Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mi a legjobb módja annak,...

Mi a legjobb módja annak, hogy megakadályozzam a szomszédok macskáit a kertembe %+" (ástól?

Figyelt kérdés

Már kipróbáltam körbeszórni mindenféle kapható porral, spray-vel, próbáltam vizespalackot és fake macskát kirakni, valamint vettem macskariaszó csipogót is...ja és az állítólag macskariasztó növénytől 5cm-re találtam a minap egy barna csomagot.....Kábé 3 éve próbálkozom az elriasztásukkal...a fagyálló gondolata is megfordult már a fejemben, de nem mennék vele túl sokra, vennének új macskákat.

Hallottam, hogy talán ha etetném őket, akkor békén hagynának...nos, nem igazán tetszik az ötlet, mivel, felháborít, hogy még én etessem őket, de ha egyszer nem tudok megszabadulni tőlük máshogy, kénytelen vagyok etetni őket. Tényleg nem piszkítanak oda, ahonnan enni kapnak?

Mikor kéne kiraknom a kaját, mennyit rakjak, hova rakjam, mibe rakjam, mit rakjak? Milyen gyakran kell kiraknom kaját ahhoz, hogy ne felejtsék el visszafogni magukat a kertemben? Milyen gyorsan fog hatni a dolog? Ezt azért kérdem, mert ha tudom, hogy 3 hónap türelmi idő kell nekik, akkor nem adom fel, hogy nem működik a 2. héten....beleölöm a pénzt és még akkor is odapiszkítanak, kicsit elvenné a kedvemet az etetéstől. Fogalmam sincs, pontosan hány macska jár hozzám, kábé 5 macska lehet...

Kutyatartás sajnos kizárva, mert kertben nem tarthatok itt kutyát. (Angliában élek.)

Tapasztalatok, vélemények érdekelnek.


2017. nov. 14. 13:57
 1/9 anonim ***** válasza:

Macskaismerőként és barátként lebeszélnélek a macskák etetéséről, mert a környék összes macskája nálad fog dekkolni és bizony ha kakilni kell az evés után, hát nálad fogja elvégezni.

Nem is tudom, hogy milyen beteg volt, aki ezt az ötletet adta neked, amivel pont az ellenkező hatást fogod elérni, mint amit szeretnél!

De attól is óva intenélek, hogy mérgezgesd a macskákat, mert ha ez Angliában kiderül, még a dédunokád is fizetni fogja a büntetést, vagy simán lecsuknak téged. Tehát, ezt a jó magyar parasztszokást, a macskák mérgezését felejtsd el!

Ellenben, ha állandóan ott élsz, nem csak bérletben, akkor szereltess ilyet a kerítés arra a felére (akár körbe) ahol bejönnek a macskák. Csak ne a kerted felé hajoljon, hanem kifelé és szűkebb résekkel. Ezen nem tud átjönni a macska.

[link]

Vagy szereltess villanypásztort körben a kapura is:

[link]

2017. nov. 14. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Nem akarlak elkeseríteni de ahova egyszer odapiszkítanak később is oda járnak. Nem tudod leszoktatni őket. Tarts sast ☺ az etetéssel az ellenkezőjét fogod elérni. Még több macska jár majd oda. A villanypásztor jó ötletnek tűnik de a cica ügyes meg okos simán kijátsza valahogy szerintem. Próbálj beletörődni.....ha vígasztaljon, hogy vannak nagyobb problémák is az életben.
2017. nov. 14. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Jézusom, ti hol éltek? Ilyen villanypásztort felszerelek, na akkor fognak lecsukni...na persze a macsakamérgezésért is, de nyilván óvatosan intézném. Itt, ha valami hlye gyerek bejön az udvaromba--és na ná, hogy bejön, mert ezek nem ismerik a magántulajdont--, és ott éri valami baleset, engem csuknak le, pedig otthon se voltam, de nem zártam el a kapát az udvarban, hozzá tudott férni az idióta gyerek és levágta vele a lábujját.

Sarki ház az enyém, én és a szomszédom között eddig hátul csak derékig érő volt a kerítés, ha olyanjuk volt, akkor ott rohangáltak keresztül az odvaromon. Most már hátul 180-as, oldalt az egyik szomszédnál még mindig át tudnak ugrani, valamint elől is, de szerencsére leszoktak az udvaromba való rohangálásról. A környékbeli gyerekek többségét megnyertem magamnak és azóta békénhagynak, viszont a macskák már nehezebben mennek.

Az az első kép, amit küldtél, szerintem vicc, egy olyan vacak nem állítja meg őket, főleg, hogy itt-ott nincs is magas kerítésem.

Hát kár, hogy az etetéssel se mennék semmire.

2017. nov. 14. 21:56
 4/9 anonim ***** válasza:
A macska a száraz földbe/homokba szrik,ahol el tudja kaparni. Be kell locsolnod mindent.
2017. nov. 14. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Látom Kérdező, gőzöd nincs a villanypásztorról!

Ez egy törvényesen engedélyezett dolog, se macskának, se kutyának, se embernek nem okoz sebesülést, pláne halált(!), csak megcsípi, ami kellemetlen, ezért előbb-utóbb leszokik arra menni. Nyájakat tartanak villanypásztorral kordában.

Olvass utána!

2017. nov. 14. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Akkor azért intézi az oldalsó kertbe a dolgát, mert az még nagyon friss föld, sajnos túl száraz is volt, mikor vettem, szó szerint el tudta fújni a szél, mikor töltöttem föl...és legfőképpen oda intézik. Most már kezd kicsi összeállni a föld, 1 éve vettem...

Előlre már nem is szoktak..sejtettem, hogy a friss föld jobban tetszik nekik, mert ott elől azért már nem olyan könnyű ásni.....akkor lehet, hogy csak meg kell várnom, míg annyira összeáll a föld, mint elől, és szépen elszoknak....vagy legalább is kevesebb lesz, mert most lépten-nyomon teli van a kert.

2017. nov. 14. 22:24
 7/9 A kérdező kommentje:
Hát itt akkor sem tehetném fel a villanypásztort, mert mihelyt megcsípne egy gyereket, jönnének a rendőrök, hogy szedjem le, hidd el.
2017. nov. 14. 22:25
 8/9 anonim ***** válasza:

Egy férfi ismerősöm állítja, hogy úgy tartja kint a szomszédok macskáit, hogy ő maga jelöli körbe a kertjét.


Ha van férfi a családban, érdemes megpróbálni. Ha nincs, akkor nem tudom.

2017. nov. 16. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Mozgásérzékelös locsoló. Minden ilyesmire megoldás.
2017. nov. 17. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!