Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mi lehet az oka?

Mi lehet az oka?

Figyelt kérdés

Sziasztok:)

Van valami velejárója/oka annak, hogy a (majdnem egy éves) szőrgombócom amint meglát, ugrik, vagy a rosszabbik esetben felmászik rajtam, és azonnal a nyakamat kezdi dagasztani/nyalni. Utána olvastam, de ésszerű választ nem igen találtam erre.

De nagyon durva, hogy szó szerint amikor meglát, feljön, vagy ha én simogatom, AZONNAL a nyakamat nyalja. Elkaphatóak így betegségek? Van valami ötlet, hogy mi lehet az oka ennek a mániákus dolognak? Mit kéne csinálnom, hogy ez ne történjen meg? Elejébe még nagyon cuki volt, (nagyon korán hoztuk, a szemét is alig nyitotta ki. Nem kellett a gazdájának) Fecskendővel itattam, etettem, végig bent volt nálam. És ezt csak velem csinálja. A szüleimet már ez nagyon idegesíti, és jobban megvallva picit zavaró, hogy tiszta nyál a nyakam. Ha a szeretetét akarná kifejezni, akkor szerintem nem így tenné. Válaszokat előre is köszönöm:)



2017. nov. 19. 08:51
 1/5 anonim ***** válasza:

"nagyon korán hoztuk, a szemét is alig nyitotta ki." - ez lehet az oka.

Egyébként nem lesz tőle semmi bajod. Ha zavar, akkor told mindig arrébb, szólj rá.

2017. nov. 19. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Sok macska szopizik így idősebb korában is, de általában azért koruk előrehaladtával elhagyják ezt a szokást, legalábbis valamelyest. Tárgyakat is szopnak, nem csak a gazdi testét, az enyém egy szőrös takarót szopcsizott évekig, utána már nem igazán, áttért a hasvakarásra, cicisimogatásra, ezt igényelte helyette. Te megpróbálhatod átszokatni egy tárgyra, javaslaom a szőrös takarót, amiből tud ciciket kialakítani magának, egy-két helyen összeállnak majd a szálak, azokon a helyeken fogja majd szopni. Először tedd a nyakadhoz, aztán ha átszokik, akkor távolíthatod.
2017. nov. 19. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Hiába lököm félre, küzd. Egyszerűen át kell mennem másik szobába, vagy kidobni ahhoz, hogy ne legyen rajtam. Igazából, engem ez nem zavar, mert amúgy nagyon aranyos, csak jó lenne tudni az okát. Nem szopizni akar, az biztos, mert rajtam és a másik cicámon kívül senkit és semmit sem nyal. Lehet, hogy mert nagyon korán lett elválasztva az anyacicától, és azt hiszi, hogy én vagyok az anyja?
2017. nov. 19. 09:16
 4/5 anonim ***** válasza:
Szerintem oda meg vissza van tőled és szinte biztos,hogy úgy néz rád mintha az anyukája lennél.Ha ezt csinálja told el,de utána még simizd,vakargasd a fejét.Hátha rájön,hogy úgy is hozádbújhat,hogy nem nyal össze.Meg,ha van leselejtezett ruhád,akkor tedd be a fekhelyére.Ha olyankor is érzi az illatod,akkor talán nem lesz ilyen lelkes mikor meglát.
2017. nov. 19. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm:)
2017. nov. 19. 09:54

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!