Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mennyit költesz beteg állatodr...

Mennyit költesz beteg állatodra? Mi a normális?

Figyelt kérdés

Ami esetünk: 5 napja lett beteg a macska, két napig hányt, utána már nem volt mit. Enni/inni nem kívánt.ÉS elmaradt a pisi,kaki. Bágyadt volt. Arra gondoltunk, valamit megevett, egy tárgyat vagy növényt. Harmadik napon munka után tudtam elvinni állatorvoshoz.Megvizsgálták,kapott infúziót, gyógyszert,majd megröntgenezték.Nem lett okosabb tőle a doki,de azt mondta,másnap vissza kell jönni a többi antibiotikumért. Így is lett,kapott transzferanyagot,hogy a gyomrában látszódjon a röntgenen a probléma helye. Előtte még egyszer megröntgenezte,mert nem az ő pénze bánja. Árakról nemtájékoztatott. 3 óra múlva vissza kellett menni az ellenőrző vizsgálatra,tehát újabb röntgen.És mert ő "lelkiismeretes" még UH is volt,ami nem sokat mutatott. Igazából 3 probléma volt: nem pisilt,nem kakilt és már nem evett.3 RTG és egy Uh után én már műtésre gondolnék. De haza kellett jöjjünk,hogy ma megint elvigyem és újra lehúzzanak egy röntgennel.

Eddig fizettem egyszer 11e,majd 17e Ft-ot és még nem csinált semmi érdemit. Pipa vagyok. Ha máshoz viszem,ott azért kezdik előlről az egészet,mert ők is látni akarják. Van ugyan kórlap és 3 rtg-kép....

Ma betelefonáltam,nem lett meg a laboreredmény.Megtudtam,hogy a következő RTG (immár a 4.) és antibiotikum csak 8e Ft volna, de utána jönne a 30e-res műtét.

Még akkor is ah lehet részletre,nekem ez nagyon sok.(Egyedül nevelem a gyerekem,és már kiadtam majdnem 30e-ret a macskára)Nem akarom elveszíteni,de ezeket az összegeket nagyon sokallom.Ti hogy vagytok vele?

És lehúzásnak érzem,amit ebben a rendelőben csinálnak. Taktikusan alacsony árakkal dolgoznak,de ők szabják meg milyen vizsgálat következik és csak a végén látszik,mennyibe fog fájni.

egyébként ma jobban van a cica,voltpisi és megjött az étvágy egy kicsit.Bizakodok!

Visszatérve a fő kérdésre:ha neked megbetegszik az állatod, mennyit szánsz a gyógyulására maximum?



2017. nov. 10. 19:01
1 2
 1/15 anonim válasza:

Vidd oda ahol nincs röntgen, nálunk kisebb városba eleve nincs mégis ki tudják találni mi baja az állatoknak, szerintem ez a sok röntgen lehúzás.

Amúgy sajnos előfordulnak betegségek és némelyik gyógyszer elég sokba kerülhet. Nekem most nincs állatom, csak szüleimnek szóval konkrét összeget nem tudok mondani.

2017. nov. 10. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
Családtag, tehát amennyit csak tudok. Tavaly halt meg a cicám 19 évesen, az utolsó hónapokban már heti több alkalommal jártunk orvoshoz, plusz spéci tápkieg. és fájdalomcsillapító minden nap. Amíg kitartott, kitartottunk mi is. Szerencsémre olyan időszak volt, hogy nem jelentett gondot ennek a finanszírozása. Ha nem így lett volna, akkor is minden követ megmozgattam volna. Az nyilván másik kérdés, hogy ezt csak egy olyan állatorvossal lehet, akiben feltétel nélkül megbízik az ember.
2017. nov. 10. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:

"ők szabják meg milyen vizsgálat következik és csak a végén látszik,mennyibe fog fájni" - mivel ők az orvosok, ez szerintem teljesen normális, és mivel nem távolbalátók, nyilván csak a végén derül ki, mekkora a végösszeg. (Más kérdés, hogy ha több megoldási lehetőség is van, akkor kötelessége mindegyikről szakmailag és anyagilag is tájékoztatni.


