Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Honnan tudhatom egy kismacskár...

Honnan tudhatom egy kismacskáról, hogy milyen a személyisége? Hogy lehet "Jó"cicát választani? Minden cica ilyen? (Lent bövebben)

Figyelt kérdés

Bennti cicàt szeretnènk örökbefogadni. Olyat aki szeret bùjni, kedves dorombolos.Aki az 5 èves kisfiùnkkal jól kijön.Nem agressziv,lehet vele jàtszani. Egy pici cicàról honnan tudom megàllapìtani, hogy milyen termèszete lesz?

Jó pàr ève volt egy cicànk. Gyönyörü hosszù szörü. Viszont nagyon mogorva termèszet volt. Nem lehetett simogatni, csak picot, ha ö akarta. Gyakran odakapott a mancsàval. Folyton ràjött az 5 perc es olyankor mint akit puskàból löttek volna ki, futott vègig mindenen, mindent lesöpörve maga utàn. Ölbe sosem lehetett venni, nem dorombolt. Sokat jàtszottunk vele, azt a-z egyet igènyelte tölünk. Nagyon rossz cico volt, szèpsège ellenère, olyat megcsinàlt, hogy helyböl felugrott a karàcsonyfa tetejère, ami persze elborult. Vagy pl. kèpes volt felmàszni a fejünk tetejère miközben àlltunk.Ha aludtunk az àgyunk aljàt kaparàzta ezerrel, ès rànkvetödött a szekrènyröl.Szinte mindent tönretett. Ennek ellenère 2 èvig volt velünk, miutàn terhes lettem elajàndèkoztuk a viselkedèse miatt.Egyèpkènt kandùr volt,ès ivartalanìtattuk. Nem tudom minden cica ilyen? Vagy valami problema volt a mienkkel? Kolleganömnek is van macskàja, ès meglepödve tapasztaltam, hogy minden növèny megvan nàla èpsègbe, ès a függöny stb.is...semmit nem bànt nàla a cica.


2017. nov. 3. 17:49
 1/4 anonim ***** válasza:

Szerintem szó szerint zsákbamacska... Nekünk az első macskánknak a szülei benti panelmacskák voltak, ő hozzánk került, pár hónap alatt tönkre vágta a lakást (letépte a tapétát is stb.). Elvittük nagyszüleimhez, indításként felrohant a több emelet magas fenyőfára, és látszott, hogy ő most érkezett meg a neki jó helyre. Az előző cicánk utcai kóbor kölyök volt, tökéletes megtanult mindent itthon (persze nevelni kellett, de ügyes volt), a mostanink felnőtt utcai kóbor, jól veszi a benti akadályokat, gyorsan tanul.


Talán, ha biztosra akarsz menni, akkor ne pici kölyköt fogadj be, hanem menhelyről, ideiglenes befogadótól stb. olyat, akit ott már ismernek, tudják, hogy hogy viselkedik, ha ideiglenesnél van, akkor jó eséllyel már tud egy csomó dolgot arról, hogy mit szabad és mit nem egy lakásban.

2017. nov. 3. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Érdemes picit idősebb kölyköt befogadni, 3-4 hónaposat legalább. Olyat, amelyik kézhez szokott, ha akár idegenként is felveszed, nem riad meg, és dorombol, simul, finoman játszani kezd.
2017. nov. 3. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Szerintem jobban jársz, ha egy fiatal felnőtt cicát fogadsz be, annak már lehet ismerni a személyiségét. Egy kölyökből még tényleg bármi lehet. És lehetőleg olyan cicát hozz, aki már élt lakásban (ideiglenes befogadónál), ismeri a benti szabályokat. Ha egy jobb menhelyen vagy egyesülettől érdeklődsz, meg tudod mondani, hogy kisgyereked van, és segítsenek neked egy szelíd, nyugodt cicát választani.
2017. nov. 3. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Ilyen téren jobbak a fajtatiszta macskák tenyésztőktől, ők jobban tudnak mesélni az adott fajtáról, és így ki lehet szűrni melyik fajta az ideális. Ha viszont ragaszkodsz a menhelyi cicához, akkor én is azt tudom mondani hogy nem lehet biztosra tudni. Az előttem szóló válaszolókkal egyetértek, az idősebb cica választása nem rossz ötlet. :)
2017. nov. 12. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!