 2 db kiscicát,8 heteset, az egyik perzsa cica (szürke szinü) a másik pedig szép cirmos.

És mennyi idö alatt szokják meg az uj helyet?

Már esznek rendesen , nincs különösen gond vele.

Én ezeket a cicákat kijáros cicáknak akarom nevelni.Hogy kezdjem el?

Naponta pár orát kint vannak az udvaron szabadon.És játszanak szaladgálnak.Csak figyelni kell öket nehogy elmenjenek, vagy kibujjanak a kapu alatt.Meddig kell öket figyelni hogy el ne menjenek?Mikor lehet kitenni öket az udvarra ugy hogy ha elmennek, akkor vissza is tudjanak jönni maguktol?

8 hetesen nem tul picik még a szétvélasztáshoz?Vigyem inkább vissza még egy pár hetet az anyujkhoz?


Elöre is kössz a válaszokat.


2010. máj. 30. 09:51
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

A Macskát 8 hetesen már ellehet választani az anyjuktól, Ezzel nincs Nagy Gond :)

Ez MAcskafüggő, Játszál velük a ház több pontján, Játék közben tanul a Kisgyermek is, a Cicák is Játék közben felfedezik a helyet, és így még szem elött is vannak :)

Hát a Kijárós cicák olyanok, ha elmennek 1 Úton, azon is Jönnek vissza.

A MAcskák Bármeddig Lehet figyelni, Néha Úgyis elfognak menni 1-2 órára napra esetleg hétre. ha Nincs Ivartalanítva Tavasszal és Ősszel ( 2 párzási időszak) Olyankor rájuk jön az 5 perc, és mehetnékük van Párosodni.

2010. máj. 30. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

Ja és mikor mennyit kell a kiscicáknak enni adni?

Én ugy csinálom eddig, hogy reggel amikor kihozom öket, akkor adok nekik macska eledelt(konzerv) és tejet, Aztán nap folyamán még adok neki 1-2 szer. És utoljára, meg este amikor bezárom öket, akkor is adok neki.

Igy jo?:D

2010. máj. 30. 09:58
 3/13 A kérdező kommentje:
Szoktam velük játszani, de aztán amikor nem játszom velük, akkor ketten játszanak egymással és szaladgálnak mindefelé az udvaron, de aztán vissza jönnek oda hozzám, de van olyan is amikor én nekem kell vissza hozni öket.:)
2010. máj. 30. 10:01
 4/13 anonim ***** válasza:
Kijárósnak, vagy kinti macskának? Mert a perzsa kijárósnak jó, kintinek nem, az tuti. Nagyon kényes jószágok hozzá, nem arra lettek kitenyésztve, nem beszélve arról, hogy jó esély van rá, hogy valakinek nagyon megtetszik..... Én egy darabig nem ereszteném ki őket, majd utána is egy jó ideig csak felügyelet mellett. És, ami még nagyon-nagyon fontos, hogy időben, még ivarérés előtt (5-6 hónapos korig) történjen meg az ivartalanításuk, vagy bármit csinálsz el fognak csavarogni.
2010. máj. 30. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
nem faj tiszta perzsa cica, hanem keverék, de a perzsa "gének" :) azok többek benne, nagy a szöre is stb..:D
2010. máj. 30. 10:04
 6/13 A kérdező kommentje:
Ja és inkább kinti macskának szeretném:)
2010. máj. 30. 10:04
 7/13 A kérdező kommentje:
De be is jöhet a házba egy idöre amikor akar:)
2010. máj. 30. 10:05
 8/13 anonim ***** válasza:
Etetés szempontjából: Reggel kell adni a Macskáknak Ételt, annyit amennyit megesznek minimum kell adni, hogyha marad belőle, akkor majd később megeszik, Ebédkor a maradékot kikell pótolni, ha éhes lesz, megeszi a maradékot az Ebédi adagjával eggyütt, délután is adni kell neki Estére ételt, mert ha nem alszanak a macskák, és éhesek, tudjanak enni éjjel, a Tej mellett vizet is lehet kirakni, mert Úgytudom, a NAgymacskáknak a Tej Hasmenést okoz.
2010. máj. 30. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

NAh Igen, a Játék :)

Említetted hogy néha neked kell viszahoznod őket, Dehát, ha belemerülnek a játékba:) Nincs mit tenni.

2010. máj. 30. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Ez a megoldás: Hogy be is jöhet a házba de kint is lehet, ez Jó megoldás abból a szempontból, ha szeretgetést akar odatud menni hozzád, megkapja, ha levegő kell neki, kimehet megkapja. EGy Lényeges dolog van, ha eltűnik a Macska nyitva kell hagyni az Ajtót, mert akkor be tud menni a menedékébe.Étel Ital mindig legyen neki kikészítve:)
2010. máj. 30. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!