Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Hogyan lehet 2 kismacskát...

Hogyan lehet 2 kismacskát betanítanai arra, hogy ne másszanak fel az asztalra?

Figyelt kérdés
Kb 3-4 hónapos mindkettő.

2017. nov. 2. 14:48
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Mi úgy vettük el a kedvüket, hogy mikor megláttuk az asztalon őket, akkor emelt hangon - szinte sikítva, mint egy öregasszony - mondtuk nekik, hogy nem szabad, mit képzelnek, mellé tapsoltunk a kezünkkel. Na ettől úgy megijedtek, még kiskorukban leszoktak az asztalról.
2017. nov. 2. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Ami sok mindenre hatásos az a vízipisztoly, vagy a fújás. Ha felugranak az asztalra, fújjatok rájuk, amíg le nem ugranak, vagy kapjanak egy kicsit a vízipisztolyból. Nem fáj nekik, nem lesz bajuk, de nem szeretik ezeket, és remélhetőleg összekötik az asztalra ugrálással. :)
2017. nov. 2. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
18%
Megszüntettem a macska "szobacica" státuszát és kiengedtem. Kint az erdőben mászhat, vadászhat kedvére. Aludni, melegedni, enni meg simiért hazajár.
2017. nov. 2. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
52%
#3-as, menj, élj kint az erdőben te is...
2017. nov. 2. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
42%

"#3-as, menj, élj kint az erdőben te is..."


Milyen barom hozzáállás ez? :D Ne kezdjük már el megint azt, hogy egy minimálisan domesztikált állatot állatkínzás kiengedni a szabadba, mert fejre állok.

2017. nov. 2. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Bármikor jöhet-mehet a cica. Szemmel làthatóan nem volt neki jó csak itthon. Ha nyílt az ajtó, azonnal slisszolt volna kifelè.Kezdetben pórázon vittem ki levegőzni, de egyre kevésbé tudtam követni a vadászó mozgását. Egyre mélyebbre akart menni a susnyásba. Az otthoni játékai nem érdekelték. Kb.punnyadt egész nap, nem akart velünk játszani. Csak ült az ablak előtt és bámult kifelé. Meg felmászott mindenhova. De tényleg mindenhova. Ezért hosszú tépelődés után levettem róla a pórázt. És útjára engedtem. 20 perc múlva iszkolt vissza. Falun lakunk, kicsi az autós forgalom, erdők és szántóföldek vesznek minket körül. Persze, nem veszélytelen, hogy kint van a cicus, és azt is tudom, hogy a jelenlegi felelős macskatartás szerint bent van a macska helye. De mi a fenét csináljak, ha nem érzi jól magát bezárva a cica? Nem tudom, hogy a Kérdező ki tudja-e engedni "terepre" a cicáit. Ha nem, akkor sorry, nem szóltam semmit. Marad az idomítás. De ha igen, akkor èrdemes lehet megpróbálni. Hadd éljék ki a macskák a természetes ösztöneiket.
2017. nov. 2. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Szerintem síkoltozni túlzás, nem az a cél, hogy a macska halálra rémüljön, vagy tőlünk is megijedjen, féljen. A fújás, tapsolás bőven elég, de szerintem milliószor hatásosabb, ha jellegzetes hangsúllyal azt mondjuk a macskának: "nem szabad" vagy "sicc", és lerakjuk az asztalról. Eltelik néhány hét, mire metanulja mit jelent ez a kifejezés, de utána mindenre lehet alkalmazni, amit nem szabad neki.

Az is fontos, hogy máshová fel tudjon mászni, mert a cicák szeretik magasról szemügyre venni a területüket, frusztráltak, agresszívak lesznek, ha SEHOVÁ sem tudnak felmászni. Kaparófa, macskabútor a legjobb megoldás, a cicák meg tudják tanulni mi az övék és mi nem, így elkerülhető az, hogy olyan helyekre másszanak fel, ami nem biztonságos nekik, vagy nem mernek lejönni onnét, megrongálják vele a berendezést (tipikus példa erre a függönyremászás). :)

2017. nov. 3. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
Én is fújtam a drágámra. Most már enni is lehetne mellette, akkor se menne oda.
2017. dec. 20. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!