Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Szerintetek gonoszság etetni...

Szerintetek gonoszság etetni kóbor macskát?

Figyelt kérdés

Mondjuk rendszeresen, naponta, és közben nem engedni be a házba.

Nem vagyok érintett, de véleményetek érdekel, hogy ki hogyan gondolkodik róla



2017. nov. 20. 21:12
1 2
 1/12 anonim válasza:
100%
Miért lenne gonoszság? Valamit kell neki is kell ennie.
2017. nov. 20. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
86%

Miért lenne gonoszság? Az lenne gonoszság, ha senki nem etetné!

Aki befogadni nem tudja, legalább rendszeresen etesse.

2017. nov. 20. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

Korábbi kérdés kapcsán a kérdezőt nagyon sokan lehúrogták, hogy kinn tartja a macskáját, aki egy valahonnan elkóborolt ( rosszabb esetben kirakott) cica volt. Innen jutott eszembe a kérdés,mert én azt gondoltam nem volna szívem nem beengedni, de azért csak jobb, hogy legalább enni kap.

Én személyesen azt is nagyon rossznak tartom, hogy kutyákat kinn tartanak...

2017. nov. 20. 21:34
 4/12 anonim ***** válasza:
nem gonoszság, ellenkezőleg
2017. nov. 20. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Alapvetően ha nem esetlen a macska és feltalálja magát, jól jön neki az effajta emberi segítség.

Mi először egyet befogadtunk még kölyökkorában, utána kapott még 2 kis havert szintén az utcáról.

2017. nov. 20. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
30%
Nem baj ha eteted, de lehet hogy az kinti macska és valakié. És amúgy egy macska vagy egy nagyobb testű, hosszúszőrű kutyának sokkal jobb kint
2017. nov. 20. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Új helyre költöztünk és itt láttam , hogy a a bokrok alá van kitéve tálkában macskakaja. Aztán láttam is, "kiknek": ugyanaz a 3-4 jár erre, menetrendszerűen: reggel korán jönnek, esznek aztán eltűnnek, majd estefelé újra jönnek. Sajnálom őket, de nekem is van kettő, többet nem tudok tartani.Vizet is raknak ki.
2017. nov. 20. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Dehogyis. Nem is gondolom, hogy akkora gond lenne, ha egy macska félvadállatként él, persze az életkilátásait csökkenti, de az ember is szívesen csinál szabad és enyhén veszélyes dolgokat...

A "mieink" jól elvannak, mondjuk néha beengedem őket a házba, mert azt is szeretik, de pompás téli bundájuk van és szívesen kimennek egy idő után, plusz házat is építettem nekik. Mivel magamnak alig van pénzem, az ételük lehetne jobb, de szeretik, energiát ad nekik, remek pockokat pedig fognak maguknak, jó vadászok. Ez azért összehoz egy egész OK táplálkozást.


A cinkéket és harkályokat is etetem, azok is jó néven veszik s azok is ugyanúgy nem fagynak meg kint, ahogy a macskák sem.

2017. nov. 20. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Pest külvárosában lakunk, nálunk is van kóbor 3 cica. Kettőről nem tudjuk hogy kerültek oda, állítólag testvérek, és van egy, akit tavaly tavasszal itt hagytak a gazdái. A házunkban lakó nénik mindig megetetik őket, illetve a földszinten lakó lány a saját erkélyén csinált nekik bélelt helyet. A tesók évek óta itt élnek (nincs autóforgalom, és zöldövezet) akit tavaly itt hagytak, neki időközben lett gazdája. Én :) Mármint félig, mert napközben továbbra is lent van, sajnos nem tudta megszokni a szobacica életet.

Mindhárom cica ivartalanítva lett, mert semmiképp nem akartunk további szaporulatot.

2017. nov. 21. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Azert nem ugyanaz,ha valaki egy kobor cicat etet es nem engedi be,mint az,ha valaki hazavisz egy cicat,de kirakja,mert minek beengedni keressen maganak helyet.Nekem is van ketto kijaros.Oltva es ivartalanitva vannak.Mellettuk tobb cicat is etetek,helyuk is van ahova elbujhatnak,de sajnos ennel tobbet nem nagyon tudok tenni ertuk.Szerintem sok embernek ugy van cicaja,hogy betevedt egy a kertjukbe megsajnaltak adtak neki enni es mivel a cica ott maradt toluk telhetoen probalnak gondoskodni az ellatasarol.Itt gyakorin sokan vegletekbe gondolkoznak.Es nagyon agressziven tamadjak azokat akik,csak maradekkal vagy olcsobb kajaval tudnak etetni egy cicat vagy esetleg nincs felreteve tobb 10ezer forintjuk arra az esetre,ha beteg lenne a cica.Lehet nem is akartak azt a cicat nem is tekintik teljesen magukenak,de megis torodnek vele.Sajnalom az ilyen embereket mikor minden idiotanak allatkinzonak elmondjak oket.Amennyi kobor cica van szerintem,mar az is nagy segitseg,ha valaki lat egyet az utcan es ad neki enni valamit.Nem azokra gondoltam akik kiirjak a kerdest,hogy valami baja van a cicajuknak es a sokadik segitseg,tanacs utan sem mondjak azt,hogy de jo koszi a segitseget megprobalom,hanem maximum elkuldik valahova a valaszolokat.
2017. nov. 21. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!