Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Szerintetek mennyire lenne...

Szerintetek mennyire lenne depressziós a 15 és fél éves cicám, aki teljesen pici korától kezdve lakott ugyanazon a helyen, ha másik helyre költöznék vele?

Figyelt kérdés

Elég érzékeny cicus is, sajnos.. :/


Előre is köszönöm!


2017. nov. 23. 17:49
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
Biztosan megszokná idövel, csak több törödésre lenne szüksége, plussz ha viszitek a megszokott dolgait az biztos megnyugtatná.
2017. nov. 23. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%

Semennyire, amennyiben bent tartod és a közeledben lehet.

Minden elavult híreszteléssel szemben, a macskák is személyhez ragaszkodnak, ha van kihez.

Ha lakásból lakásba mész, semmi probléma nem lesz.

Ha családi házba, akkor ha kinti-bentinek akarod, akkor 2 hétig ne ereszd ki és utána csak felügyelettel egy jó darabig.

Érdeklődj, hogy a környéken milyen természetű kutyák vannak és milyen természetű szomszédok vannak.

De a legjobb lenne macskabiztossá tenni a kerítést!

2017. nov. 23. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%
Ja és még annyit, mi négy 13-15-16-18 éves cicával költöztünk lakásból házba és semmi lelki törésük nem lett, de nagyon vigyáztunk rájuk.
2017. nov. 23. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:

Jaj, köszönöm szépen a válaszokat, megnyugodtam! :)

Nagyon féltem eddig ettől, hogy mi lesz vele. Bocsi, azt nem írtam, hogy kizárólag bent tartott cicus.

2017. nov. 23. 18:05
 5/16 anonim ***** válasza:
100%

3-as vagyok

Azt még elmesélném, hogy amikor mi költöztünk, akkor kocsiban, hordozóban jöttek velünk a cicák és betettük őket az új lakás fürdőszobájába, mint egyetlen helységbe, ahol nem jöttek mentek a rakodók.

Terítettünk be nekik egy szőnyeget, hogy ne legyen hideg, volt bent kaja-pia-alom és a hordozók.

Ajtó rájuk zárva, hogy véletlenül se nyisson be valaki.

Időnként bekukkantottam, volt amelyik evett, volt amelyik aludt, az alomtálca is használatban volt.

Lezajlott a költözés, sehol egy idegen, csend, kinyitottuk az ajtót, nagyon lassan kióvakodtak, centiről centire feltérképezték a terepet, aztán mindegyik keresett magának egy tuti helyet és beverték a szunyát.

Szóval, ne izgulj a cica miatt, semmi baj nem lesz!:)

2017. nov. 23. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
Jaj de jó, köszönöm! :)
2017. nov. 23. 19:20
 7/16 anonim ***** válasza:
Én 11 éves cicával költöztem. Egész odáig csak udvaron élt. Erre én elhoztam magammal a kollégiumi szobámba. És szuperül megszokta. Nagyon jól viselte, bár az első néhány napban nyilván meg volt szeppenve, de nem lázadt vagy lett depis, esténként nyávogott kicsit de ennyi. Most viszont ő a legboldogabb cicus. :)
2017. nov. 25. 02:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:

Köszönöm! :)

Ú, anno még nálam is volt róla szó, hogy kollégiumba megyek, de erre valahogy nem is gondoltam, hogy őt is magammal vinni... Gondolom, egyedül vagy a szobában vagy nem félsz, hogy kiszökik?

2017. nov. 26. 02:25
 9/16 anonim ***** válasza:

Egyedül vagyok a szobában igen, plusz egy kutya. :)

Nem félek, nem tud kiszökni. A szobámba senki nem jön be. Ha kinyitom a szoba ajtót, akkor ott van egy kis előszobám és fürdőszoba. Van egy bejárati ajtó, az vezet a folyosóra.

Másodikon lakunk.

Ha nem vagyok itthon akkor csak bukóra nyitom ki az ablakokat szellőztetni, de ha itt vagyok akkor nagyra is ki szoktam nyitni. Semmilyen háló nincs rajta. A cicának megtanítottam hogy nem szabad odamenni az ablakhoz amikor ki van nyitva. És be is tartja ügyesen. De azért a biztonság kedvéért nem hagyom úgy ha elmegyek itthonról.

Amúgy sosem akart szökni. Volt hogy kiment a folyosóra, amikor nyitott ajtókkal szellőztettem, de csak nézelődött, én meg visszahoztam. De még onnan is csak nehezen jutna ki, rengeteg lépcsősoron kéne lemennie, és minden bejárati ajtaja csukva van az épületnek a földszinten is. Az emberektől meg fél, úgyhogy nem az a láb mellett kisurranós típus.

2017. nov. 26. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim válasza:
Na ez a kérdés engem is érdekelne, mert velem van már 7.5 éve egy nagyon félős nőstény cica, csak hozzám jön, nekem dorombol. :) Anno én mentettem meg, el lett ajándékozva (mert ugye nekem nem kell alapon), de ott nem bántak jól vele, így elhoztam, de már a szívemhez nőtt a kis nyavalyás. :) Velem fog jönni, nem lenne szívem másnak adni (utcára ha levágnák a kezem sem raknám ki!). És sajnos tavasz végén költöznöm kell új albérletbe. (Az is jó kör lesz, kisállattal albit találni) :(
2017. nov. 27. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!