Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mennyi ideig normális sirni...

Mennyi ideig normális sirni egy cica halála után felnött férkiként?

Figyelt kérdés
Van egy 56éves férfi akinek több mint3hete meghalt a cicája, és azota minden nap többször is sírva hív engem. Napi tiz üzit küld amiben a cicájárol sirva ir. Én együttérzek vele, nekem is van cicám, de ezt már túlzásnak érzem, szerintem kezd begolyozni. Meg hát zavar picit, hogy ezt rám zuditja lassan egy hónapja. Nekem is halt már meg cicám. Én is sirtam, de nem ennyit és nem "terheltem" ezzel ilyen szinten a környezetem. Már mindenki el küldte a búsba mert túl sok. Egyedül én hallgatom még mindig minden nap a sirását, de nem tudom meddig.....Mit javasoljak neki anélkül hogy megbántsam?

2017. nov. 4. 14:28
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Valószínűleg van egy hatalmas űr az életében, amit a macska töltött eddig be. Ki kell mozdítani otthonról, javasolni egy új kedvenc beszerzését, stb. Nem tudom, te ismered, nem írtál róla semmit, így nehéz segíteni.
2017. nov. 4. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Próbálj meg segíteni neki.Mint írtad,már Te is átmentél ugyan ezen és ha ezt mondod is neki talán jobban meg tudja fogadni a tanácsodat,hogy hogyan fogadja el ezt az egészet.Próbáld meg elmagyarázni neki,hogy ez az élet rendje és hogy midannyiunkra ez vár.Sajnos nagyon szomorú,borzalmas dolog az,ha az ember elveszíti azt akit szeret.De vagy elfogadjuk vagy beleőrülünk.Nem tudom mennyire megoldható ha szerezne vagy Te/ti szereznétek egy új kiscicát maga mellé talán könnyebb lenne neki és tudna neki örülni,lefoglalná valamennyire?!
2017. nov. 4. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Ez is gyász, függetlenül attól, hogy nem embert vesztett el. És a normál gyász embernél 1 év, ha csökkentjük is, merthogy állatról van szó, akkor is több hónap. De az biztos, hogy ennek az embernek nemcsak a macska elvesztése a baja az életben, hanem teljes mértékben magányos. Okos bölcsességekkel nem lehet rá hatni, ő is tudja, hogy véges az élet, attól még érezhet óriási fájdalmat. Egy új társállat is még korai neki, a régit el kell gyászolni, meg kell élni a szomorúságot, nem elfedni, mert valahol úgyis kitör. Öngyógyítás, hogy nem zárja magába. Pszichológust kéne ennek a férfinak ajánlani, aki feltárja a valódi problémáit és elindítja a változás útján.
2017. nov. 4. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
3.Igazad van abban hogy nem szabad elfelejteni,én is azt mondtam,hogy el kell fogadni.A kiscicát sem azért ajánlottam ,hogy elfelejtse ,mivel úgy sem feledné el rögtön,csak talán úgy egyszerűbb lenne neki és nem csak a szomorúságot élné meg (főleg,ha ennyire kiborult) hanem mellette lenne egy kis öröme is,amit szerintem nem kell visszautasítani az embernek,ha gyászol ha nem. És nem ismerem ezt az embert,nem tudom mennyi és milyen barátai vannak,de az én véleményem szerint semmiképp sem egy dilidokihoz,egy vadidegen illetőhöz kéne küldeni hanem inkább a barátai (akik ismerik és legfőképp akiket a Cicás férfi is ismer) segítségére,türelmére és együttérzésére lenne szüksége,főleg hogy a Kérdező is említette,hogy folyamatosan sírva keresi a társaságát.A dilidoki meg csak felírná neki a jobbnál jobb nyugtatókat,függővé válna és úgy biztosan könnyebben megélné a gyászt...vicc.. Egyébként MINDANNYIUNKNAK van valami,amivel az éltünkben a lyukakat töltjük be...mindenkinek!! Ami nem is okvetlenül baj csak nem árt ha az ember ezzel és saját magával is tisztában van,hogy mit és miért tesz.
2017. nov. 4. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Igen magányos. És uj cicát nem akar, pszihologust ajánlottam de begurult hogy nem dilis ö. Na de meddig bírom még ezt napi szinten hallgatni nem tudom és ha már engem is el taszit ezzel félek kárt tesz magában, de viszont öszintén elviselhetetlen már én is kezdek bedepizni
2017. nov. 4. 15:31
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

4-es, nem ártana tájékozódnod a pszichológus szó jelentéséről. Nem dilidoki, sőt egyáltalán semmilyen doki, ebből következőleg nincs jogosítványa gyógyszert felírni. Még receptje sincs.

