Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Házicicát mivel etessem?

Házicicát mivel etessem?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Négy befogadott házicicánk van, a felnőttek 7-6- és kb 3 évesek. / Plusz egy három hónapos mini/. A nagyok ivartalanítva vannak, makk egészségesek. Javaslatokat kérnék a felnőtt cicák táplálására, nedves és száraztáp is érdekelne. Ebben a mennyiségben fontos az ár is, de nem elsődleges - jó minőségű, nagytételben elfogadható árú tápokat keresek, ivartalanított cicáknak valót. Ha lehet, beszerzési helyet is ajánljatok. Illetve érdekelne, hogy melyik tápot ne és miért. Előre is köszönöm!

2017. nov. 4. 08:42
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
34%

Szia!

Én webáruházból szoktam rendelni, nagy tételben kedvező áron. Nem tudom, neked mi számít elfogadható árnak amúgy. De én olyan középkategóriás tápokat szoktam venni a cicámnak. Nem aranyárban vannak.


Ezeket az áruházakat ajánlom:

petissimo.hu

falatozoo.hu

zooplus.hu

zoofast.hu


A falatozoo ingyen szállít minden rendelést, a többi áruház viszont értékhatártól függően, kb. 9000 Ft-tól szállít csak ingyen. Én a petissimotól szoktam leginkább rendelni, bennük bízok meg a leginkább.


Az én cicám most Happy Cat Sensitive száraz tápot kap, nevezetesen ezt: [link]

Meg vagyunk vele elégedve.

Ennél olcsóbban lehet kapni más Happy Cat tápokat is, azok is jók. Még a Josera is jó macskatáp amúgy, de mi azt nem próbáltuk, illetve a Britet is dicsérik.

Ezelőtt Purina One száraz tápot evett a macskám évekig, és azzal sem volt semmi gond, az is elfogadható táp.


Szerintem nem feltétlenül kell kifejezetten ivartalanított cicának való táp, de ha olyat szeretnél találsz azt is szinte bármelyik márkánál. Ki kell tapasztalni, hogy melyiket szeretik a cicák és melyiktől vannak jó formában.

Igaz, hogy nagy tételben olcsóbb, de én azt javaslom hogy eleinte inkább csak egy kisebb, néhány kilós kiszerelést vegyél, próbának, és ha nem válik be, akkor legalább nem buktál rajta annyi pénzt. Ha meg beválik akkor legközelebb rendelheted a nagyobb zsákot is.


Én a száraz tápos etetést javaslom, mert abban minden megvan amire a cicának szüksége van. Az alutasakos/konzerves eledelek nagy rész csak víz, és kevés a tápértéke. A jobb minőségű nedves kaják pedig elég drágák (nekünk legalábbis). Néha azért kaphatnak a cicák nedveset is, kiegészítésként, mert folyadékpótlásnak pl. jó, meg ínyencségnek is. Én csak ritkán szoktam adni a cicámnak, nagyon szereti amúgy. De éppen ezért csak olcsóbb féléket veszek ebből, pl. Shah az Aldiból meg ilyesmik, mert úgysem ebből nyeri a fő tápanyagait, inkább csak nasinak használjuk.


Bármilyen tápot is veszel, legyen az nedves vagy száraz, amik ne legyenek benne: cukor, színezék, tartósító, ízfokozó, vágóhídi melléktermékek, szója. Illetve érdemes kerülni még a magas kukorica- és más gabonatartalmat is. Pl. ha a táp összetevőinek leírása kukoricával vagy valamilyen más gabonafélével (pl. búza, stb) kezdődik, akkor az nem túl jó, hiszen az azt jelenti, hogy abból van belőle a legtöbb, a cicáknak pedig arra nem igazán van szüksége. Legjobb lehet a gabonamentes vagy gluténmentes táp, de ezek már drágábbak.


