Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Hogy tegyem macska biztossá a...

Hogy tegyem macska biztossá a kerítést, ha teli vagyunk fákkal a kerités mentén is? Orgona fa stb.

Figyelt kérdés

2017. nov. 25. 15:54
 1/7 anonim válasza:
80%
Mit szeretnél? A tied nem menjen ki, vagy másé ne jöjjön be? :)
2017. nov. 25. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
41%
Attól tartok, nem létezik macskabiztos kerítés. A cicàk rendkívül ügyesek, nincs előttük akadály, sem vízszintes, sem függőleges. Maximálisan megértem, hogy félted a cicádat (nekem is van), de sajnos én sem tudom, mit tehetnél. Remélem, azért nem lesz probléma.
2017. nov. 25. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
A kerítés teteje alatt a fák törzsére lehet fémből egy kör alakú akadályt tenni, amin nem tudnak átmászni és feljebb menni.
2017. nov. 25. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Hogy enyémek ne menjenek ki. Köszi3 ez jo ötletnek tűnik:)
2017. nov. 25. 16:24
 5/7 anonim ***** válasza:
Igen, én is arra gondoltam, amit a 3-as írt. Ugyanilyen karikákat a Szegedi Vadasparkban láttam az ormányos medvék kifutójában. Ha ott beválik, szerintem a cicák szökése ellen is jó. :)
2017. nov. 25. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

A gallér, amit fákra lehet tenni, bokroknál nem kivitelezhető. Nekem is pont van orgona a kerítés mellett, levágtam az ágakat, amikről oda tud menni, de ez nem biztos megoldás.

Nagy kertész vagyok, de kiirtok mindent, amiről a cicám kimehet. Vagy ez, vagy a bizonytalanság, hogy hazajön-e a cica. Az szerencsés eset egyébként, ha csak ezekről tud a kerítésre felmenni, mert akkor megoldható a növényzet gyérítésével/kiirtásával. A baj ott fog kezdődni, amikor ezt megtetted, mégis felmegy a kerítésre. Nekem nekifutásból a betonkerítésre felmegy. Ekkor már a kerítést kell megmódosítani, de csak akkor kezdj bele, ha nagyon elszánt vagy, nézz körbe jól, mi minden van még, amin kimehet, mert nem lesz egyszerű meccs.

2017. nov. 28. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Előző vagyok. Nekem ráment az egész nyaram, de talán sikerült kitolnom vele. Bedeszkáztam, ahol kifér, levágtam ágakat, plusz fa is lett kivágva, a kerítésre pedig (saját ötlet) 110 mm átmérőjű műanyag csatornacsöveket (amik a házon belül a szennyvizet viszik, 2 méteres szálakban árulják) fúrtam fel. Aztán amikor kész van egy "etap", kiengedem a macskát és nézem, mivel próbálkozik :) Utána megyek rá arra. Nagyon szeretem, ő pedig tiszta depis, ha bent van. Próbáltam már, nem szokja meg.
2017. nov. 28. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!