Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Miért nyávognak ennyit a cicák?

Miért nyávognak ennyit a cicák?

Figyelt kérdés
Van nalam ideiglenesen 3 kidobott kiscica. 3 hetes korukban kerültek hozzam es most 5 hetesek. Nagyon cukik, mindig jönnek utanam, rajtam alszanak, sokat játszanak, dorombolnak, sokat esznek, látszólag jo a kedvuk. Viszont gyakran van pl alvas kozben, hogy csak ugy felebrednek es elkezdenek nyavogni. Vagy maszik fel a labamon, felveszem a kezembe es tovabb nyavog. Ehsegtol fuggetlenul. Lehet valami bajuk van, vagy csak mellékhatása annak hogy 3 hetesen el lettek szakitva az anyukájuktól?
2017. nov. 2. 12:05
 1/4 anonim ***** válasza:
Valszeg azért, mert nincs mellettük az anyjuk, te lettél most az. A kiscicák az anyjukért nyávognak, a nagyobbak az emberrel kommunikálnak, ebben a helyzetben pedig szerintem ez a kettő lehet együtt.
2017. nov. 2. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Ez természetes , normál módon 8-9 hetesen önállósodnak . E kor előtt csak az éhség miatt nyávognak. Mivel hamar kitették őket a pánik a még bennük van , sok játszás és pihenés rendbe fogja tenni őket . Pár hét és kifut ez az ösztön jelenség .
2017. nov. 2. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
A fiatal kor miatt. Ilyenkor ösztönösen még számítanak anyu nyalogatására, a cicire, hogy egyet nyekkennek és ott a mami. Nekik nincs ott, de az ösztön megvan bennük. Nincs semmi bajuk, csak nem természetes a helyzetük. Szeretgesd, nevelgesd őket, idővel ez meg fog változni. Ha nagyon bizonytalan vagy, akkor fordulj állatorvoshoz, az ő szava biztosan megnyugtat majd :)
2017. nov. 2. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Ösztönösen az anyjukat keresik, az anyjuk hiányzik nekik, mert ilyen fiatalon szakadtak el tőle. Ha nézel fotókat almokról, az anyamacska körül csoportosulnak, hozzábújnak, ráfekszenek. Nahát ezt keresik.

A fekvőhelyükbe tegyél be valami nagy puha plüssállatot, amivel "helyettesíteni" lehet anyuka puhaságát. Meg javasolnék betenni egy ketyegő vekkert (valami ruhába csavarva). Régi kutyás könyvben olvastam, hogy anyátlan kölyköknek ilyen módon az óra ketyegése az anya szívdobogását juttatja eszükbe /utánozza. Én így hoztam el az akkor még kiscicámat (pláne másik városból). Rá volt gyógyulva az órára, mire hazaértünk <3 (egy óra volt az út). Ha van még más, állatorvost nyugodtan megkérdezhetsz.

2017. nov. 3. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!