Kérdező, ha az általad javasolt segítséget elutasítja, és már az agyadra megy, akkor téged már nem terhel semmiféle emberi felelősség, önmaga elől nem tudod megmenteni. Innentől nyugodtan kiléphetsz az életéből, nem leszel felelős, bármit is tesz önmagával. Előtte azért még tisztázd vele, hogy a pszichológusok nem dilisekkel foglalkoznak, mivel nem orvosok, hanem az életvezetésükben elakadt embereknek segítenek kikecmeregni.

2017. nov. 4. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
69%

A kérdésre válaszolva: a magány lehet a gond, és biztosan az egyetlen társa volt a cica. És nem tudja feldolgozni egykönnyen. Mondjuk nem értem, miért kell elutasítani. Ez nem dilisség, hanem nyilván erős volt a kötődés közöttük. Nem tudom, ha kutyáról beszélnénk, akkor egyértelműbb lenne?

A pszichológia egy bölcsész szak, és lelki terápiával foglalkozik, a pszichiátria egy orvos szak, és x.t sem ér, csak embereket tesz tönkre, de megoldást nem ad, csak gyógyszert, utóbbiba nem szabad belekerülni, pláne nem odairányítani valakit.

Azért halálesettől kiborulni talán még csak normális dolog ezen a h..ye világon nem?

Valami emberi kapcsolatot javasolnék neki, nincsen családja, gyereke, unokája?

A beszélgetés más irányba terelését javasolnám, nem bántóan, hanem a figyelem elterelését, és valamilyen elfoglaltságra irányítanám, feladatokra. Gondolom nem akarod áthívni magadhoz, de mondjuk, ha véletlen elromlana a villanykapcsoló, biztos megcsinálná. (Persze téged meg idegesítene, hogy akkor is a macskáról beszélne). Nyilván én nem ismerem, ez csak egy példa, de valami konkrét ötletet kéne neki adni, vagy programot, mert ha csak annyit mondasz pl. hogy "menj el inkább moziba, biztos kikapcsol" akkor nem fog menni, mert éppen magába van roskadva, és nem érzi úgy, hogy őt bármilyen téma feldobná. (vagy érdekelné). A másik meg az, hogy meg kell élni a gyászt. Akkor erre meg azt mondom, hogy élje ki úgy, hogy macskás tárgyakat kezd el készíteni. Mondjuk mivel férfi: megpróbálhatna rajzolni, festeni (macskákat, a sajátját, fotóról lerajzolni) ilyesmi. Inkább dekor, vagy művészet jellegű dolgokra gondolok, mert pl. macskabútort ilyenkor kinek lenne kedve csinálni? Írjon róla, írja ki magából. Csináljon írásos, fotós összeállítást a macskájáról. Csináljon róla egy blogot, honlapot. Csak úgy a fotókat a netre feltenni azért kevés, mert az csak kép, valamint képfeltöltés, az írás meg oldja a feszültséget, vagy ezek a művészi tevékenységek is, azért is, mert munkát is kell beletenni. (Ilyen eszközöket pszichológusok is alkalmaznak).

Remélem, írtam használható ötletet. Te ismered őt, hátha valamelyik passzol hozzá.

2017. nov. 5. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

3 hét, érthető, hogy ki van.

És igen, az egyetlen társa, barátja volt. Akihez szólhatott, gondoskodhatott róla. Ez éppen egy cica volt. Valószínűleg jobban kótődött hozzá.

Majd akar ám új cicát, én is azt mondtam, hogy soha többé nem lesz macskám. Aztán most is itt van egy.

2017. nov. 5. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim válasza:

A sziveben mindig elni fog.. Nekem van 2 cicam es egy kutyam

En megolnem magam ha ok meghalnanak

2017. nov. 5. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Lassan 8 honapja kellett elaltatni a cicamat betegseg miatt. A masik cicam is meggyaszolta akinek a tarsa volt. Rossz volt nezni... En megertem a helyzetet. Kellett 6 honap es az elet ugy hozta h kaptam egy cicat. Az en tanacsom:hallgasd meg ot, beszelj vele a cicajarol amennyit csak tudsz es ne zavard el ot. Mar mindenki elzavarta ez epp eleg baj. Egy szenvedo embert elzavarni... Idovel enyhulni fog a banata es nyitottabb lesz egy uj cicara. Ez igy mukodik. Nekem a gyaszolo cicam miatt lett es bevalt. Az ido meghozza nala is a valtozast es az igenyt.
2017. nov. 7. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!