Amiktől óvakodj: példának a Hill's, Eukanuba, Royal Canin. Ezek mind tele vannak kukoricával, túlárazott, nem is nagyon jó minőségű tápok.

2017. nov. 4. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
37%

Fresnapos száraztápok (nagy van belölle halas csirkés marhás nagy csomagolásban van és egy házi cica van rajta éj ős a nevét nem tudom :( )

Meg az Aldiban a Catfud-ős konzervet .

Viskast ne adj neki mert rászokik és nem tud rola leszokni

Már 12 éves a cica és általában ezekt eszi (ivartalanititot fiu) úgyhogy merem ajánlani.

A táp egyébként 5kg-s

2017. nov. 4. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
Nagyon-nagyon köszönöm mindkettőtöknek, elsőnek különösen a részletes választ, rengeteget segített! Ment a zöld kéz mindkétszer!
2017. nov. 5. 16:44
 4/15 anonim ***** válasza:
68%

Vajon miért a három klasszikusnak számító nagy tápgyártó jó minőségű átlagos árú tápját kellene kerülnie a kérdezőnek az első szerint, azt nem tudom.

Az addig rendben van, hogy a Royal Canin sem aranyból van, a Happy Catet, Britet sokan használják és ajánlják mostanában, én nem próbáltam, de mondjuk a Purina One-t a Royal-Hills- Eukanuba hármas elé emelni rangsorban azért elég bátor dolog.


A csak száraztáppal etetésnél az a probléma, hogy a cicák eleve keveset isznak, a száraztápnak meg semmi nedvességtartalma nincsen. Az első válaszoló azt írja, hogy időnként ad egy nedvestápot a cicáinak folyadékpótlásra, nem tudom, ő maga is csak háromnaponta iszik? Mert a nedves eledelnek a macskánál pont az lenne a lényege, hogy folyadékot juttasson a szervezetébe. Magyarországon iszonyúan sulykolják ezt a csak száraz táppal etetést, nem tudom, kinek az érdeke, mert szinte minden gyártónak van nedves eledele is. Külföldön (nyugatra) ezt elítélik. A macska gyárilag, genetikailag úgy működik, illetve működött régen, hogy a zsákmányállatból, egér- pocok, stb. amit nyersen elfogyasztott vette fel a nedvességet nagyrészt. Tehát a zsákmányállat nyers húsának víztartalma és a testnedvei- vére, jelentette neki a napi folyadékbevitel nagy részét, és e mellé plusz ivott főleg természetes vizekből. Ezért lenne szükség ma is a nedves eledelre, mert abból a vízből amit kiteszel neki nem fog annyit inni, ami az egész folyadékszükségletét fedezi. A kutya pl. arányában rendesen megissza a folyadékszükségletének megfelelő vizet.


Táplálásnak a nyers etetés egy egészen megnyerő árú és egészséges fajtája, ha van fagyasztód, és megbízható helyről tudod venni a húst, sertést nyersen tilos, a macskáknak ideálisabb nyersvetetés a prey. (A másik a barf).


Tápokból tudom ajánlani a Granata Petet, a Purizont, van tapasztalatom Trainerrel és Royallal.

Itt sokan ajánlják egyébként azokat általában, amit az első írt, kivéve a Purinát, illetve pl. még az Acanát.

A zoopluson vannak egészen jó konzervek. Pl. MAC's, Granata Pet. Általanos ára a 6 db 2000 Ft körül.

Teljesen ellenjavaltak ezek a whiskas jellegű aszpikosok, mert tele van ízfokozókkal, tápanyag meg nincs benne. Annyi, vagy kevéssel több pénzért jobb konzervet lehet venni.

Amiket javasoltam az itt elérhető mind:

[link]

2017. nov. 5. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
47%

Tudod, kedves utolsó, tapasztalatból ítélem el "a három klasszikusnak számító nagy tápgyártó jó minőségű átlagos árú tápját".


