Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Egy kiscica és két hullámos...

Egy kiscica és két hullámos papagáj összeszoktatása lehetséges?

Figyelt kérdés

Szóval egy kis lakásban lakok anyukámmal, egy kutyussal és két papagájjal. Jövő héten érkezik hozzánk egy kiscica, körülbelül 2 hónapos. Először az én szobámban lenne, ahol a papagájok is vannak, nehogy a kutyus bántsa, legyen idejük megszokni egymást. A kutya nem bántja a papagájokat egyébként, de tartok attól, hogy a cicával más lesz a helyzet. Szóval ha még kicsi a cica lehetséges hogy megszokja a papagájokat is? Mit tehetek a papagájok extra biztonságáért a macska kizárásán kívül? Mivel kicsi a lakás elkülöníteni nem nagyon tudom őket, míg a cica és a kutyus meg nem szokják egymást.

Tapasztalataitokat és tanácsaitokat szívesen várom, de kérlek ne mondjátok, hogy szabaduljak meg valamelyikőjüktől. Előre is köszi.



2017. nov. 2. 14:09
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Ejjha jo kis táplálék láncot akakították ki:))) Viccet félre téve ha ketrecben vannak a papagájok ugy nem hiszem, hogy kárt tesz bennük. Nekem is van két hullámosom és négy cicám. Nem tudnak benyulni hozzájuk. Ha repteted öket épp addig vidd ki a cicát onnan. Nem lesznek spanok soha.
2017. nov. 2. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Vizesárok cápákkal.

De tényleg.

Olyan nincs, hogy nem fog bemenni.

2017. nov. 2. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Kis lakásban már ez is sok állat szerintem. Macska nagyon szereti a madarakat MEGENNI! Ha nem is tudja kinyitni a kalitkát szerintem agyon fogja stresszelni őket. A kalitka bejáratára vegyél egy lakatot, mert a macskák ügyesek különben vagy utóbb kinyitja a madarak ajtaját. A jó megoldás az lenne ha nem lenne macska. Kis lakásban amúgy sem lenne boldog bezárva.
2017. nov. 2. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszaitokat (persze még várom a további tanácsokat is). Terveztem, hogy hámhoz fogom szoktatni és kijárok vele (természetesen miután minden oltást és hasonló állatorvosi kezelést megkapott), hogy kompenzáljam a mozgásigényét és legyen friss levegőn is, ugyanis nincs erkélyünk. Remélem ezzel meg tudom oldani a kisebb helyet is. Ezt persze nem úgy kell érteni hogy mozdulni nem lehet, csupán kevés a szoba ahova el tudnám zárni a macskát a papagájoktól. A lakat ötletét nagyon szépen köszönöm, valószínűleg ki is fogom próbálni. Azért titokban remélem, hogy nem lesz rá szükség, és a cica, csakúgy mint a kutyám, figyelmen kívül fogja hagyni a kis szárnyasokat. :)
2017. nov. 2. 17:47
 5/11 anonim ***** válasza:

a macskakba bele van kodolva a vadaszoszton es minden kisebb allatra, ami mozog, egybol ramennek, neha csak jatekbol, de legtobbszor kaja celjabol



nem tudod kinevelni belole, ha nem vagy otthon vagy masik szobaban vagy es bent hagyod a cicat a madarakkal, tutti hogy meg fogja kornyekezni a kalitkat es a madarakat felesleges szivrohamnak teszed ki ezzel


az meg hgy hammal setaltatsz egy macskat az utcan eleve halott otlet :(

2017. nov. 2. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

A panelhoz van egy hatalmas udvar, sok fűvel, fával meg bokorral, a hámra azért gondoltam, mert mellettünk egészen forgalmas út van, meg sokaknak van kutyájuk, akik valószínűleg nem olyan kedvesek a macsekokkal, mint a milyénk.

Kicsit elbizonytalanodtam, mert imádom a madaraimat, és nem szeretném, hogy bajuk essen, de az első válasz tartja bennem a reményt, miszerint macska és papagáj között lehet béke (avagy ignoráció).

2017. nov. 3. 06:35
 7/11 anonim ***** válasza:

A macska sétáltatása hámmal jó ötlet. Egy erős hám kell, és jó méret, mert a macskák folyékonyak, és simán ki tud bújni belőle. Nem biztos, hogy bejön a dolog, mert az utcazaj (forgalom) megrémisztheti és el is veheti tőle a kedvét egy életre.


Vicces hozzászólásokat olvastam :).


Amit viszont itt a gyakorin olvastam, valakinek volt macskája is, papagája is (fajtához nem annyira értek, de mindegy), és úgy elvoltak egész jól, majd egy nap a macska szépen kinyírta a papagájt, a gazdi szeme láttára.

De történhet persze úgyis, ahogy az első írta. Csakhogy az tuti, hogy a macskákba a madarakkal szemben bele van kódolva a vadászösztön. Abszolút. Az enyém nyammog, ha elrepül egy madár az ablak előtt. A papagájba bele van kódolva ösztönösen a félelem a macskától, illetve inkább a hozzá hasonló ragadozóktól. Nem hinném, hogy a papagájoknak boldog élete lesz egy macska mellett. A macska jól fog szórakozni, stimulálva lesz.

Természetesen macskája is válogatja, de ezt nem tudod előre.

2017. nov. 3. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm, hogy figyelmeztettél, igyekezni fogok a lehető legmegfelelőbb hámot megvenni a macskának, remélem össze fog jönni a sétáltatás.

Olvastam olyat is, hogy a madaraknak szükségük lehet valami odúra, vagy valamire, ami mögé elbújhatnak a macska bámulása elől. Valószínűleg egy ilyet is be fogok szerezni.

De ha tényleg nem fognak kijönni akkor megpróbálom a papagájokat áthelyezni valahova, ahol a macska nehezen éri el őket. (Tudom, valószínűleg nem lehetséges, hiszem egy cicáról van szó...)

2017. nov. 3. 16:43
 9/11 anonim ***** válasza:

felelotlen es onzo vagy ha kepes vagy madarakat macskaval tartani

"kecskere kaposztat....."



https://www.youtube.com/watch?v=0CMxa4HAXok


https://www.youtube.com/watch?v=VkERa4_eol4

2017. nov. 3. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Majd fotózd már le ahogy a macska sétál hámmal. Az enyém elfeküdt, ordított, belekapaszkodott a szőmyegbe és így lehetett volna húzni séta gyanánt ha állatkínzó lennék

Minden ismerősöm ugyan így járt, pedig előtte szoktattuk stb. Nagyon kevés cica viseli el a hámot. Szerintem fel kéne fogni, hogy egy kis lakásba ne akarjuk összeszoktatni a tápláléklánc tagjait és nem a szeremcsében bízni hátha csoda történik, meg mert "valaki" azt mondta hátha úgy lesz. Elég felelőtlen a gondolkodásod. A kérdést is felesleges volt ide kiírnod mert tök mindegy ki mit mond te úgyis eldöntötted, hogy ez lesz pedig belül te is érzed, hogy baromság. Csak azt várod majd itt hátha megerősítést kapsz. Hát nem. Kis lakás, túl sok állat. Macska és madár nem való egy helyre!

2017. nov. 6. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!