Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Miért nem csinál semmit sem...

Miért nem csinál semmit sem az újszülött kiscica?

Figyelt kérdés

kb 15 perce szülte meg a 3.-ik kiscicát az 1,5 éves macskám.

Viszont a kiscica szaporán veszi a levegőt, néha olyan, mintha köhögne és nem akar szopni... Miért van ez?


2017. nov. 2. 21:26
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
100%
Állatorvos nincs esetleg a környezetedben akit megtudnál kérdezni? Nem kötekedésből írom, de szerintem ezután ivartalaníttasd a macskádat, mert ezzel őt is kíméled, és a felesleges szaporulatot is elkerülöd.
2017. nov. 2. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
100%

[link]

Ez talán segíthet.

2017. nov. 2. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 A kérdező kommentje:
Egyértelműen, nem kötekedés, ezután mindenképp ivartalanítom!
2017. nov. 2. 21:35
 4/21 anonim ***** válasza:
100%

Az anyja takarítja, nyalogatja?

Valószínűleg magzatvizet nyelt, nem kap rendesen levegőt, de ez csak tipp. Ha fontos számodra, hogy életben maradjon, és nem változik a helyzet újabb negyedóra múlva sem, érdemes lenne állatorvost hívnod.

2017. nov. 2. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 A kérdező kommentje:
nyalogatta, amíg nedves volt, de most, hogy megszáradt már abbahagyta...
2017. nov. 2. 21:48
 6/21 anonim ***** válasza:
100%
"Abban az esetben, ha a kiscica magzatvizet lélegzik be, akkor szörcsögő hangot hallat, nyelve pedig elkékül. Ebben az esetben be kell avatkoznunk. A kiscicát a két tenyerünk között kell úgy tartani, hogy ki ne csúszhasson, a feje a hüvelyk- és a mutatóujj vagy a mutatóujj és a középső ujj között legyen. Ez után nagy ívben, lendületesen lóbáljuk lefelé. A víz így távozni tud a tüdőből a gravitáció és a forgómozgás segítségével. Ha rózsaszínűvé, pirossá válik a nyelve, akkor sikeres volt a beavatkozás." Szerintem is magzatvizet lélegezhetett, pont ezért másoltam be a linket, hogy ez alapján talán tudsz neki segíteni.
2017. nov. 2. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 A kérdező kommentje:
ja, meg megcsináltam a leírtakat, ami az előző válaszoló linkjében szerepelt: nagy ívben lóbálni a kiscicát, ha rózsaszín a nyelve, akkor sikeres volt a művelet. a kicsinek rózsaszín a nyelve, nem tudom, hogy segítettem-e neki...
2017. nov. 2. 21:51
 8/21 anonim ***** válasza:
Még mindig szörcsög?
2017. nov. 2. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
Láttad esetleg, hogy vizet köhögött fel?
2017. nov. 2. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 A kérdező kommentje:

Bocsi ezért a gyatra fogalmazásért... :D

nem vettem észre a művelet előtt, hogy kék lenne-e a nyelve a cicának, szóval nem hinném, hogy magzatvizet lélegzett be

2017. nov. 2. 21:56
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!