Lehet hogy neked meg sem kottyan, de szerintem a 3 közül egyik sem nevezhető "átlagos árúnak", nekem legalábbis már túl drágák. Mindhárom táp terén kutyával van rossz tapasztalatom. A Hill's pedig elég rossz volt a macskámnak is, de már a címkéjét olvasva is rájössz, (ahogy a másik kettőnél is), hogy egyáltalán nem "jó minőségű". De persze csak viszonyítás kérdése, a tesco gazdaságosnál meg whiskasnál jobb, azt beismerem. De amíg ilyenekből áll a tartalomjegyzékük, hogy szója meg mindenféle gabonák, cukrok meg génmódosított mittudoménmik, addig én ezt jó minőségűnek nem nevezném. Annyira hivatkozol arra, hogy a természetben így meg úgy. Hát a természetben hol zabáltak kukoricát meg szóját a macskák? A Purina One-t bátran merem felsőbb szintre emelni mint ezeket, mert a "legrosszabb" ami abban benne van, és a macskának nincs rá szüksége, az a búza. Semmi ízfokozó pl. És mivel etettem is vele évekig, jó tapasztalataim vannak vele csak. De aztán még jobbra akartam váltani és akkor jött a Happy Cat gabonamentes tápja.


"Tápokból tudom ajánlani a Granata Petet, a Purizont, van tapasztalatom Trainerrel és Royallal."


A kérdező különben elfogadható árú tápokat keresett, hát, az én tudomásom szerint egy átlag embernek az RC például már bőven nem az a kategória.


Valamit félreértettél, én nem elsősorban folyadékpótlásnak adok neki alutasakost, hanem nasinak, ha kedveskedni akarok neki, mert nagyon szereti. Folyadéknak ott van előtte a víz, 2 tálja is van, és iszik rendesen. Néha macskatejet is szokott kapni. Idős cica, és még mindig topon a veséje, pedig éveken át csak "szárazon" élt. Szerintem már kiderült volna, ha valamit nem jól csinálnék vele kapcsolatban. :)


A gazdaságos, de egészséges táplálás miatt ajánlottam így a kérdezőnek a szárazos etetést. Mert ha nagyon gyakran adsz nedveset, akkor annak már illene jó minőségűnek lennie hogy ne szemetet egyen a macskád, de nem mindenki engedheti meg magának, hogy méregdrága konzervekre költsön. Mert ami tényleg jó, az már elég drága (az én pénztárcámnak legalábbis) ahhoz, hogy mindig azt egye a macska. Az meg a másik, hogy az ilyen "minőségi" konzervek meg is hajtják a macskámat rendesen. :/ Szóval 1-2 olcsóbb fajta alutasakos amit kap a cicám, bár nem a legjobb minőség, de néha azért belefér. Arra mindig figyelek azoknál is, hogy ne legyen benne cukor meg hasonlók. De majd ha megengedhetem magamnak, akkor esetleg jobb minőségű konzervekbe is invesztálok majd. De az tény hogy a száraz táp jobb minőségű és olcsóbb is arra, hogy tartósan azt egye a macska.


Ráadásul, amit még kifelejtettem, hogy ha olyan gyakran adnék alust a macskámnak mint ahogy azt te javaslod, akkor már fogai se lennének, mert nem használná őket, a nedves kaját ugyanis nem kell rágnia. Az meg a másik, hogy így is nyeli mint kacsa a nokedlit, aztán meg hányja ki, mert mohó volt. Többek között ezért is nem szeretek nedveset adni neki. Totál felborítja az emésztését is. De ha valakinek beválik a vegyes etetés, hát istenem, olyan is van. Kérdező majd kitapasztalja magának, meg a pénztárcájának, hogy melyikkel járnak jobban, most hogy már mindkét "oldal" véleményét megismerte.

