Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Macska elaltatás?

Macska elaltatás?

Figyelt kérdés
Szeptember elején lett meg a kiscicánk . Még alig volt egy hetes se. Viszont most az eggyik nap vánszorogva jött be házba és alig tud járni. Elvittük az orvoshoz és röntgenten kiderült , hogy valószínüleg autó csapta és az egész testében vannak törött csontok . A műtét a legolcsóbb helyeken is 100.000Ft-nál kezdődk és feljött az az ötlet hogy esetleg elkéne altatni örökre és egy új kiscicát szerezni. Persze nem mindenkinek tetszett az ötlet. A műtét után is valószínüleg majd alig tud járni mert annyi fém lesz a testében

2017. nov. 22. 17:46
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
81%
Ezt a döntést csak ti tudjátok meghozni, ha van fölösleges pénzetek fizessétek ki, ha nincs akkor vagy próbáljatok egy gyors gyűjtést szervezni vagy altassátok el.
2017. nov. 22. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
21%

Hat, lehet , hogy most szornyu gonosz leszek, de en elaltatnam. :(

Hiaba imadom a cicamat, nem is keresek egyreszt annyit, hogy egy mininum 100.000-res kiadas ne kottyanjon meg, masreszt, ez egy macska. Nem tudod neki megmagyarazni, hogy ,, vege lesz hamarosan, megfogsz gyogyulni, tartst ki!,,.

Nem tudnam sehogy megnyugtatni egy ilyen hosszu procedura alatt, es ez nagyon fajna. Meg persze neki is, egesz vegig, talan az utolso leheleteig. Orokre vasakkal a testeben kellene elnie. Jo, egy ember eseteben nyilvan mas. De egy macska nem egy nyilvantarsaban levo elet, akinek az elhullasat 3 csalad siratja.

De ez csak az en velemenyem.

2017. nov. 22. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
63%

Ha lesz gyereked, akkor e költesz rá pénzt, hanem elpasszolod, és szerzel másikat?

Gratulálok.

2017. nov. 22. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

# 2/3

Szereted a macskákat?

Ehhe, mi lenne, ha utálnád...

2017. nov. 22. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
Én ugyanigy jártam, aztol,kontrolokkal együtt mütétek stb200volt majdnem, de megérte. Boldogan rohangál ugrik, pedig több csontja csunyán eltört ketté nyilt. Nem minden törést kapcsoznak, van amelyiket belsö kötéssel mütik, szoval ne képzeld el ennyire drasztikusan a további életét. Részlefizetéssel meg ki lehet köhögni.
2017. nov. 22. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
10%
Ki mondta egyaltalan , hogy lesz gyerekem. Jesszus, a macska a tema!
2017. nov. 22. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
85%

"feljött az az ötlet hogy esetleg el kéne altatni örökre és egy új kiscicát szerezni"


Én biztos a műtétre szavaznék, de ha ti ennyivel lemondotok róla és szereztek új macskát, akkor humánusabb lenne elaltatni. Pláne, ha ki is van engedve. Felépülne és ismét mehetne ahova akar, hogy elcsapja megint az autó? Pont emiatt másik macskátok se legyen!

2017. nov. 22. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

Azért hogy lehet ilyent mondani, hogy nincs nyilvántartásban, nem siratja 3 család, ez csak egy macska, lesz másik??? Ezért tart itt ez a világ és az ilyen emberek miatt fogjuk megásni a saját sírunkat, tönkretenni a Földünket! A macska, a kutya, az utolsó patkány is érző lény, érzi a fájdalmat, az örömöt, a félelmet. Nem olyan összetetten, mint egy ember, de könyörgöm, NEM EGY HÜLYE VÁZÁRÓL BESZÉLÜNK, HANEM ÉRZŐ LÉNYEKRŐL!!! Mellesleg a kutyám és a macskáim is nyilvántartásban vannak (chip, ebösszeírás, oltási könyv, egészségügyi nyilvántartás) és ugyanúgy megsiratná 3 család, mert MI ÉRZÜNK!!! #2 undorító volt a hozzászólásod, gusztustalan a hozzáállásod, remélem azért az emberiség többsége nem a te felfogásod szerint él, mert akkor baj van!


