Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Ti is észrevettétek, hogy az...

Ti is észrevettétek, hogy az a macska, akit ti neveltetek születésétől fogva sokkal hűségesebb, ragaszkodóbb, mint akit kaptatok vagy vettetek több hónaposan, évesen?

Figyelt kérdés

Nyilván egyértelműbb, de szerintem a kutyákkal is így van, sokkal hűségesebbek.

Ma a macskám szembement egy kutyával miattam, amikor az meg akart harapni, szerencsére nem lett nagy baja. Úgy szeret, pedig nem is én etetem. 2 napos kora minden nap foglalkozom vele, még ki sem nyitotta a szemét.

Kutyáknál is így van, főleg az agresszívabb fajtáknál.

Egy örökbefogadott állat lehet hűséges, de ennyire nem szerintem.


2017. nov. 12. 22:58
 1/4 anonim ***** válasza:

Én cicával tapasztaltam ezt, amit mondasz. Az anya cica, akit már felnőtt korában fogadtunk be, ő is nagyon kedves, jó fej macska, viszont a kölyke egészen más volt. Egyke cicaként született, és nagyon ragaszkodó volt, követett mindenhova, le se lehetett rázni. Megcsinálta mindig amit kértem tőle.


Kutyák terén viszont meg kell hogy cáfoljalak, szintén saját tapasztalat nyomán. Örökbefogadott, felnőtt kutyám van, aki már sok megpróbáltatáson ment keresztül, kóborolt, bántalmazták. Magamhoz vettem, és örök szerelem lett. Hozzám van nőve. Fejre is állna ha azt kérném. Senki másra nem hajlandó ránézni, ha én is ott vagyok. Ha elveszít a szeme elől, bepánikol, nyüszít, amíg nem vagyok itthon.

Nekem sokan mesélték, hogy a kis korától nevelt kutyájuk nem ilyen. Engedelmes meg jól nevelt, él-hal a parancsok teljesítéséért, viszont soha nem látják azt rajta, hogy úgy igazán imádná őket. Az én kutyám például nem is evett napokig, amikor elutaztam. Mástól az ételt se fogadta el. Én nála hűségesebb kutyát még életemben nem láttam.


De amúgy tudom, hogy van kivétel is, de általánosságban szerintem pont hogy a menhelyi kutyák a ragaszkodóbbak, mert nekik azelőtt hányattatott sorsuk volt, és mindennél jobban értékelik a gondoskodást és a szeretetet.

2017. nov. 12. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Egyet kell érteném. Rosszul fogalmaztam, nem a menhelyi kutyusokra gondoltam elsősorban. Azok tényleg a világ leghálásabb, leghűségesebb állatai.

Nekünk volt egy kutyánk, 1 évesen hoztuk. Kiváló házőrző volt, de sosem volt olyan hűséges, odaadó, mint amelyik itt született. Neki én voltam az isten, szó szerint. A másikat az előtte levő gazdija hozta el, elköszönt és azt határozottan mondta neki, hogy mától itt laksz, ők lesznek a gazdáid és megértette, de nem ugyanolyan volt.

2017. nov. 12. 23:30
 3/4 anonim ***** válasza:
a menhelyi állatokról leírtátok már a véleményem, nagyon hálásak. a fajtatiszta állatoknál a fajtától függ. nekem tk-s cicám van, és nala ragaszkodóbb cicám sosem volt! Ez a fajta jellemzője. :) mintha a kisgyerekem lenne, imádom! mindig a nyakamban vannak, úgy sétálunk, még fürdeni is elkiser és messziről néz :D amikor wc-n ülök az ölembe ugrik és dorombol... Pedig fél éves kora után kaptam meg, és mégis. :)
2017. nov. 13. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Az egyik macskám 2-3 hetesen került hozzám. Még nem evett szilárd ételt így cumiztattam. Tényleg szó szerint rajong értem. Követ mindenhová, folyton ölben lenne, van hogy csak leül mellém és néz. De olyan gyönyörű szemekkel, hogy az nem igaz. A tetőről szokta lesni, hogy mikor jövök haza. Kirohan elém a sarokra és annyira boldog, hogy lát. Imádom :-)
2017. nov. 13. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!