Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Macskának parizeltől lehet...

Macskának parizeltől lehet valami baja?

Figyelt kérdés

A parizeles kérdés kapcsán jutott eszembe.A szomszéd szokta etetni parizellel etetni a macskáimat.Otthon reggel jó minőségü szárazat kapnak, este meg szárazat plussz közép kategóriás nedves kaját.

Egyébként nagyon szép cicák, fényes és vastag a bundájuk.


2017. nov. 7. 15:35
 1/8 A kérdező kommentje:

Egyébként nem rosszindulatból adja nekik, nagyon szereti a cicákat és mivel a ciccek szívesen eszik úgygondolja jót tesz velem

Amúgy rengeteget vadásznak,tehát a kaja mellett még nyers húst is esznek.

2017. nov. 7. 15:47
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem igénylik a fűszereket , a só ami magas a húskészítményekben felvágottakban árt a veséjüknek . Anno 80-90es években nem csak szója adalék meg zselatinból stb állt a húsárú . Néha lehet nekik télen adni zúzát csszivet a kalória pótlása végett .
2017. nov. 7. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
48%

A parizeRből is van ezer féle. Szerintem még rossz minőségű parizeRtől sem lesz baja, max annyi mint neked. Vagyis, hogy alapvetően silány minőségű táplálék tele sóval meg zsírral.


Node ha a macskái megeszik a parizeRt, akkor nincs gond.


Ja... és parizeR!

2017. nov. 7. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. 3. köszi a helyesírási leckét.Az én macskáimról van szó,nem az övéiről.Nem vagyok oda az ötlettől,hogy parizert ad nekik, de úgyis hiába mondom neki,hogy ne tegye.
2017. nov. 7. 15:54
 5/8 anonim ***** válasza:

Nem igazán tesz jót nekik, mert nagyon magas a nátrium tartalma, ami káros a veséjükre. Évek alatt tönkremehet a veséjük tőle.

Mi az, hogy hiába szólsz?! Hát legyél határozottabb! Vagy mondd azt, hogy allergiásak lettek a felvágottakban így a párizsiban is megtalálható adalékanyagra, fosnak tőle (még ha nem is igaz), és nagyon szépen és nyomatékosan megkéred, hogy ne adjon nekik többet!

2017. nov. 7. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Nem tesz jót nekik, káros veséjükre, emésztésüknek se jó. Ha egyszer-egyszer kapnak, az persze nem baj, de rendszeresen nem jó adni nekik.
2017. nov. 7. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat.Igazából nem tudom mennyit ad nekik, csak nem rég derült ki,mikor elmentünk 4 napra otthonról és rábíztam a cicák etetését.Átakartam adni a száraz meg a nedves kaját,erre azt mondta,hogy ne adjak csak szárazat,mert most vett nekik egy rúd parizert és este majd azt ad nekik.Hirtelen azt sem tudtam mit mondjak erre,de akkor mindenképp beszélek vele.Igazából nem is értem,hogy minek vesz nekik bármit,egyáltalán nem vékonyak,sőt a fiú kicsit duci is,félek is,hogy ivartalanítás után teljesen el fog hízni.
2017. nov. 8. 07:36
 8/8 anonim ***** válasza:
Amúgy az palizer, csak azért mondom mert nem láttam itt még olyan kérdést vagy választ, amiben jól lenne leírva.
2017. nov. 8. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!