Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mit lehet tenni egy idegen...

Mit lehet tenni egy idegen macskával, ha beszokott az udvarra?

Figyelt kérdés

Mindenek előtt szeretném leszögezni: nem vagyok egy szívtelen, lelketlen szörnyeteg, nagyon szeretem az állatokat, korábban nekünk is volt kutyánk és macskánk is, akiket nagyon szerettünk, tehát kérem, hogy senki se úgy olvassa tovább a kérdésemet, hogy micsoda egy önző szadista vagyok.

Ezek után a szituáció az, hogy egy macska (feltételezésem szerint hasas) beszokott az udvarunkra. Körülöttünk a szomszédoknál mindenhol van kutya, gondolom azért nálunk tanyázott le, mert itt biztonságban érzi magát... Egyrészt sajnálom szerencsétlen állatot, de semmi esetre sem szeretném, ha itt maradna, mert nekem most télire nagyon nem hiányzik 4-5 kismacska, plusz az anyjuk befogadása, egyrészt helyhiány, másrészt az ezzel járó anyagiak miatt.

Mit lehetne vajon tenni ezzel a szegény macskával?


2017. nov. 5. 11:22
 1/8 anonim ***** válasza:
42%
Mennyire vágnának földhöz az anyagiak? Mert én inkább bevállalnám a kismacskákat, és meghirdetném face-en, mifelénk hamar el szokták vinni őket, pedig azt gondolná az ember, hogy a macskákkal egyébként is Dunát lehet rekeszteni. Az anyamacska meg majd úgyis tovább kóborol, ha eddig is ilyen életet élt.
2017. nov. 5. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Ahogy írtam, itt nem csak anyagiakról van szó, hanem a helyhiányról is... Egy 26 négyzetméteres lakásban élek, ide semmi esetre sem szeretném őket befogadni, kis időre sem. Az udvaron meg nyilván sajnálnám őket, főleg, hogy egyre hidegebbre fordul az idő. Arról nem beszélve, hogy gyakran kell vidékre utaznom 2-3 napokra is, így a rendszeres etetést sem tudnám megoldani.
2017. nov. 5. 11:46
 3/8 anonim ***** válasza:
Én két megoldást látok. Vagy felkeresed a helyi állatvédelmi szervezetet és tőlük kérsz segítséget (a mi kerületünkben ingyen ivartalanítják a kóbor macskákat), vagy te magad fogod a macskát és elviszed ivartalaníttatni, de nem két forint lesz ha tényleg vemhes a cica. Ha lefial akkor egyrészt beköltöznek a kertedbe, másrészt jönnek a további szaporulatok.
2017. nov. 5. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
60%

Gyorsan el fog költözni tőled, ha nem eteted, nem itatod, megszünteted a kertben azokat a helyeket ahová be tud húzódni, el tud bújni.

Ha valaki ezt kíméletlennek tartja, akkor már mehet is azért a kóbor macskáért és máris meg van oldva a problémád!

2017. nov. 5. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Egyelőre akkor nem teszek semmit, hátha magától tovább áll a szerencsétlen olyan helyre, ahol be tudják fogadni. Ha nem, akkor meg vagy az állatvédő szervezeten keresztül, vagy magán úton megpróbálok neki gazdit keresni. :)

Úgy gondolom, per pillanat ez a leghumánusabb ebben a helyzetemben.

2017. nov. 5. 13:04
 6/8 anonim ***** válasza:
Tegyél fel jófogásra, fb-csoportokba hirdetést, hogy ingyen elvihető a cica. Hátha valaki befogadja. Vedd fel a kapcsolatot állatvédő szervezetekkel, ha mást nem, várólistára felkerülhet, és ha lesz helyük, akkor fogadják. Lehetséges, hogy találsz olyan szervezetet, ami vállalja az ivartalanítását. Állatorvosi rendelőknél is érdeklődhetsz, mert vannak olyan helyek, ahol ingyen, alapítványi pénzből vállalják a kóbor macskák ivartalanítását. Persze megpróbálhatod ilyen-olyan módon elkergetni is, de nyilván jobb lenne, ha tudnál segíteni rajta. Ha nem teszel semmit, akkor nagyon valószínű, hogy oda fog fialni a cica az udvarba.
2017. nov. 5. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Magától a gond nem oldódik meg, az idő ellened dolgozik, ha vemhes. Minél előbb keress fel helyi állatvédőket, ha te nem tudod megfizetni az ivartalanítását. Nem biztos, hogy továbbáll mindegy mit csinálsz.
2017. nov. 6. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Ilyenkor azért ritka a vemhes cicc...de előfordul
2017. nov. 6. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!