Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Miert csikar a macskam?

Miert csikar a macskam?

Figyelt kérdés
Kinti macska, mert hozzank nem johet be a lakasba (nem is fog, ezt ne tanacsoljatok), de elotte sokaig szobacica volt tobbnyire (masik gazdinal). Imad engem, es a csalad tobbi tagjat is, de mostanaba ahogy jonnek a hidegek,egyre bujosabb ami ertheto. Viszont van, h orakig is az olunkbe tartjum, simogatjuj stb de ha le akarjuk tenni akkor nem hagyja es elkezd meginkabb bujni, rosszabb esetbe meg csikar es harap... Mit tehetnek maskepp? Nehez elhinni h talan szeretethianyos hisz allandoan foglalkozunk vele. Esetleg haragszik rank amiert nem engedjuk be?:(

2017. nov. 8. 16:51
1 2 3 4
 1/31 Mansour ***** válasza:
81%

"Esetleg haragszik rank amiert nem engedjuk be?"

Pontosan!

2017. nov. 8. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim ***** válasza:
79%
Nem tudom sajnos, nekem csak a hasam szokott csikarni.
2017. nov. 8. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 anonim ***** válasza:
79%

Én sem tudom, hogy mit jelent az, hogy a macska csikar xD

De ha a házba nem engeditek be, akkor legalább valami rendes macskaházat csináljatok vagy vegyetek neki, amiben nem fázik. Ha már így kicsesztek vele, hogy korábban szobához volt szokva, most meg kizárjátok télen...

2017. nov. 8. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 anonim ***** válasza:
81%
Nagyon nem lesz jó, hogy eddig benti cicát kint tartotok! Keressetek felelősségteljes gazdit neki! Nincs hozzászokva a kint léthez, a hideghez, és életveszélyes helyzetbe is kerülhet odakint...
2017. nov. 8. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 anonim ***** válasza:
100%

Egy állatnak nem kint van a helye, főleg, ha el tudja hagyni a telket felügyelet nélkül. Ugye tudod, hogy állatvédelmi törvény is van arról, hogy köteles vagy az állatodat a saját terülteden tartani, és gondoskodni a biztonságáról?

Te is látod, hát leírtad, hogy valszeg nem jó neki kint, akkor miért nem hiszed el? Még a macska is jobban tudja nálad.

2017. nov. 8. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 anonim ***** válasza:
87%

Tipikus begyepesedett 'az állatnak kint a helye' mentalitás... Attól hogy nagyszüleink így gondolkodtak, a gondolkodásmód is változik, fejlődik, bármilyen meglepő.

Az én macskám is szabadon kijárhat, mégis bent alszik a melegben, hiszen így érzi jól magát, nekem pedig mint a gazdájának az a dolgom ha legjobbat biztosítsam neki. Tehát nem vágom ki a hideg éjszakába. Ha te ezt nem vagy hajlandó megtenni, nem tudom miért fogadtál be pláne egy előzőleg benti macskát. Csodálkozol hogy nem akar szerencsétlen kimenni, ráadásul még neked áll feljebb mikor válaszolnak a kérdésedre :D

2017. nov. 8. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 anonim ***** válasza:
86%

"egy állatnak kint van a helye" na ilyen embernek nem való macska, mint te. "Felelős" állattartás mintapéldája.

A kóbor macskák meg hozzá vannak szokva a hideghez, egy benti macska nincs erre felkészülve, nem növesztett olyan vastag bundát.


"nem tehetek rola h eddig el volt kenyesztetve" hát arról tényleg nem tehetsz, hogy eddig normális gazdája volt, most meg kapott egy ilyen főokost, aki szerint az állatnak kint a helye és őnála mindene megvan.


"nem elitelest kertem, hanem tanacsot" kaptál is tanácsot, bár a szegénységi bizonyítványt érő hozzászólásodból ítélve nem csoda, hogy nem értetted. Esetleg olvasd el újra a 3. és a 4. választ.

2017. nov. 8. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 A kérdező kommentje:
Legszivesebben en is beengednem, de nem lehet, a szuleim nem engedik, raadasul nem hinnem h masnak kene adnom egy macskat, akit szuletese ota ismerek es a szivemhez nott, es mert volt "pofam" befogadni amikor az elozo gazdaja elkoltozott a szomszedunkbol :) a tesom allergias mindenfele allatszorre, hullajtja a szoret, ezert nem engedik be. Probaljuk neki kint a legjobbat biztositani, szereti is a kinti hazikojat, csak neha be szeretne jonni, de en nem engedhetem be ha a szuleim tiltjak es ugy hiszem jogosan is. Ettol meg nem vagyok szivtelen.
2017. nov. 8. 18:52
 9/31 anonim ***** válasza:
Mondjuk nem igazán értelek. Egyszer azt mondod, hogy az állatnak kint a helye, utána meg, hogy te is legszívesebben beengednéd...
2017. nov. 8. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 A kérdező kommentje:
Attol h valaki kint tart egy macskat, mert mashol nem teheti meg, meg nem rossz gazdi es a macska is kibirja, eredetileg vadallat nem benti hazikedvenc, es ez teny, mas dolog az h szeretem.
2017. nov. 8. 19:02
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!