Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Valtozhat egyik hetrol a...

Valtozhat egyik hetrol a masikra a macska etkezi szokasa?

Figyelt kérdés

Kicsi cicam van, 13 hetes. Nehany hete reggel es este is megette a konzervet, pici adagot, amivel egyszerre jol lakott. Mivel ugy tudom, kolyokkoraban eszik a macska egynap 5 x is, ezert volt elotte mindig tap+ ette melle a konzervet. 1-2 hete nem igenyli 2x csak egyszer. Kiraktam neki mindig reggel, aztan volt, hogy egybol megette, volt hogy csak 1-2 oraval kesobb, volt , hogy csak este. Pl amit reggel adtam neki, az meg mindig a taljaban van.

Gabonamentes , minosegi kajaval etetem, mindig ugyan azzal csak mas izekben. Nagyon szereti oket, de azt vettem eszre, szivesebben eszi mostanaban a tapot.

Baj lehet? Vagy csak szimplan eleg neki egy nap 1x lucskos etel?



2017. nov. 12. 21:01
 1/10 A kérdező kommentje:
Etkezesi*
2017. nov. 12. 21:02
 2/10 anonim ***** válasza:
Nem tudom, hányadik cicád, a kérdésből úgy gondolom, első. Igen, akár egyik napról a másikra is mást "gondolnak". Nálam kettő felnőtt, ivartalanított nőstény van. Reggel és este kapnak konzervet, egyébként állandóan kinn van a száraztáp. Néha elfogy egy 200 g-os konzerv egy nap alatt, de van olyan, hogy két napig elég. Kirakom, ha negyedóra múlva még ott van, elrakom, na olyankor van ám tipródás :)
2017. nov. 12. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Ugy mondom, hogy az elso olyan cicam, aki benti es komolyan foglalkozok vele. Volt mar ketto cicam, ok kintik voltak, de sose voltak itthon. Mar regen nem lattam oket, de van egy gyanum.

Szoval, igen, mondhatjuk elso.

Nem ertettem mert nem eszi, pedig az illatart mindig megorul, mikor bontom ki, de mikor lerakom ele, van hogy inkabb a tapot a valasztja.

2017. nov. 12. 21:23
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Semmi baja nincs :) a macskák ilyenek. Az enyéim nagyon igénylik a változatos étrendet. Tápot esznek, de hetente szoktam nekik főzni egy kis csirkefarhátat, szivet rizzsel/zabpehellyel, pici répával, petrezselyemmel. Az utóbbi időben elég rohanósak voltak a napjaim, így három hete csak táp van. Tegnap már jöttek mindketten reklamálni. Éhező szemekkel, nyávogva rohantak a tűzhelyhez, majd a táljukhoz.

Ha van étvágya és széklete rendben van, akkor ne aggódj. De a nedves kaját ne hagyd kinn, mert könnyen romlik. Ha fél óráig nem eszi, tedd hűtőbe és kínáld meg vele legközelebb.

2017. nov. 12. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Amíg eszik (bármit) és iszik, pisil, kakil, jókedvű, játszik, mosakszik, dorombol, addig nincs semmi baj.


A jóltartott cicák válogatóssá válnak, ezt már tapasztaltam.

Előfordul hogy amiért reggel lelkesedtek, este már nem kell.

Sőt, ha fel van bontva a konzerv és nincs megfelelően lezárva, picit veszít az illatából, már nem kell nekik, megy a kutyának.

2017. nov. 12. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Valóban tartsd a hűtőben a felbontott kaját, de soha ne add oda hidegen, mert könnyen torokgyulladást kapnak, ami nekik nagyon súlyos betegség.

Még eszembe jutott valami!

A cicák olyan tálkából szeretnek enni, ami nagyon lapos, mert aminek a széléhez hozzáér a bajuszuk, az zavarja őket.

2017. nov. 12. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Megnyugodtam, koszonom. :)

Akartam is kerdezni, hogy hidegen szoktatok -e nekik adnj a hutoben tartott bontott konzervet, de mar meg is kaptam a valaszt.

Azt hittem en csinalok hulyeseget, mikor megmikrozom 20 masodpercen.

2017. nov. 12. 21:39
 8/10 anonim ***** válasza:

#7

Lehet a mikró is a probléma, mert az enyémek a mikrózott kaját nem eszik meg, csak szagolgatják.

Tedd egy kicsit a fűtőtestre!

2017. nov. 12. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Az nem szokott gond lenni.

De most megette. :)

2017. nov. 12. 22:42
 10/10 anonim ***** válasza:
Persze, hogy változhat! A macskák sem ugyanolyanok, az enyém naponta váltja a márkásabbnál márkásabbakat, aztán amikor vennénk a 100.000 ft-s kajákat, kijelenti hogy neki az olcsó coopos kell. Egyszóval kiszámíthatatlan. Próbáljatok ki sok újat! az enyém a tökös kenyérért oda van *-*
2017. nov. 29. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!