Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mire számítsak szőr mennyiségben?

Mire számítsak szőr mennyiségben?

Figyelt kérdés

Van egy 14 hetes Main coon cicusunk,és ezen az oldalon sokszor azt olvastam,hogy fuldoklanak a szőrben a velük együtt lakók és a látogatók.Tényleg így lesz?Egyenlőre mem vettem észre.Minden nap porszívó,felmosás,fésülöm is naponta.Ezek segítenek?Vanna kolyan szobák,ahova nem mehet be,azok is szőrösek lesznek?

Tudom,hoy cica és hullik a szőre,az én hajam is hullik,csak teljesen elrémített néhány komment.

Mit tehetnék még?



2017. nov. 20. 14:43
 1/5 anonim ***** válasza:

Amennyire Te gondoskodsz róla, napi porszívózás, fésülés, az elhullajtott szőr minimális, kb. mint a Te hajhullásod. Azt se nagyon venni észre, nem? :)


A másik szobába bemehet a szőr, mert ha nagyobb mennyiség van, az megtapad a ruhán és beviszed. De mivel Ti szerintem nagyon alaposak vagytok, így nem lesz sok szőr, és nem fulladtok bele. Ajánlom a furminator nevű fésűt, ha érdekelne. A google-ba írd be, sok találatod kidob.

2017. nov. 20. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
0%

1.Porszívózd ki a macskát.

2.Kopaszd meg s akkor olyan lesz mint egy Sfinx ❤😏

2017. nov. 20. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Igen,én is néztem a furminátort,de a tenyésztő azt ajánlotta,hogy azt majd csak vedlési időszakban használjuk,mivel az vágja is,nemcsak fésüli a szőrt.És attól állítólag begöndörödik.
2017. nov. 20. 15:09
 4/5 anonim ***** válasza:
A szodabikarbónás víz segít , meglazítja a szőrt és könnyebben megy a kopasztás és gátolja a korpásodást..😋
2017. nov. 20. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Napi fésülés és porszívózás mellett nem lesz zavaró a szőrmennyiség. Ha nincs rendesen kikefélve a cica, akkor tényleg tud szállni a szőr a levegőben, és oda is bemegy, ahova a macska nem, de a napi fésüléssel ezt ki lehet küszöbölni. Furminatort én nem javasolnám félhosszú szőrhöz, az kifejezetten rövid szőrű állatoknak való.
2017. nov. 20. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!