Kezdőoldal » Állatok » Macskák » A macska nem tud szeretni?

A macska nem tud szeretni?

Figyelt kérdés
Pár oldalon azt olvastam, hogy ők csak azért bújnak hozzád, hogy megjelöljenek téged, hogy a tulajdonuk vagy. És azért dorombolnak mert éhesek, vagy azért, mert levezetik a stresszt. Illetve azt is olvastam, hogy nem szeretik a simogatást, csak eltűrik. L
2017. nov. 16. 21:28
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

Ez hülyeség. Élvezik a simogatást, sőt kérik. Ha nem akarja, hogy simogassák, azt is világosan jelzi. Tudnak ők is ragaszkodni az emberhez, csak másképp, mint a kutyák.

A dorombolás pedig nem éhséget jelez. Általában a cica azt jelzi vele, hogy jól érzi magát. Illetve, dorombolhat akkor is, ha beteg, saját maga gyógyítása és megnyugtatása érdekében.

2017. nov. 16. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Dehogy nem tud, nagyon is szeretnek.
2017. nov. 16. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Még hogy nem szeretik! [link]
2017. nov. 16. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
92%

Nagyon is tud szeretni.


A macskám rendszeresen jön velem és a kutyámmal sétálni :) Ha lemarad, ijedten nyivákol, hogy el ne feledkezzem róla.

(ezt valamiért csak velem csinálja)


Dorombolni nem szokott (kábé egyszer ha csinálta) de látszik rajta, hogy imádja amikor az ölemben van és simogatom :) Elterül, kinyúlik, elégedett fejet vág :)

2017. nov. 16. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Akkor jó, furcsálltam ezeket a gondolatokat, azért kérdeztem rá. Ment mindenkinek a zöld :)
2017. nov. 16. 21:59
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
A macskák is nagyon tudnak szeretni és ragaszkodni, de náluk tenni kell a szeretetükért, ők nem adják alanyi jogon mint a kutya.
2017. nov. 16. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

Ezeket általában azok az emberek mondják, akik azért tartják előbbre a kutyákat, mint a macskákat, mert "azok hűségesek és mindent megcsinálnak neked, és feltétel nélkül szeretnek".


Van egy fontos különbség a kutya és a macska közt. Míg a kutya vakul elhivatott szinte mindenkinek, még annak is aki rosszul bánik vele, addig a macska nem minden emberhez megy oda, nem minden emberhez kedves, nem marad meg melletted, ha rosszul bánsz vele.

Sokan ezt az elkötelezettséget hiányolják a macskáktól, mert nem tudják, hogy náluk úgymond "ki kell érdemelni" azt, hogy partnernek tekintsen, nem úgy, mint egy kutya esetében. Viszont, ha egyszer kiérdemelted egy macska bizalmát, akkor egy remek társra lelsz.

2017. nov. 16. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
Ahogy tartják őket. Aki félvad cicákat egerészésre tart ott nincs kapocs. Engem imád a cicám pedig nem is én etetem főleg hanem anyum:)
2017. nov. 16. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
78%

Figyelj, tény, hogy az állatok túlélési ösztönlények, de legalább azt teljes őszinteséggel teszik. Persze, hogy azért sündörög a lábad között, hogy nyisd már ki azt a hűtőszekrényt... De ha jól esik neki, hogy vakarod, akkor azt kifejezi, és biztos nincs mögötte hátsó szándék. Ha nem akarja, hogy vakard, az bizony odébb áll, azt kész. Nincs ezeknél megjátszás.


Én inkább embereknél tenném fel ezt a kérdést. Mert bizony sokszor látom, hogy csak azért kell az élettárs, hogy valaki megteremtse a megálmodott családi fészket, megcsinálja a gyereket, meg hadd irigykedjen a szomszéd. Aztán úgy darabra szeretni is azt a másikat, vonzódni is hozzá? Hát azt nem mindenki tudja.

2017. nov. 16. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
De jó válaszokat kaptam, köszönöm. :)
2017. nov. 17. 06:48
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!