Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Miert ennyire finnyas a macskam?

Miert ennyire finnyas a macskam?

Figyelt kérdés

Minosegi szaraztapot kap, azert meg van veszve. Ha ele rakok akarmit, mindig a tapot valasztja.

Konzervbol is minosegit kap, meg eszi azt az ,,akarmit’’napkozben, ha elotte van, de inkabb a tap..

Nincs megveszve az illataert, marmint a konzerveert, bele se nyal egy kicsit, megnezni mi az, es eszi a tapot.

Pedig par hete nagyon szerette nagyon, mindig nyavogott erte. Azt se tudom mondani, hogy unja, mert mindig mas izekbe kap. Raadasul ugy szoktam, hogy veszek egy fajta konvezvet mas-mas izbe, es melle kap alutasakos kajat, abbol mindig mas markat. De azzal is ezt csinalja.

Szoktam ritkan adni az en kajambol hust, vagy egy-egy falat felvagottat , de az se erdekli. Jatszik vele 10 percet, aztan bekapja, ragja, felet megeszi, a masik felet kikopi es ott hagyja. A tejet se issza.

Egyedul a kremes allagu dolgokat szereti, pl tejfol, vaj , vagy tegnap kapott kremest, azt is megette.

De ezeket is csak 1 heten 1x, nem akarom, hogy raszokjon.

Normalis ez szerintetek? Kicsi meg amugy, 15 hetes.


A konzervje , az alutasakja es a tapja is mind- mind minosegi, magashustartalmu, gabona mentes termek..mielott valaki ramszolna.



2017. nov. 25. 16:16
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Elég számára, ha a száraztápot eszi, ha az tényleg jó minőségű.
2017. nov. 25. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Hát szerintem te még jól jártál a cicaddal:)

Az enyémek (két 6 hónapos) nincsenek oda a szárazért, próbáltam már ezer féle tápot nekik ( Happy cat,royal canin,iams stb) egyik se volt jó,meg se kóstolták. Dmnek van egy kitten szaraztapja,30% hústartalom, nem a legjobb, de ez az amit úgy eszegetnek, este pl ezt teszem ki és reggelre általában elfogy, de ha pl etetési időben ezt adom nekik néznek ram hülyén.

Alutalcasak azok amik a legjobban mennek, nézem hogy azért 50-60% hustartalmuk legyen, de tasakosbol kapják néha pl a 4% hustartalmu dm-és sajtszoszost, paprikascsirkest.


Múltkor talaltam a fressnapfban kittys cuisine márkájú konzervet, 60% hús, 200g 360 korul van. Hazavittem egyet próbaképp,imádták. Ezen felbuzdulva vettem nekik 10dbot másnap, NEM KELLETT NEKIK... amit előző nap csak úgy faltak...


Egy dolog van amit bármikor megesznek , az a Premier kitten alutasakos.


Csirkehúst kapnak még amúgy naponta, nyersen vagy főzve, illetve néha szívet vagy májat.


Szóval igen, normális , a cicák már csak Ilyen finnyásak .

2017. nov. 25. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 dellfil ***** válasza:

A macskának nem "emberi" az ízlése. Persze alakítható valamelyest, de ez sem a macskának, sem a gazdájának nem tesz jót. Igen, jól gondolod, a macska nagyon (nagyon-nagyon!) húsevő. Egyáltalán nincs szüksége tejre, (megfosathatja) tejfölre, vagy ember által kedvelt táplálékra.

Igen, rá lehet szoktatni. Sok mindent tolerál, de nem biztos, hogy jó neki.

Az, hogy - látszólag(!) - szereti(?) semmit nem jelent. Nem ó kért meg rá, hogy: a hús unalmas, édességre vágyom. Vagy vega kajára... :)

Ha nem akarod, hogy rászokjon, mint írod is, akkor ne is adj neki olyasmit, ami nem neki való. Csak azért mert "kérően néz" mikor finomat (számodra!) eszel. Nem tudhatja, hogy az neki - ez a valószínű - nem is fog ízleni.

Egyébként egészséges az ízlése, ha a felvágottal csak játszadozik. A sok só, meg a pácok, a fokhagyma nem igazán kell a macseknak...


dellfil

2017. nov. 25. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

2#

Az az eset se lehet egyszeru. :D

Orulok is egyebkent abbol a szempontbol, hogy nem rinyal kajaert, akkor se, ha ulok az asztalnal.

Csak neha elkap az aggodas, hogy basszus, egy ragadozo joszagnak nem kell a sult csirke, vagy a levesbol egy kocka hus? Ez olyan durva basszus. :(

2017. nov. 25. 17:18
 5/7 anonim ***** válasza:
2-es vagyok, vegyél a boltban csirkecombot, vagy mellet, csíkozd fel, szerintem azt szeretni fogja:)
2017. nov. 25. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Ezekert se annyira ugral. :D

Tettem mar ele parszor csirke hust (nyersen, fove, sulve-mindenhogy). Ugyan ugy vegezte, mint a tobbi: jatek, ragas, vagy megeszi vagy nem.

2017. nov. 25. 17:29
 7/7 anonim ***** válasza:
83%
Ha jó minőségű a száraz, akkor nem kell aggódnod, abból megkap mindent, amire szüksége van. Csak arra figyelj, hogy mellette eleget igyon.
2017. nov. 25. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!