Kérdező: az állatorvos tud pontos felvilágosítást adni a lehetséges végkimenetelekről, a felépülés esélyéről, hogy mennyben fogja ez gátolni a cicát a teljes életben, hogy mennyit kell most szenvednie, milyen fájdalmai vannak, és milyen hosszú lesz az egész rehabilitáció. Ezt nektek kell eldöntenetek, üljetek le családdal, nem itt kell megvitatni, hisz senki nem ismeri az anyagi helyzeteteket, sem a cica pontos állapotát.

Én csak tapasztalatot tudok mondani: cicám 1 éves lehetett, mikor az utcán fekve találtam. Még élt, de már éppen hogy csak. Hideg volt a teste, csak a szemei mozogtak, levegőt nehezen vett, száján is, végbelén is szivárgott a vér, elütötték. Párommal felvettük, kocsiba be, vittük orvoshoz, akkor még semmit nem tudtunk róla, mi is így mentünk, hogy legrosszabb esetben is egy injekcióval könnyítsen a szenvedésen, ha más nincs. Ultrahang kimutatta, hogy a mája sérült, belső vérzése van és ráadásul várandós is (a kicsik már nem éltek). Mellette törött a jobb combja 2 helyen, medencéje jobb oldala szilánkosan, bal oldala 3 helyen, sérült 2 gerinccsigolyája, 4 bordája repedt, 3 törött, törött az állkapcsa jobb oldala. Az orvos korrekt volt, vázolta a körülbelüli költségeket, a műtétek sokaságának menetét (végül 9 műtét volt), az aggodalmait, az eljárások eddigi sikereit és kudarcait. Mi úgy döntöttünk, vágjunk bele, úgyis cicát szerettünk volna, ha őt sikerül megmentenünk, meg is tartjuk. közel 3 hónapot volt állatkórházban, csak néhány napra hozhattuk haza 1-1 műtét között, a műtétek, kezelések, terápiák, gyógyszerek összege 170 ezer fölé rúgott, de 3 hónap alatt sikerült kikupálni. Jelenleg egy 7 éves csodaszép kislány, igaz a bal füle kacska, a farka meg csak 4 cm, mert ott keletkezett egy vérömleny, amit sajnos nem vettek észre időben (kisebb gondjuk is nagyobb volt, mint hogy a farkával törődjenek) és le kellett amputálni, de a cica boldog, dorombolós, mozgásában semmi nem utal a nehéz életére, teljesen felépült. Tudom, hogy ha újra kéne kezdenünk, nem is gondolkodnék rajta, újból belevágnánk, és büszke vagyok, hogy életet mentettünk!

2017. nov. 22. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%
Én valahogy összeszedném azt a pénzt, szerencsére a mi dokinknál alapból lehet részletfizetést kérni. Viszont ha így gondolkodtok, hogy elaltatjátok, és lesz másik, akkor könyörgöm, ne legyen többet macskátok, ha ezt is egy eldobható tárgynak tekintitek. Azt meg nem is firtatom inkább, hogy 2-3 hónapos kismacska mit keresett az úttesten...
2017. nov. 22. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

Én csak a "gyerek" vagyok a családba és mivel anyukám egyedül nevel minket a testvéremmel ahogy mondták tényleg nincs az hogy csak 100ezer meg se kottyan , mi persze próbáltuk mondani neki de semmi még a részlet fizetésre se

Nem kell engem okolni mert mi szivesen megtennenk csak fizetés nélkül ez nehéz illetve közben kiderült hogy a gerincéről a medencéje csak hogy nem leszakadt úgy hogy ha esetleg műtenék akkor se tudna rendes ugrándozni mint egy macska

2017. nov. 22. 22:11
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!