Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Vinnétek a macskákat is...

Vinnétek a macskákat is hosszabb külföldi útra?

Figyelt kérdés

Elég nagy gondban vagyok. Van két cicánk, mindkettő nagyon ragaszkodik hozzánk.

A férjemnek 2 hónapos üzleti útra kell mennie, de nélkülem egyszerűen nem hajlandó ennyi időt eltölteni odakint.

Két választásunk van: vagy visszük a macskákat is magunkkal, vagy otthon hagyjuk őket és felbérlünk egy céget a napi ellátásukra.

Őszintén nekem egyik sem tetszik különösebben... a repülőút 24 óra, a macsekok még sosem utaztak pár buszmegállónál többet, iszonyat kínzás lenne ez nekik, ráadásul nem hiszem, hogy ki lennének békülve az idegen hellyel.

Na és két hónap nélkülünk, egyedül a lakásban... még ha ők bírnák is, én becsavarodnék az aggodalomtól.

Nem tudom, mit csináljak, erősen hajlok afelé hogy inkább maradok itthon, de azzal meg a férjem nem lenne túlzottan kibékülve :D

Szerintetek mi lenne a legjobb megoldás?


2017. nov. 6. 22:42
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
60%

Miért kell ehhez cég? Megbízható szomszéd vagy barát, rokon nincs a közeletekben, aki este meglátogatja őket?

Szerintem menj, de a macskákat ne tedd ki repülőútnak.

2017. nov. 6. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:

Ha a repulout 24 ora akkor fel sem viheted a macskat a gepre. Az ottani orszag pedig nem is engedi be csak ugy, hanem eloszor karantemba kerul. Ausztralia legalabbis igy csinalja, es pont 24 ora repuloutra van Magyarorszagtol.

Szoval az egyetlen amit tehettek hogy a macskak otthon maradnak, ra kell biznod oket valakire. Ismeros jobb lenne, de ha nincs akkor marad a ceg.

2017. nov. 6. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat :)

A szomszédra egy művirágot sem bíznék, a családom megbízható tagjai sajnos messze laknak, a többi pedig nem vállalná a dolgot. A barátaink elfoglaltak, nem várhatjuk el senkitől, hogy két hónapon keresztül minden nap hozzánk rohangáljon. Ha ezt még meg is tennék, sem lennék biztos benne, hogy játszanának, foglalkoznának is velük, figyelnének rendesen az etetésre és hogy minden rendben van-e velük.

Van erre egy jó cég, velük nincs is gondom, anyagilag is belefér, csak nem tudom, hogy a cicák mennyire lennének meg nélkülünk.

Az egyikük különösen ragaszkodik hozzám, ha két napig nem vagyok itthon csak ül az ajtóban és nem eszik rendesen :(



Második, nyilván utána néztem már mindennek :)

A Lufthansával repülünk, végig hozzák a macskát. Sőt, fedélzeten is szállíthatóak lennének, de ezt nem vállalnám be semmiképp, mert az egyikük megállás nélkül szövegel a hordozóban.

Amerikába megyünk, nincs karantén, sőt, oltásokat sem várnak, bár azzal amúgy sincs gond.

2017. nov. 6. 22:57
 4/16 anonim ***** válasza:
11%

A macska territoriális állat. Fáj ezt így kimondani, de még egy költözködésnél is az a jobb a macskának, ha új gazdi veszi át a régi kertben, mintha a régi gazdival kéne új kertbe mennie. (Ami eleve más macskák által összejelölt, birtokolt terület, ahonnét első este kikergetik a vakvilágba.)


Még valami: ha falun eltűnik a gazda (pl. öreg nénit elviszik a kórházba), és két hónap múlva előkerül, a macska minden további nélkül ugyanúgy ott lesz, mintha mi se történt volna. (Értelemszerűen egy szobamacskánál valakire rá kell bízni egy kulcsot, hogy etesse, almot cseréljen, napi kétszer ránézzen, meg egy 20 percet cirógassa. Sokkal több emberigénye nincs a macskának.)


Nekem szerencsém van, szomszédom macskái is itt fekszenek nálam benn az ágyban, én macskám is eszik a szomszéd házában lévő macskatálból is, meg még 8 helyen, többi is kunyerál éntőlem is... Itt az utcában ilyen kommunában vannak a macskák, szóval nyugodtan elutazok 1-1 hétre, arany életük van nélkülem is. Összes szomszéd nagy macskás.

2017. nov. 6. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
74%
Én vinném,de az én macskám inkább hozzám ragaszkodik mint a helyhez. Rendszeresen utazink velünk, kifejezetten élvezi az új helyek felfedezését. Számára az a lènyeg,hogy éjszaka velünk tudjon aludni. Ő nehezen fogad el idegen embereket,képes nem enni ha elutazunk és ő nem jöhet. De minden cica más,neked kell ismerni a cicáidat,hogy milyenek.
2017. nov. 6. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:

Neked akkor valóban szerencséd van hármas :)

Nekem más tapasztalataim vannak, de hiszen nem mindegy, hogy szobacicáról, vagy kijárósról beszélünk-e :) Úgy vettem észre, a szobamacskák jobban ragaszkodnak a gazdáikhoz és az enyémek azok.