A konkrét esetet tekintve én a jövőben biztos rendelőt váltanék!

Amúgy nincs felső határ, hogy mennyit "szánok rá", ameddig megengedhetem magamnak. Amúgy 30 ezer abszolút értékben a mai árak mellett nem sok, én két esetben költöttem ennél jóval többet az állatra, de szükség is volt rá, életet mentett - az a gond, hogy rossznak tartod az ár/ érték arányt, és a helyedben így én is sokallnám és pipa lennék!

2017. nov. 10. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
Én konkrétan minden pénzemet képes vagyok rájuk költeni, ha baj van. Volt, hogy hónap végén már inkább kenyeret meg szalámit se vettem, hogy legyen pénz immunerősítőkre meg antibiotikumra. :(
2017. nov. 10. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:

De amúgy igen, keress egy másik rendelőt. Vagy ha nem, akkor kérdezz rá nyugodtan, hogy miért kell ez a vizsgálat, mijét fogják most vizsgálni, stb.

Én legalábbis tuti nem elégednék meg annyival, hogy azt mondják, csinálunk egy röntgent. Megkérdezném, hogy mijét röntgenezik, pl.


Amúgy sajnos sanszos, hogy lehúztak, de azért ez nem 100%. Én viszont úgy gondolom, hogy egy jól irányzott röntgennel a teljes hasüreget be lehet látni (főleg hogy macskáról van szó), max. egy második röntgen lehet még szükséges, más irányból. De a 4-et valóban én is soknak tartom. Az UH viszont jogos, de abból se kell szerintem sokkal több.


Szóval ha kétségeid vannak, kérdezd őket bátran, vagy keress másik orvost. Kérd el a kutyád eddigi vizsgálati eredményeit, a képeket meg kórlapokat, (szerintem ezeket nem tagadhatják meg tőled), és azokat is vidd magaddal az új helyre.

2017. nov. 10. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
86%

Én egyszer az állatorvosi egyetemre vittem a kutyámat szemműtétre. Drága volt, de most nem ez a lényeg.

A váróban ült egy kis kendős öregasszony. Ősz hajú, kb. 40 évvel ezelőtti dzsörzé ruhában, repedezett műbőr táskával. Az ölében egy sima házimacska, cirmos-fehér tarka, és csontsovány.

Mellette áll a köpenyes orvos, és azt magyarázta, hogy a macskának valami anyagcsere-betegsége van, és még további vizsgálatok és gyógyszerek kellenek, de azok "40-50 ezer forintos nagyságrendűek", és tudja, hogy a néni "eddig is nagyon sokat költött", de különben nincs más lehetőség, mint az altatás.

A néni meg ült, simogatta azt a szerencsétlen csontsovány macskát, egy szót sem szólt, és a könnyei csak potyogtak a műbőr táskájára.


Akkor is sírtam, és most is, hogy visszagondolok rá.

Néha nincs más lehetőségünk, mint elengedni azt, akit szeretünk, bármennyire is nem akarjuk.

2017. nov. 10. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

Cicánk mikor beteg lett, mi nem nézegettük napokig. Kocsink nem volt, így hívtunk egy orvost éjszaka,aki házhoz jött. 30ezer ft-ot fizettünk. Mostb egy kutyust hoztunk el menhelyről a 7 hét alatt, kb 70ezret költöttünk el rá. ( Kennelköhögés kikezelése 10 ezer, ügyelet mert szembekarmolta a macska 15 ezer, utolsó kombinált 7ezer, giardia kezelése 7ezer, ivartalanítás 20ezer, kennelköhöhés elleni oltás 5ezer, féreghajtás 2ezer)

Én úgy vagyok vele,hogy állatot tartani nem kötelező. Aki nem tudja/akarja fizetni az orvosi költségeket az ne tartson. Nálunk családtagnak számítanak, nem kérdés, hogy megkapják a megfelelő ellátást, akkor is ha utána be kell húzni a nadrágszíjat.

