Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Macskakiszoktatás-hogy csináljam?

Macskakiszoktatás-hogy csináljam?

Figyelt kérdés
Lassan 3 hónapja be van zárva a lassan fél éves két kiscica a mellékélülebe. Kinti cicákat szeretnénk, mert ahol most vannak, onnan tavaszig ki kell jönniük. Nem merem őket csak úgy elengedni. Eddig egyszer voltak kint, a kisebb hülye cicának az volt az első, hogy átrohant a szomszéd kutyához, aki krónikus macskagyűlölő. Illene már kijönniük, nem élhetnek négy fal között! Segítsetek, kérlek!♡

2017. nov. 4. 15:15
 1/5 anonim ***** válasza:
Szia! Talán még most sem késő a kiszoktatáshoz! Fő a biztonság, hogy ne érhesse őket baj. Kerítsetek el először egy kisebb területet, ahonnan nem tudnak kijönni és oda engedjétek őket először ki. Nekem is 2 kiscicát kellett kiszoktatnom, nagyon izgultam, hogy el ne szökjenek stb. De szépen, fokozatosan megismerték az udvart és most már nem féltem őket.
2017. nov. 4. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Igen, erre már én is gondoltam... a baj csak az, hogy nincs hozzá anyagunk, és megvenni...áááá...

Mert igazából a nagyobb cica nem menne el. Betoji. De a kicsi még életében nem látott kutyát, kivéve a mienket, akivel egyfolytában játszik. Nem tudja, hogy félni kellene a szomszéd kutyától...

Minden esetre azért köszi!♡♡♡

2017. nov. 4. 16:13
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos kinti cicánál mindig megvan az esély, hogy olyan helyre megy, ahol szétszedi egy kutya, vagy elüti egy autó. Ez benne van a pakliban. Ezért tartanak sokan csak bent cicát, mert nem akarják idő előtt elveszíteni őket.
2017. nov. 4. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Plusz ivartalanítsátok is őket
2017. nov. 4. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Igen... Csak annyira jatékos, hogy ő is menne 'játszani a kutyával. Benti cicát nem akarunk... Igen, ivartalanítani is fogjuk őket.

Amúgy a lehető legtöbb napon kiviszem őket fára mászni. A nagyobb cica végzett. Felraktam a teraszra, és nyújtottam felé a parizert (mindig van a kezemben szükség esetére). De rám se nézett. Meglátott egy cinkét a szomszédban. Erre a szomszéd kutya elkezdett lopakodni, hogy 'lecsapjon' rá. Már volt rá példa, hogy odavittük a kerítéshez 'megugattatni őket' , de semmi.

És szorít az idő:egy évesen már nem igazán lehet kiszoktatni. 😥

2017. nov. 5. 10:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!