Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Költözés macskákkal. Hogyan...

Költözés macskákkal. Hogyan oldjuk meg?

Figyelt kérdés
November végén költözünk egy kertes házba, 2 macskával. Sajnos nem jöhetnek be a házba(csak a garázsba), viszont nem szeretném kockáztatni azt, hogy csak kirakjuk, mert akkor lehet, hogy máshoz odaszoknának, vagy eltűnnének. Van valamilyen ötletetek, hogy hogyan lehetne megoldani?

2017. nov. 15. 19:40
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
Eleinte mindenképp bent kell őket tartani (akkor a garázsban), mert az új helyen bármitől megijedhetnek, elszaladhatnak és nem találnak vissza. Aztán fokozatosan, először felügyelettel lehet elkezdeni a kiszoktatást. Kapjanak a garázsban enni, legyen egy kuckó, ahol aludhatnak, hogy szívesen menjenek vissza.
2017. nov. 15. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Hát elég rossz időpont ez a cicáknak, hogyha eddig lakásban voltak, most hirtelen ki lesznek téve, pont télen.

Na mindegy, ezt mindenki maga tudja.

Annak idején én is lakásból költöztem kertes házba, de nekem kinti-benti cicáim voltak.

Megbeszéltem az állatorvossal, hogy mi legyen a teendő.

Ő azt tanácsolta, hogy 2-3 hétig egyáltalán ne legyenek kiengedve a macskák (esetedben a garázsból), hogy teljesen megszokják és elfogadják azt a helyet otthonuknak.

Ott legyen az alom és az etetés is.

Utána egyesével és felügyeleted mellett engedd ki egyre hosszabb időre őket.

A macska tágítja a határait, ha már egy területet megismer, akkor tovább megy és azzal ismerkedik.

Remélem ivartalanított cicáid vannak és ez a kör nem lesz túl nagy és veszélyes számukra és nincs macskagyilkos kutya a közelben.

Én mindig este 7-kor adtam nekik enni, hívás nélkül ott sorakoztak ekkorra. Amelyik egyszer nem jött, az már nem jött soha többet.:(

Éjszakára az evés után már nem mehettek ki, mert szerettem nyugodtan aludni.

2017. nov. 15. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!