Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Találtunk egy nagyon rossz...

Találtunk egy nagyon rossz bőrben lévő kiscicát, szerintetek mennyi esélye van?

Figyelt kérdés
A társasház előtt találtuk, ahol lakunk, behúzódott egy erkély alá. Borzalmas hangot adott ki, mintha hörgött volna, a feje tetején egy véres seb volt és ott nem vo
2017. okt. 28. 15:38
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Ha szeretnétek hogy életben maradjon mihamarabb állatorvoshoz kéne juttatni, a hörgés légúti megbetegedésre, macskanáthára utal amibe az ilyen pici cica nagyon könnyen belehalhat, biztos bolhás és férges is, erre a doki ad szereket és oltást is neki, antibiotikumra és gyógyszerekre lesz szüksége, illetve tápszerre ha még túl pici hozzá hogy egyedül egyen. A fején lévő sebről nem is beszélve, azt is el kell lássa, trauma érhette, lehet annál nagyobb baja is van.
2017. okt. 28. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Bocsi, sz@r a billentyűzet. Szóval nem volt szőr sem a feje tetején, valamint nem tudott járni, talan eltört a lába, csak húzta magát. Sajnos állatorvosra nincs pénzünk, így felhívtuk az itteni állatmenhelyet... Hát nem igazán örültek nekünk, de csak bevittük. Azt mondták nem tudják mi lesz, mert nincs bent az orvos, és a cica elég rosszul néz ki. Mondtam, hogyha megmarad nagyon szívesen befogadjuk, vagy keresünk neki gazdit, csak lássák el. Ilyenkor mennyire számíthatunk a menhelyre? Hogyhogy nem hívják be az állatorvost egy haldokló cicához? Lehet, hogy inkább elaltatják, mint hogy bajlódjanak vele? Szerintetek mennyi esélye van, és vajon a menhely megtesz érte mindent?
2017. okt. 28. 15:44
 3/14 anonim ***** válasza:
28%
Nincs par ezer forintotok? Ne szorakozz mar. Nem kerul otvenezerbe. Enis vittem kiscicat, bolhas ferges volt, es alig latott annyira gyulladt volt mindket szeme.
2017. okt. 28. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Bocsi, nem a szüleimmel élek, nincs akármennyi pénzem mikor albit kell fizetni. És ha tudnál szöveget értelmezni, látnád, hogy ez nem bolhás meg férges cica, hanem fejsérülése van, és törött lába, valószínűleg elütötték, az pedig igencsak drága dolog. Jó ember lehetsz, hogy nekiugrassz olyanok torkának, akik próbálnak segíteni, ahelyett, hogy te is szorítanál a kis életéért... Ez elég szomorú...
2017. okt. 28. 15:55
 5/14 anonim ***** válasza:
88%

Nem rég ugyanígy jártam, kettő bolhás férges sovány kiscicát dobtak ki szörnyű állapotban, azonnal rohantam vele a dokihoz, kaptak fejenként három szurit meg hazaadtak fecskendőben antibiotikumot, adott féreghajtót, mindent, és mivel ismer a doki és látta hogy tényleg kidobott cicákról van szó nem engedte hogy egy fillért is fizessek.

Az a baj hogy azzal hogy most beadtad a menhelyre akik "nem örültek neki" lehet hogy aláírtad a halálos ítéletét, ahelyett hogy bemész vele az ügyeletre és kezelteted te. Meg elég inkorrekt dolog kifizettetni mással hogy meggyógyítsák, helyre tegyék, utána meg mint aki jól végezte a dolgát te befogadnád már szép egészségesen.

Ha pedig nincs pénzetek minek akarjátok befogadni? Miből oltatjátok, etetitek, féreg hajtózzátok és élősködő ellen véditek? Ezt végig kéne gondolni még egyszer.

2017. okt. 28. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
45%
Szomoru vagy sem eleve egy ongondoskodo ember nem nullazza len magat anyagilag minden honapban. Olyan nincs hogy nincs egy tizes ezekre. Es igen biztos hogy bolhas es ferges. Szinte minden kiscica az amelyik utcai.
2017. okt. 28. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
18%
Es nem letorkolni akartalak csak felduhit hogy valakinek ennyit nem er meg egy kis elet. Sajnos a kornyezetemben is vannak olyanok akik inkabb vegignezik hogy a macskak belepusztuljanak a serulesekbe betegsegekbe mint hogy orvoshoz vigyek.
2017. okt. 28. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
Szörnyűek vagytok... Komolyan senki nem érti, hogy miről van szó? Állatkórház van itt, ügyelet, azok igenis kérnek pénzt, nem keveset, és ahogy már leírtam, törése van a cicának. Van saját macskánk, szoktuk orvoshoz vinni, de ilyen súlyos sérülésekre nem vagyunk felkészülve, főleg egy kóbor macskánál. Nehogy már én legyen a rossz, hogy próbálok segíteni, és nem tudom elkölteni a lakhatásra szánt pénzemet. Ezt az egyet tudtuk tenni érte, jobb lett volna ha otthagyjuk, had szenvedjen?
2017. okt. 28. 16:05
 9/14 A kérdező kommentje:
Ez vicc :D diákok vagyunk, diákmunkából élünk, fizetjük a dolgainkat, képzeld, van olyan ma Magyarországon, hogy nincs 10ezer forint.
2017. okt. 28. 16:08
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

Szorítok cicának, írjad meg, hogy mi lett vele!!

Amúgy megértem a problémádat, nem tudom, hol élnek a többiek, de egy alap vizsgálat is 4-5ezer, van, hogy 10. Mi hárman keresünk a családban, és bizony mégis szorosra kellet hónap végén húzni a szíjat, mert a kutyánk lábának baja elvitt 20at, ami gondolom itt egyeseknek apró pénz.

De sajnos a magyar helyzet evvel jellemezhető is:((

2017. okt. 28. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!