2017. nov. 10. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%
Nincs felső határ. Mikor tavaly a kutyusom daganatos lett, mindent bevállaltunk volna, amit csak lehet, műtétet, kemoterápiát, mindent. Az állatorvos meg volt döbbenve, mert mondta, hogy ugye tisztában vagyunk vele, hogy több, mint félmillió forint lesz a vége? Mondtuk, hogy igen. Aztán kiderült, hogy a daganat inoperábilis, így most a táplálékkiegészítőket, vitaminokat vesszük neki, ezek is havi több ezerbe kerülnek. De nem sajnáljuk rá a pénzt, pedig én is rákos vagyok, az én gyógyszereim se olcsók ám, havi szinten több tízezret kifizetek magamnak is gyógyszerekre, plusz ugye táppénzen is vagyok, ami szintén nem egy életbiztosítás, mert csak éhen halni elég, de mégis fizetjük a kutyus gyógyszereit.
2017. nov. 10. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%

6. ez szívszaggató. Én is elsírtam magam ezen a történeten. Én szerencsés helyzetben vagyok, férjemmel nagyon jó anyagi helyzetben vagyunk, babánk sajnos nem lehet, így egy "mini menhelyet" működtetünk, kidobott kutyáink és cicáink vannak. Ők az életeink, mi minden pénzt képesek vagyunk rájuk áldozni, volt, hogy cicám epeműtétje+az utókezelése 1 hónap alatt 120 ezret elvitt, de nem sajnáltuk. De mondom, MI MEGENGEDHETJÜK, sőt, ha úgy lenne, többet is ki tudnánk adni.


Viszont kérdező, amit leírtál, nekem nem teljesen ok. Kell a 4. röntgen (azaz még mindig nem biztos a diagnózis), de utána tudja, hogy a műtét meg 30 ezer? Ha nem tudom a problémát, honnan tudom a műtéti költségeket?


Én is azt javasolnám, hogy keress egy másik állatorvost. Érdemes kollégák, ismerősök között kérdezősködni, hátha ők tudnak egy normálisat. Én is így találtam rá az enyémre, szintén hányásos lázas állapotú kutyámat vittem vasárnap este fél 7re (!!!) időpontra, vizsgálat, 3 injekció, 6 szem antibiotikum volt 3500 ft, megmondta hogy bélgyulladás úgy, hogy se röntgen, se ultrahang, se vérvétel, se székletminta... másnap vissza, kapott még egy injekciót, 1500at fizettem, 2 nap múlva kontroll, vizsgálat, akkor már semmi nem kellett és mosolyogva közölte, hogy további szép napot, nem fogadott el pénzt. Vannak lelkiismeretesek is, biztosan a környéketeken is, ha kiírod esetleg, hogy milyen térségben keresel, lehet, hogy még itt is ajánlanak!


És hogy mi a sok, ki mennyit költ? Ez mindenkinek az anyagi helyzetére van bízva, sajnos van olyan, aki valóban az anyagiak miatt kénytelen elengedni azt, akit szeret. :'(

2017. nov. 10. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%
Én most viszem jövöhét kontrollra a cicám akinek ketté nyilt egy csontja, az idáigi kontrollok kb 50ben voltak de jövöhét szerdáig kapott idöt hogy kell e mütét vagy összefort ha nem, az a mütét plusz 80-110 ezer és vissza kontrol utána. Szóval van ez igy sajna. Jahhh és e melett civilként koborokat ivartalanitatok saját pénzböl van hogy kettö is van egy honapban plusz30
2017. nov. 10. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!