Gyerekkoromban meghalt az egyik szomszéd néni, neki volt egy gyönyörű cicája, nagyon imádták egymást. Miután elvitték, a macsek alig evett, akármivel próbálkozott a bácsi akire ott maradt, sajnos rövid időn belül ő is a gazdája után ment.

Attól félek, hogy ezt az enyém is bejátszaná. Ahogy említettem, volt már, hogy két napot nem voltam itt és éhségsztrájkot tartott, olyan nyugtalan volt, hogy nem lehetett hozzá szólni sem. Csak ült az ajtóban és várt haza. Iszonyatosan ragaszkodó fajta, mindig a sarkamban van, most is itt alszik az ölemben...


Négyes, az a baj, hogy azt hiszem, a két macska pont különbözik ebben. A srác, az "enyém" csak velem akar lenni, a leány viszont territoriális.

Egyikük sincs utazásra szoktatva, talán ha mi is elkezdtük volna kis korukban :)

A srác is minden éjszaka hozzám bújva alszik, de a másik is be szokott feküdni közénk. Mindig lehúzza rólam a takarót aztán cidrizhetek :D


Köszönöm a válaszaitokat, akárhogy nézem, olvasgatom a saját opcióimat, itt jó megoldás nem lesz cicaügyben, mert mindkettőnek megfelelő nincs... meg tudom jól, hogy nem szeretik a környezetváltozást.

Attól tartok, csak a férjemnek kell belátóbbnak lennie. Esetleg meglátogatom félidőben, de max. egy hétre. Úgy még időben haza tudok jönni, ha a macskám úgy dönt, hogy nem hajlandó enni nélkülem :)

2017. nov. 6. 23:40
 7/16 anonim ***** válasza:
55%

Ejj na, 2 hónap azért hipp-hopp elröppen, nem túlzok. Ha fél évről lenne szó, akkor azt mondanám, hogy vigyétek a cicákat, mert az már hosszú idő, no de 2 hónapot simán kibír a férjed nélküled.

Más pároknál a férj vagy épp a feleség hetekre-kéthetekre kijár külföldre dolgozni, mégis kibírják addig egymás nélkül. Egy alkalom szinte semmi. :)

A cicukat nem tenném ki semmiképpen sem az utazás veszélyeinek, én amúgy is repülés fóbiás vagyok, de ha már én lezuhanok és meghalok, legalább ők ne haljanak velem. :D

Plusz kint is aggódnék, hogy bajuk esik, mégsem ugyanaz egy igazi nagyvárosban közlekedni és élni, mint itthon a megszokott helyen. Ha ott kinn valami bajuk esik vagy netán kiszöknek, akkor esélytelen rájuk találni. Ezt sosem kockáztatnám meg.

Ha nekem is nagyon fontos lenne és egyedülálló lehetőség lenne, hogy 2 hónapot Amerikában töltsek, és tényleg egy megbízható, 100%-osan tutiprofi cicaimádó cégről van szó, akkor rájuk bíznám, mert azért bármilyen anyásak-apásak is az állatok, egy-egy alkalommal azért kibírják ám, nem szenvednek lelki törést.

De ahogy látom, te csak azért mennél ki, mert a férjed ezt erőlteti, szóval azt a tervet támogatom, hogy bírd jobb belátásra, úgyis dolgozni megy ki, tudtok majd skypeolni, facen beszélgetni, és mondom, hamar eltelik 2 hónap. Szerintem maradj otthon a kicsikkel inkább. Te is ezt szeretnéd legjobban. :3

2017. nov. 7. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
12%
Úristen utolsó, neked sem való embertárs...
2017. nov. 7. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
83%
Amit a negyedik írt, hogy a macska csak a területhez ragaszkodik, tipikus falusi hiedelem. Régen nem volt jellemző az, hogy a macskára tárként tekintenek, annyiból állt a macskatartás, hogy odadobták nekik a maradék kaját, aztán mehettek szabadon kóborolni (sok helyen még manapság is így van). Az ilyen elhanyagolt macskák érthető, hogy nem kötődnek a gazdájukhoz. A kérdező nyilván nem így tartja a macskáit.
2017. nov. 7. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%

Ha ennyire ragaszkodó macskák, meg pánikolnának, depisek lennének, akkor bennem fel sem merülne, hogy kimenjek én is. Egyértelmű, hogy otthon maradnék velük, mert repülőútnak sem tenném ki őket.

Nem értem mit problémázik a férjed 2 hónap miatt. Az nem, hogy egyszerűen rövid idő, hanem egyenesen NAGYON rövid idő. Nem egy kisgyerek, aki nem tud meglenni egyedül.

2017. nov. 7. 01:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!