Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mikor és miért csinálnak így...

Mikor és miért csinálnak így a macskák?

Figyelt kérdés

Úgy értem, hogy teljesen nyugodtak, dorombolnak és hirtelen elkezdenek karmolni, harapni, mérgesen nyávogni.

A híradóban hallottam és láttam ilyet, bár szerencsére még nálunk nem történt ilyen. A kérdés röviden: Mi okozza, hogy a nyugodt macska hirtelen megvadul?



2017. nov. 16. 19:48
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Játékos kedv és ösztönök.

Például ha a hasát simogatod, akkor előfordul, hogy egyszercsak előtör belőle a védekezési ösztön.

Vagy pusztán csak szórakozni támad kedve. Akár egy "támadás után" egy időre lenyugszik, mosdik, majd hirtelen megint harap. Játszik.

De mindkét esetben vissza szokta fogni magát, nem harap teljes erővel és nem is karmol vadul. Persze a jáétk hevében előfordul könnyen a durvaság, vagy azért mert nagyon beleéli magát, vagy mert csak az éles karmokkal nem olyan könnyű finoman bánni.

2017. nov. 16. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszi szépen a választ, ment a zöld kéz! Még tavaly láttam ezt a tv-ben, és ezek a macskák benti (azaz a házban tartották őket), és amikor megvadultak, nem lehetett bemenni a házba, annyira borzalmassá vált a viselkedésük. És remélem, hogy nálunk (és másnál sem) fog ilyen történni.
2017. nov. 16. 20:45
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Ha már ilyen szinten megvadul a macska (nem lehet bemenni tőle a házba), az nem normális, ott valamit nagyon elcsesztek az előéletében vagy esetleg szervi baja van. Amit az 1-es válaszoló leírt, az viszont tényleg úgy van, ez általában játék, vagy az is előfordul, hogy a macskának már elege van a simogatásból és ezt jelzi is, de ez az embernek nem tűnik fel. Ilyenkor mondja azt, hogy a macska hirtelen megvadult. De ennek valójában mindig van előjele.
2017. nov. 16. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszi szépen, mostmár értem!
2017. nov. 17. 08:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!