Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Melyik városban van Brit...

Melyik városban van Brit rövid szőrű cica?

Figyelt kérdés

Szeretnék venni egy kiscicát már évek óta, és a szüleim nem engedélyezték, viszont unokabátyámék is tervezik hogy vesznek [ nem tudom milyen fajtát ], de anyunak tegnap felhoztam megint ezt a cicás dolgot, és hogy karácsony tudom hogy hamarosan jön, és nem-e kaphatnék egyet, és azt mondta hogy meglássuk még, lehet január - február között valamikor...

Anya mondta ha szobatiszta, és semmi gond nincs vele, akkor lehet róla szó de persze nem megy ez egyszerre.

[Amit persze megértek.]


Tudom, hogy utána kereshettem volna az interneten! De direkt szeretném itt megkérdezni, hátha ti vettetek már, és hova lenne érdemes elmenni, vagyis hol / melyik városban egész pontosan hol találok ilyen cicát?


Ilyen cicára gondoltam ami a képen van :


[link]



2017. nov. 2. 08:37
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Keresgélj.

[link]

Olyan maccs nincs, amelyikkel semmi gond ne lenne legalább a kölyök korban.Szaladgál, felugrik, mászik mindenhova, hullik a szőre , hajnalban már ébreszti a családot, stb.

A cicák egyébként szobatiszták, mert a tenyésztőnél is már alomra vannak szoktatva.

2017. nov. 2. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Értem, én is keresgélek közben, ez csak egy "plusz" segítség hogy itt felteszem a kérdést. :) De köszönöm szépen ^^
2017. nov. 2. 08:55
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Azzal azért számoljatok, hogy 100 ezernél nem lesz kevesebb az ára.
2017. nov. 2. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Oh értem köszönöm. :S
2017. nov. 2. 09:22
 5/10 anonim ***** válasza:

Volt osztálytársnőm Győr-Moson-Sopron megyében tenyészt ilyen cicákat. Rövid és hosszú szőrűek is vannak, előbbi ára 60 ezer körül mozog, utóbbié 100 ezer körül.

Első körben a szükségleteiről tájékozódj, és gondold át belefér-e a napirendedbe, a pénztárcádba egy ilyen cica. Az, hogy honnan és milyet, csak ezután jöjjön.

2017. nov. 2. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Most lesz Pesten macskakiállítás, november 18-19 Lurdy ház, én mindig azt ajánlom cicavásárlás előtt állóknak, hogy macskakiállításon kezdjék a keregélést. Hihetetlenül sok rosszindulatú ember van, akik a macskákból akarnak hasznot húzni és 20-60 ezerért árulnak beteg kölyköket pl. jófogáson. Sőt sajnos vannak olyanok is, akik 100ezerért passzolják le a cicájukat, ezért lenne nagyon fontos, hogy a saját szemeddel lásd a tenyészállítokat, hogy személyesen beszélj a tenyésztővel, adjon meg elérhetőségeket és vállaljon garanciát a cicájára, így ha bármi baj lenne vele, akkor a tenyésztő tud besegíteni.

Itt van egy kis segítség, mire kell odafigyelni:


[link]


[link]


A másik, ami fontos, hogyha macskát vesztek, akkor az nem lehet kritérium, hogya nem lesz vele semmi baj, csak akkor lehet! A macska nagy felelősség és probléma mindig adódhat, ahogy már előttem is írták. Kicsiként játékosak, szaladgálnak össze-vissza, mindent levernek, végtelen mennyiségű az energiájuk :)

Plusz ti is felelősséggel tartoztok a cica iránt, ami nem egy egyszeri befektetés karácsonyi ajándékként!! Ha csak egy sima házi szaporulatból vesztek magatokhoz cicát, akkor is felelősséggel kellene tenni: ivartlanítanotok kell, minden hónapban prémiumtáppal etetni (boltokban kapható tápokat felejtsétek el a 4%-os hústartalmukkal, az kb. olyan, mintha gumicukrral akarnál felnevelni egy gyereket. A macska ragadozó, magas hústartalmú tápra lenne szüksége pl: applaws, royal canin, acana, orien, taste of the wild, stb. ezek közül válogassatok, ajánlom a zooplus oldalát, onnét olcsóbb rendelni, mint állateledelesnél vásároni, én 2 éve rendelek onnét, eddig mindig tökéletesen megkaptam a csomagot.) Aztán féreghajtás, ismétlő oltások, ha megbetegszik akkor orvoshoz kell vinnetek, nem gyakorin kérdezgetni házi praktikákat, jó minőségű alom (hogy ne kelljen naponta cserélnetek az egészet, hanem mondjuk 2 hetente 1x) stb.


Ha szobamacskát szeretnétek, akkor gondolkozzatok perzsában, exoperzsában, ragdollban is :) De ha komolyan gondoljátok és elmentek macskakiállításra, ott úgyis meglátjátok, hogy milyen fajták elérhetőek, beszélhettek a tenyésztőkkel mik a tapasztalatuk a fajtával kapcsolatban, milyen a helyigényük, mennyire rosszcsontok, mennyire bírják az egyedüllétet, bezártságot, szeretgetést, más állatokat, gyerekeket stb.

2017. nov. 2. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Úristen, nagyon szépen köszönöm mindenkinek aki írt.

Az utolsó válaszoló főleg nagyon sokat segített de tényleg! Sajnos nem tudok kimenni a kiállításra. :( Anyunak említettem, és mondta hogy nem tudunk menni...

De ettől függetlenül is nagyon sokat segítettél, pl a cica kajával és egyéb oltásos dolgok, betegségek terén ! :) Szóval köszönöm.^^

2017. nov. 2. 11:00
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

A brit rövidszőrű cica népszerű Magyarországon, sokan tenyésztik, sokfelé az országban. Nem érdemes az alapján választani a cicát, hogy helyileg hol van, inkább azt kell megnézni, hogy melyik tenyészet mennyire szimpatikus. Minden tenyésztő szobatisztán adja oda a cicát, viszont olyan kisállat nincs, ami nem okozna semmi "gondot". A kiscica játékos, felugrik mindenhová, megtépi a függönyt, kaparja a bútorokat, beleeszik az elölhagyott ételekbe. Ezekről persze le lehet nevelni, és amikor felnő, magától is nyugodtabb lesz.

Mivel ez egy népszerű fajta, sajnos sokan szaporítják olyanok is, akik rossz körülmények között tartják a macskákat és nem törődnek a kölykök egészségével. Ezért fontos, hogy ha ilyen cicát vásárolsz, akkor szánd rá a pénzt egy törzskönyves, "igazi" brit cicára.

A tájékozódásra szerintem is a macskakiállítás az egyik legjobb alkalom. Nemcsak a Lurdy házban lesz, hanem pár héttel később az Asia centerben is. Ott lehet beszélgetni tenyésztőkkel, ismerkedni a fajtával.

2017. nov. 2. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Írj rám és küldök egy olyan Facebook csoportot, ahol csak tenyésztők vannak. Sok brit kék cicust találhatsz majd ott. :) Egyébként 100.000 Ft alatti az áruk általában.
2017. nov. 2. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen mindenkinek *o* Nagyon örülök hogy ennyien válaszoltok :) Sok segítség vagytok, tényleg! :3
2017. nov. 3. 09:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!