2017. nov. 5. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
Upppsz... annyit nem ér ám, hogy összevitatkozzatok :). Köszönöm mindegyikőtöknek, hogy vettétek a fáradságot, hogy segítsetek! Végignézem az ajánlott tápokat összetevőstől, árastól, aztán majd a cicák döntenek.
2017. nov. 6. 15:03
 7/15 anonim ***** válasza:
53%

Pont nem javasoltam, hogy alust adj neki folyton, de az alutasakos minőségéről.

Pont attól nincs topon a veséje a macskádnak, hogy szárazeledelen élt évekig. Leírtam a macska folyadékfelvételéről a tényeket, nem én találtam ki. Szerintem nem ajánlottam az alutasakost. A konzerveket ajánlottam. Hogy legyen némi víztartalma a macskának.

A Purina egy x.r. Pénzem nekem sincs, mégse azt veszem. Elég sok táp van, amibe bele lehet kötni, de ha csak a marketingen múlna, az állatorvos Whiskast ajánlana.

2017. nov. 6. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
50%

Abból meg elegem van, hogy mindenki azt nézi, mennyire tudja olcsón etetni a macskáját.

Talán mi emberek mindennap kizárólag virslit, meg parizert eszünk? Mert akkor az én kajám is kijönne ötezerből havonta. Csak az összetevőiről ne beszéljünk.

2017. nov. 6. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
47%

Mint mondtam, már rég nem a Purinát eszi, mert jobbat akartam adni neki, ezért lett a HC.

Konzerv és alutasakos között meg sok különbség nincs, max. annyi, hogy az alusnak jóval magasabb a víztartalma. (Itt most a szószosra gondolok, nem az aszpikosra.) A konzervek többsége meg pástétomos. De tudom hogy vannak abból is szószosak.

És írtam, hogy egészséges a macskám, nem tudom miből gondolod, hogy nem.


És nem az olcsóság számít csak, mert akkor tesco gazdaságost vennék. Hanem az hogy ne legyen túl drága de mégis viszonylag jó minőségű legyen a cicának. Nem engedhetem meg magamnak, hogy a legeslegjobbakat kapja, meg a konzervezést se, de szerintem ettől még ugyanúgy jókat kap és lehet boldog. Magamnak se a legjobbakat veszem amúgy.


De amit nem értek, hogy miért beszélsz úgy, mintha kb. állatkínzás lenne, hogy én nem adok nedveset a macskámnak napi rendszerességgel. Szerintem meg a macska nem hülye, iszik annyi vizet amennyi kell neki (a normálisak legalábbis), nem feltétlenül kell az etetésébe is belevinni a folyadékot, mert csak abból tudná pótolni. De tudom, hogy vannak olyan macskák akik tényleg nem isznak, az enyém szerencsére nem ilyen. Meg mondjuk, ha úgyis mindig kap nedves kaját, akkor meg persze hogy nem iszik már annyit.


Amúgy nem sokkal különbek a kutyák sem. A kutyák is ugyanúgy vadászok voltak, ők is megitták a zsákmány testnedveit. Még sincs most az velük kapcsolatban is, hogy kell nekik a nedves kaja is mert csak a száraz nem jó. Vajon a macskáknál miért lett ez olyan nagy divat akkor? A kutyák sem nagyon ivósak ám, de annyit ők is megisznak amire szükségük van.

2017. nov. 7. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
8as válaszra én is csak annyit tudok írni, hogy nekem se az a cél, hogy a legolcsóbbat adjam neki, hanem egy jó minőségű, -számomra- elfogadható árú tápot. Három felnőtt cicánk van és egy három hónapos, akinek egy hónapos korában elpusztult az anyja. Nincs szándékomban négy macskára havi százezret költeni, de szerintem így is jobban jártak, mint ha kinn hagyom őket az utcán. Sose volt egészségügyi gondjuk, se a táplálkozás, se más miatt, de most meg tudom oldani, hogy lecseréljem a tápjukat a mostaninál jobbra. Köszi még egyszer mindkettőtöknek!
2017. nov. 7. 10:27
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!