Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mit csinaljak, hogy ne akarjon...

Mit csinaljak, hogy ne akarjon kimenni a benti cica?

Figyelt kérdés

Kertes hazunk van ,es kicsi cicank, benti. Viszont tul kivancsi, szeret kiszokni ajtonyitasnal a labunk alatt.

Hogy tudnam errol leszoktatni? Sose megy a terasznal messzebb, megijed es ott lelassit. De odaig se szeretnem, ha menne. Probaltam mar megijeszteni, rakiabalni, oda dobtam a papucsot de egyik se igazan valt be. Valami tipp?



2017. okt. 28. 08:10
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
40%
Vidd ki pórazon, ki akar menni felfedezni a világot, ne zárd ennyire be!
2017. okt. 28. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
17%
Ismerem ezt a szituációt.Azzal a különbséggel, hogy mi tömbházban lakunk, első emeleten!.11 évvel ezelőtt került hozzánk a macskánk(utcáról mentettem meg), fél éves volt kb. Majdnem 4 hónapig "küzdöttünk" vele, annyira ki akart menni, hogy már a lakás bejárati ajtaját szétkaparta. Mindenfélét próbáltunk, ivartalanítás, különböző almokat, játszottunk vele rengeteget hogy kimozogja magát, de mindenáron menni akart.Aztán egy véletlen folytán kiszökött, de a legnagyobb meglepetésünkre fél nap után hazajött(első emelet, lépcsőház). Azóta eltelt 11 év és hazajár.(sokan el sem hiszik), Túlélt már számtalan sérülést, verekedést, emberi támadást, de ha rajtam múlna én sem engedém ki. Azt viszont látom rajta és tudom, hogy csak így élhet teljes életet. Minden nap rettegek, hogy nem jön haza, szóval engem is érdekelne valami hasznos tipp. Üdv!
2017. okt. 28. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
6%
Mondjuk ne tartsd rabságban. Neked is jó lenne ha bezárnának és sohasem mehetnél ki? Ha annyira rabságban akarod tartani, legalább valami fedett kifutó félét csinálj a szerencsétlennek...
2017. okt. 28. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
0%
A macska szeret csavarogni. Ha nem engeded ki, az rossz neki.
2017. okt. 28. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
0%
Ez állat kinzás.
2017. okt. 28. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Az utolsó 3 válaszolóval ne foglalkozz, nem ismerik a felelős állattartás fogalmát.

Szerintem is próbáld meg pórázzal kivinni, hátha tetszik neki. Mi a macskánkkal meg úgy csináltuk, hogy direkt nyitva hagytuk az ajtót, és lesben állva vártuk, hogy először kijöjjön. Kijött, mi meg kicsit lelocoltuk vizipisztollyal. Persze egy kis vizen kívül semmi más baja nem lett, de azóta nem is akar kimenni.

2017. okt. 28. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Fout mellett lakunk, 2 kijaros kinti cicank volt. Az egyiket elutotte egy auto, a masik lefolytotta a szomszed kutya... szovol okosok, egyeb tipp??
2017. okt. 28. 09:25
 8/11 A kérdező kommentje:

Masikat*


Koszonom! A vizes otletet kifogom probalni!

2017. okt. 28. 09:27
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Sok macseknál beválik a vízipisztolyos tiltás. Nem kell semmit mondani, csak eltalálni. Persze, nem biztos, hogy egy alkalom elég lesz neki.

A cica azt tapasztalja, aaaz adott helyzetben kellemetlen, meglepő dolog éri és igyekezni fog azt a szitut elkerülni.

2017. okt. 28. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
92%

Aki szerint macskát állatkínzás lakásban tartani annál a macska fogyó eszköz és nem családtag. Aki kint tartja jól tudja hogy elütheti az autó, megölheti a kutya, elég csak egy mérgezett egeret fognia és vége. Sajnos régen nekünk is csak kinti cicáink voltak (most is van egy ivartalan nőstény, ő már hat éves és szerencsére nagyon ügyes, de a házban egyszerűen nem tudtuk beszoktatni felnőtten), de mostmár inkább csak házban tartunk cicát. Két éve kezdődött, egy mentett hosszúszőrű keverék cicával, akinek olyan örökletes gyomorérzékenysége volt hogy bármi mást evett a megszokott tápon kívül hasmenése volt (gondolom ezért dobták ki tél közepén anno fél évesen a "kedves" előző gazdái csont soványan), nála szóba se kerülhetett hogy kinti cica legyen ez miatt. Most egy hónapja egy dettó ugyanilyen kiscica került ide, szintén bentre szoktattuk. Szerintem valakinek van valahol a városunkban vagy környékén egy maine coonja és minden évben fial, a kismacskákat meg különböző helyre dobja ki.


Szóval hogy a témára is rátérjek az idősebb benti cica szeret néha kiszökdösni, de nekünk szerencsére zárt a kert, így felügyelettel néha ki szoktam engedni a betonra, mert az a mániája hogy jó meleg napos napokon kihasal a meleg betonra és napozik. Igazából nem mer messzebb menni mert egyszer az egyik kutyus aki kicsit hevesebben játszana a cicákkal megijesztette, így tanult belőle. A kicsit egyáltalán nem érdekli még a kinti világ (remélem nem is fogja), és mivel az első is ivarérés előtt lett ivartalanítva, és a kicsit is az előtt tervezzük, a csavargás nem is játszik szerepet náluk.


Szóval aki szerint macska kínlódik lakásban az szerint nem állatkínzás amikor elüti az autó, megfogja a kutya, megmérgezik és utána az illető jön ide gyakorira kérdezni hogy SOS valami házi praktika? Mert sok ilyen van...

2017. okt. 28. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!